Захранване, водено от бебето - baby-led weaning - VІІ

  • 31 510
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 239
Арлина, преди няколко дни бяхме на гости. Имаше купа със сушени червени боровинки и докато се усетя, шепата на дъщеря ми беше пълна. Излапа част от тях (с два долни зъба, половин горен и току-що набол още един горен, които така и не използва, докато предъвкваше боровинките). Леко се притесних, защото знам, че горските плодове се дават по-късно, а ние имаме и наследствена обремененост с алергии, но - за радост - нямаше лоши последици. Боровинките й харесаха и въпреки липсата на зъби за дъвкане, се справи прекрасно.

# 76
  • София
  • Мнения: 5 300
"Апартаментът" с М. Вачкова за ЗВБ и блога За близнаците

Браво на участничките ни - страхотни сте   bouquet

# 77
  • Мнения: 926

Ехааа!Браво момичета.Прекрасни сте!Много ме кефи какви физиономии прави Вачкова   bouquet

Само тая дофтурка ме ядоса накрая  #Cussing out

Последна редакция: вт, 21 май 2013, 23:23 от Sylvana

# 78
  • Мнения: 180
Много сладко Надето Simple Smile И много спокоен Борко Simple Smile
И най-много ми хареса репликата "аз не трябва да се престаравам"  newsm10 newsm10

# 79
  • Мнения: 89

 Hug   smile3501
Отивам да гася лампата в хола и гледам Надето по телевизора  Hug Freed - бяхте страхотни. Аз не гледам телевизия от принципи и липса на време, а Марта винаги за мен е бил простоват и ограничен човек, но не можах да си сваля усмивката от лицето, гледайки ви, страхотно е че статията за пюретата се популяризира, методът - още повече Simple Smile))) Браво момичета!
Честита ни първа ? Бг телевизионна изява на метода и пракрасните Наде и Боромир Simple Smile Ще заспя с усмивка Simple Smile))

# 80
  • Мнения: 11
Привет, момичета! Тъкмо ви гледах в Апартамента с Марта Вачкова... това хич не ми е любимо предаване, ама като разбрах каква ще е темата, веднага реших да хвърлям по едно око. Бяхте страхотни! На първо място  smile3501 браво за кърменето в ефир! Много ви се зарадвах! После - бяхте супер в обясненията за захранването. Дано да добие повече популярност...

Следващата част никак не ми хареса, защото педиатърката беше от старата руска школа и въобще не беше толерантна. С изказвания - "ами да, задължителна е водата", а после "но моята дъщеря не искаше вода" някак си тя самата си противоречи. Направо ни каза - еми насилвайте ги да пият като не щат  ooooh!. Да не говорим, че въобще не спомена последните препоръки на СЗО за недаването на каквото и да било друго, освен кърма, до 6ти месец.

И после... не можело да се наяде детето с цели парчета... Freed трябва да я покани вкъщи за показно да видим дали не може!  Hug Peace Въобще не се вслуша в това, което обясняваха "просто майките" и как, като тя е "обучено лице". И не толерирала дългото кърмене... естествено без никакви факти в подкрепа.  Crossing Arms ooooh!

# 81
  • Мнения: 528
Благодаря за линка! Супер представяне, момичета!

# 82
  • Мнения: 12
Здравейте! Дъщеря ми е на 6 месеца и половина. Давам й да опитва разни неща и все се сблъсквам с един и същи проблем - тя се стреми само да гълта. Отхапва големички парчета, премята ги един два пъти в устата и ги гълта. И за ужас на баба й всичко си излиза в първоначалния вид в акото. Давам й примерно половин череша и тя изаква после пак половин череша. Това не претоварва ли червата? Знам, че храната не се усвоява кой знае колко, но такива големи парчета...? А знае прекрасно какво се прави с храната. От 2-месечна ни наблюдава как се храним. От тогава се опитва и да ни имитира как дъвчем, а и има интерес към храната. Няма ли как да я стимулирам да я задържа мааааааалко повече в устата си? Единствено зеления лук само го разръфва, без да се опитва да гълта парчетата.

# 83
  • Мнения: 89
Здравейте! Дъщеря ми е на 6 месеца и половина. Давам й да опитва разни неща и все се сблъсквам с един и същи проблем - тя се стреми само да гълта. Отхапва големички парчета, премята ги един два пъти в устата и ги гълта. И за ужас на баба й всичко си излиза в първоначалния вид в акото. Давам й примерно половин череша и тя изаква после пак половин череша. Това не претоварва ли червата? Знам, че храната не се усвоява кой знае колко, но такива големи парчета...? А знае прекрасно какво се прави с храната. От 2-месечна ни наблюдава как се храним. От тогава се опитва и да ни имитира как дъвчем, а и има интерес към храната. Няма ли как да я стимулирам да я задържа мааааааалко повече в устата си? Единствено зеления лук само го разръфва, без да се опитва да гълта парчетата.

Не се отказвай и не се отчайвай Simple Smile Първите 2 месеца е нещо абсолютно нормално - ще стане с времето и ще се научи сама Simple Smile Само и дай шанс. Моят Малчо черешките си ги ака цели и на 10 месеца Simple Smile Пробвай с мекички неща като картофче на пара, тиквичка - те се разпадат в устата Simple Smile Трябва и практика Simple Smile  Hug

# 84
  • Мнения: 145
Мерси, момичета, много сте мили. Надето, естествено, имаше шило в гащите и не пожела кротко да си яде. За разлика от нея Бобето беше кротък както винаги. Неговата майка не пише в темата ни, но тя ми каза за ЗВБ и блога на Фата.

Днес ми се обадиха от предаването на Марта и казаха, че имат намерение пак да ни канят, за да продължим темата с кърменето. Хубаво ще е да получим право на реакция след тази докторка.

На Надето от днес започнахме да й слагаме лепенки на едното оче, защото другото е кривогледо. Резултатът - отказа да закуси, не ми слезе от ръцете и се паникьосах, че няма да се справя с подготовката за рождения й ден. После посвикна сякаш и дотук успях да подготвя мини пици, блатове за торта, които обаче се отказах да ползвам, поизчистих донякъде и толкоз. Дано успея!

Mimioza1981, според мен няма защо да се тревожиш, а и не ми хрумва какво би могла да направиш. Детенцето само ще започне да си дъвче след време.

# 85
  • София
  • Мнения: 4 347
Браво на Freed и другата мама за участието в "Апартаментът"! Много симпатични и балансирани  Simple Smile, а дечицата са слънчица мили  Heart Eyes

Колкото до педиатърката въобще не я изслушах. Руската школа не ми е модел за следване. Моя приятелка разказваше за това как под давлението на лекар от нея е давала на първото си дете сок още на втория месец  Twisted Evil, когато била млада и неразумна. Сега с второто човече е на поправителен и го дава по-лежерно на кърмица Wink, да видим дали ще поеме по ЗВБ пътя  Laughing

# 86
  • Мнения: 926
Фрийд качи после снимка на тортата или ми я прати на лични.И аз искам да направя домашна за рождения ден на Викито ама каквато съм кулинарка  Embarassed. И ако можеш сподели как смяташ да направиш мини пиците.Благодаря предварително.

Последна редакция: ср, 22 май 2013, 19:10 от Sylvana

# 87
  • Мнения: 347
И аз ви гледах най-сетне! Браво, момичета! Но беше много за кратко и тая докторица накрая всичко намаза. И Марта се съдра да и приглася, толкова е мазна  Tired Хич не я харесвам. Трябва и в някое друго предаване да отидете.

Аз да с епохваля с моя момък. Имаме много голям успех с домашен хляб - вчера изяде огромно, по мое мнение за него, парче хляб с кора. Не спря, докато не го унищожи. Чак се притесних, а и аз не си падам много по хляба и едва ли в него има нещо кой знае колко полезно. Другото с голям успех ни е мангото и от него постигна количество. И тиквичка също хареса.

# 88
  • Мнения: 180
Днес бяхме на гости и почерпиха малкия с каша - някаква гръцка, елда с ябълки и круши. Реших да пробвам как ще се справи, щото иначе аз няма да му купя. Ама то взе че му хареса и протягаше ръчички за още и се мръщеше като закъснее следващата лъжичка. Та се замислих дали пък малкият не иска такава храна, а пък аз да го ограничавам като го мъча с разни му печени тиквички и цели ябълки, от които се дави  newsm78 newsm78

Разбира се, искаше сам да си бута лъжичката, нали е свикнал да си играе с нея и да си почесва венците, та като обърне лъжицата наобратно част от кашата отиде върху дрехите.

Ако му правя домашна каша от елда (не от брашно), то не се ли води пълнозърнеста и според схемата да трябва да се въведе след 8-9 месец?

# 89
  • Мнения: 21
Здравейте! Присъединявам се към вашата група. Предстои ни захранване след около 5 седмици и ще е ЗВБ. Току-що гледах програмата и искам да кажа, че се възхищавам от смелостта ви, гледам че хич няма разбиране и подкрепа за този метод в България. Аз живея в Англия и това е официалният метод, който се препоръчва от всички здравни работници, които се занимават с бебета. Тази педиатърка да вземе да си купи нови книжки! Особено тази част за водата! Simple Smile

Последна редакция: ср, 22 май 2013, 21:19 от Boubou

Общи условия

Активация на акаунт