Арабски мами ~ лятото ни зове захаросани и сиропирани в 136 тема

  • 103 195
  • 736
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 163
И аз съм тук  Hug

Добре дошли на всички и стари и нови  Hug .радвам се много като видя някой да пише .
Нещо не можем да направим синхрон всеки пише и споделя нещо по различно време и не  можем да съберем и раздвижим хубаво темата ,а сме си толкова сладкодумни всички и не знам защо се получава така  Thinking
Според мен е най-важно да не се пазят лоши мнения от спорове и дискусии и всичко ще се нареди.
Все пак това е форум и пишем ,а не говорим и човек лесно може да се обиди или ..... както и да е

Вили много се радвам за теб и най- вече ,защото това което ти се случва те прави щастлива  Hug

За случилото се в БГ с хората от Сирия и  мен ме потресе .но няма как това е живота ,радвам се за хората ,че сега са добре  Praynig (колкото могат да бъдат)

feel_the_rush Много се радвам за вас  Hug Да е жив и здрав малкия бебок и много да ви радва!

Прегръдки за всички   bouquet

# 586
  • Мнения: 37
Здравейте момичета  Hug

Докато търсех нещо свързано с арабски вкусотии се натъкнах на темичката Ви, поразлистих и други ваши темички и останах с впечатлението, че сте много задружни и лъха едно спокойствие докато ви четях Simple Smile


Причината да ви пиша тук, макар неканена е, че много искам да намеря как се прави дюнер, марината за дюнер и вкусните сосове, които се правят. А не тези побългарените Sad
Бихте ли ми помогнали да намеря рецепти за дюнери и сосове - чеснов, млечен, пикантен, които да приготвя.
Разбира се, аз потърсих и пробвах каквото чичо Гугъл предложи, но вкуса който докарва е приближено към българския вариант. Направих дори арабски питчици, ама не ми се надуха така, както бе описано Sad

Ще се радвам много да ми помогнете Simple Smile
  bouquet  bouquet  bouquet

# 587
  • Благоевград
  • Мнения: 54
Здравейте! Искам да попитам мамите, които живеят в Дубай, как е най-бързо и евтино да се придвижим от летище Шарджа до летище Ал Мактум. Ние живеем в Индия и на идване беше лесно, защото индийските ни приятели ни транспортираха от едното до другото летище, но сега трябва сами да се придвижим и ми трябва малко информация. Горещо поздрави от Индия!

# 588
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
А така!
Докато се тутахме, ни преместиха в Африка  Mr. Green
Ама на 40-та страница все пак е добре. Ако беше 50-та...
Хайде, момичета, да я изпишем тази тема  Hug

# 589
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ха, на 40 стр. ли сме наистина ? ooooh! за африката е ясно! голямо бутане  стана с тази тема- 2 г се зацикли!  newsm78
реших да бутна едно рамо за да я изпишем,само да не ни закрият бройката после ! Thinking
маманат, много горещ и силно фенски поздрав на индия! ако пишеш някъде за нея или има тема,кажи да се присъединя, много ми е интересно вси4ко за живота там!откак напусна една мама ,омъжена за индиец от най-първите арабски теми, никой от твоя регион не се е навестявал насам, за жалост! Hug Peaceдано има кой да те упъти и да стигнете благополу4но до "майка индия"! Peace
за нас ,ако някой пита, добре сме! 4есто на тръни, за жалост!загубихме прабабата на малката, но за нея не беше стрес, явно местната философия е  по-малко стресираща при загуба на близък!много буен пубертет кара, направо ве4е се пиша при невроти4ните кюфтета, тя ми из4ерпа ресурсите от  търпение! корав гранит, местно производство!ке се борим, доде моем, па после  дряновицата на дядо боже ще доказва кой бил прав! Mr. Greenтрудно й е да признава,колко съм права и от там проблемите! пия си хаповете и само мантри не съм подкарала за душевно оцеляване! Crossing Arms
надявам се , вси4ки да сте в добро здраве и бодър дух!  Hug

# 590
  • Мнения: 106
Момичета,помагайте...Натресох се на такава кофти ситуация,че направо не знам...
Записах да уча арабски,но понеже уж трябвало да се практикува говоримо,набелязах едно семейство в парка (старци баща и майка,две момчета,жените и децата им)...
А днес,а утре да ги заговоря-ама не върви да им се изтуря отпреде и да им кажа :"Ахлян,аз уча езика ви ,хайде да си говорим на арабски ..Нищо,че в момента знам 5 думи на кръст и то с невярно прозиношение"...Реших да пробвам с младите,едното от момчетата се дели и ми се стори подходящ за завързване на разговор.На 4-5 пъти се опитах да го доближа,но той явно изтълкува интереса ми погрешно и при все,че съм с дете и халка на пръста,където ме види,бяга.Младите жени почнаха да ме гледат лошо,мина ли покрай тях.Старците също.Криворазбраната цивилизация,макар че сигурно и аз така бих реагирала..
Едно,че е много тъпо да странят от мен,друго на ръка е ,че вече мина ли покрай тях случайно,се почват едни погледи,едни приказки на арабски...
Разхождам си детето там и ми е крайно неприятно да ги усещам върху себе си..Толкова негативизъм за нищо...Поне да беше мой тип.. Simple Smile Шегувам се..
Вие,като специалистки по арабска душевност и народопсихология (допускам,поне от мъжете си и от общуването с роднини сте се ориентирали как мислят те-сирийци са,между другото).Дайте ми съвет как да изляза от ситуацията,не ми е приятно да се подсмихват,сякаш им дебна момчето,а той,невинната душа,бяга.Едно на ръка,че ме зяпа,когато "не" гледам,друго-че бяга,хем е обидно да странят от мен,понеже знам за каква ме мислят,хем не мога да ида и да се разбера с жените им,понеже те...са леко неврачни в сравнение с мен,а хубавата жена е обществен враг номер едно (съжалявам,ако прозвучи нескромно..сигурна съм,че и вие сте имали този проблем,понеже българките по начало сме хубави жени..).
Общо взето,срещнах колективен семеен отпор на моите мераци за езиково-културен обмен.Една дори си изтръска одеалото в мен от разстояние (по посока на мен),майка му му дава знак да се отдалечи,когато ме видят,демонстративно стават,ако аз доближа и изчезват от пейката,даже да не ги поглеждам...тревожно е...И Е ПЪЛЕН АБСУРД.......
Мислех да ида с мъжа ми е да се поцелуваме пред тях (дох...),но той няма време за глупости...Искам просто да схванат,че не им искам момчето,какво точно искам-до там сигурно няма да се стигне в разясненията...Тези са много ревниви жени,брей..може и да си изям боя някъде...Знам,че мястото на темата не е тук,но не знам до кого да се допитам..Посмейте се и дайте съвет,благодаря !  hahaha      bouquet

Последна редакция: пт, 30 май 2014, 17:18 от ElenaHristova

# 591
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Привет! Как сте, как я карате?
Марси, ще си идвате ли тази година? Любс, а ти?
Аз ще бъда близо до морето и за това питам, да си направим срещичка Simple Smile
Лятно ми е, весело и закачливо, макар да не можем да хвърлим жилетките...снощи пак валя проливно, ужас.

# 592
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
вили, мислим го след рамадана, дано котка да не мине път! ще се 4уем като наближи ,щом си близко до моренцето, които са от варна да дигат ръцете при желание!при нас засега свършиха бахърите, от в4ера пак се топим, ама още 10 дни да се свършат изпитите и да се  заприходим на релакса! обещала съм си оба4е да излизам на разходки сутрин,ако ще и да тека и дребос трябва,4е с това затопване по4на да закръгля форми!
ели, хилих се пред екрана по повод твоите дерзания и стремежи за знания! абе, ти откровено преследваш женено мом4е! от мене решение, хващащ някой колега знаещ арабски , отивате в градинката и директно отивате при най-възрастния мъж или баба и той да обясни ситуацията, като предложи да си контактуваш с арабките, не с момците, 4е това си е 4иста задявка!  Party
някои араблеки са се прибрали в бг, весела ваканция, ако 4етат още тук! Peace

# 593
  • Мнения: 106
Марси,мислила съм за това,но кой колега би се навил да дойде и да разговаря с някой от тях?!Плюс това ,да общувам с тези двечките - не,мерси..Само като мина оттам и ще ме изгорят с поглед... Tired Особено едната,гледа ме и вече си ме представя като втора съпруга.. hahaha А и аз не преследвам само едното момче...как пък не се сетиха,че не може чак толкоз лакома да съм и на двамата да съм се нагледала  Mr. Green

Един познат ще идва на гости от Дубай (старо приятелче),мислех да помоля него да поговори с тях или да им остави визитка на школото и да каже "Приятелката ми там учи,искала е да ви го даде,но..така и така.."..Това не е просто школа,ами нещо като интеграционен център за араби.Организират хепънинги,кулинарни срещи,на някои дори намират работа...Нещо от сорта....Не смятам да се впускам в комуникация с ревниви арабки.... fight Имам дете все пак....

Все пак,разковничето е в разговора..или просто да спра да ходя там,което е неприятен развой на нещата....

Последна редакция: пт, 06 юни 2014, 21:14 от ElenaHristova

# 594
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Оооо, африканки, как сте? Mr. Green
Марси, дано си дойдете. Аз с отпуската нямам проблеми, аз решавам кога да я ползвам. Незнам Любс кога ще идва, дано успея всички ви да видя. Линдичка сигурно много е пораснала.

Фийлче, как е бебока? Видях, че баткото ще учи в нашето квартално училище. Grinning И ние там ще кандидатсваме, ама догодина.

Алверка, Вили Hug

Арти, как сте, вървят ли нещата?

Ум Сами, гледам снимките на твоя хубавец във ФБ и не мога да му се нарадвам, от край време ми е любимец той, да ти е жив и здрав!  bouquet

# 595
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Марси, няма да повярваш Simple Smile но не знам кога е края на рамадана. Питах ММ, той вдига рамене, калпазанин, а уж мюсулманин. В Шумен ще съм за лятото, за после ще видим как ще е с работата.

Ясмин - пращам целувки за теб и децата! Дано се видим някога:)

Поздрави на всички! Мисля ви и често надниквам за новини.

# 596
  • София
  • Мнения: 433
Охооо, винаги съм си знаела, че съм африканка  Joy

Как сте, момичета? Лятото дойде и е време за нова среща, какво ще кажете?

При мен всичко е ок. Бебето расте, кучето също. Баткото ще е първи клас тази година. Много бързо лети времето, ей!

Ясминке, вие не бяхте ли тази година предучилишна? Защо чак догодина първи клас? Как е Елма? Май сте имали неприятни преживявания. Ние, понеже сме и двете в София, не можем да се видим вече повече от година. Дано не им е изтекъл срока на годност на бонбонките от Любс  Joy

Марси, вие как сте? Ти си си баш африканка, теб са те уцелили. Кучето слуша ли? Нашият никакви синджири не го държат вече. 5 месеца - 30кг. Разбра си силити и като се напъне, все някоя брънка поддава  hahaha Сега сме му взели въже, да видим.

Биби, никаква те няма. Само от време на време гледаме снимки. Разпиши се малко, макар и от Азия.

Файме, не дойде ли време вече за бебока? Как се чувсташ? В Египет ли ще раждаш? Софито как е?

Какво друго да пиша...опитвам се да се грижа за едно цвете тук. Много съм зле на тая тема. Все умират - или забравям да го поливам, или го преполея. Мъжът ми все цветя ми купуваше по празници по стар мъжки стереотип и ми се сърдеше после, че не ги гледам. Ама го научих сега да ми взима бонбони и всичко е ок   bouquet Сега ми подариха едно мушкато, било много издръжливо. А дано.

# 597
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Фийлче, Карам беше на предучилищна за 5-годишни, нали вече е задължителна. Той е 2008, ще си тръгне догодина с набора.

# 598
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Ако не ме лъже паметта, (ЕГН  ooooh!) днес Русалката има рожден ден .
 
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ТЕДИ!


А вие, момичета, как сте? Пишете де, в това време къде да ходите толкова???

# 599
  • Мнения: 206
Виждам тука има нужда от сериозна помощ Simple Smile а какви времена имахме...  ooooh!  Да пусна малко новини от нашия край:
Кувейт заплаши, че ще отнема гражданството на лица, които застрашават националната сигурност. Правителството предупреди, че ще действа с "желязна ръка" след протести, при които имаше насилие.
Преди две седмици демонстранти влязоха в ожесточени сблъсъци със силите за борба с масовите безредици. Протестите бяха срещу задържането на лидер на опозицията - Мусалам ал-Барак, който по-късно бе освободен под гаранция.
По време на демонстрациите имаше няколко ранени. Около 50 души бяха задържани, но впоследствие повечето бяха освободени.
В отговор на тези "актове на насилие" правителството обяви, че е разпоредило на вътрешния министър да предприема процедури за отнемане на гражданството на лица, които застрашават сигурността и стабилността на страната.
От своя страна социалното министерство получи разпореждане да санкционира неправителствени организации, които се занимават с политика в противоречие със закона и да им попречи да поощряват хаоса.


Иначе сме си в България за лятната ваканция. Марси, какво стана с вас? Фаима и аз се надявам на лесно и безпроблемно раждане на имаш и да се включиш пак активно тук. Жасминче   bouquet
И малко снимки:

  Момчето горе се люшка под ритъма на арабската музика Simple Smile



Общи условия

Активация на акаунт