Рисуване за начинаещи и не само -8

  • 153 001
  • 798
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 227
Дайте съвет за сравнително качествени акварелни четки, синтетика.

Последна редакция: нд, 22 фев 2015, 23:42 от jaspermmm

# 511
  • Мнения: 4 077
Аз в момента съм на вълна сух пастел. Задължително е да е СУХ. С маслените нищо не става. Та сухия пастел ме грабна с това, че дава много възможности за корекции докато рисуваш. Не ти хареса нещо, бършеш с парцала..или пък пръскаш с обикновен лак за коса и можеш отгоре да рисуваш. Не че и с масленети не можеш, но трябва да чакаш да изсъхне, та едва тогава отгоре да рисуваш. С пастела можеш веднага. Другото е че много лесно и фино се правди ход на тона с просто размазване на цвета.

Като марка - аз мисля че всички стават. В магазина на Кракра "Импресия" продават и поеденично. Има едни кръгли, които са много меки и много наситен цвят се получава.
Хартия - продават на листа, в различни цветове...хубаво е да  по-грапава за да задържа пастела....
Друго засега не се сещам.
А, да....трябва да знаеш, че след напръскване с лака цветовете леко се променят, стават по-тъмни, по-.матови, губят яркост. затова е хубаво от самото начало да нанасяш по-ярки тонове.

# 512
  • Мнения: 227
Аз в момента съм на вълна сух пастел. Задължително е да е СУХ. С маслените нищо не става. Та сухия пастел ме грабна с това, че дава много възможности за корекции докато рисуваш. Не ти хареса нещо, бършеш с парцала..или пък пръскаш с обикновен лак за коса и можеш отгоре да рисуваш. Не че и с масленети не можеш, но трябва да чакаш да изсъхне, та едва тогава отгоре да рисуваш. С пастела можеш веднага. Другото е че много лесно и фино се правди ход на тона с просто размазване на цвета.

Като марка - аз мисля че всички стават. В магазина на Кракра "Импресия" продават и поеденично. Има едни кръгли, които са много меки и много наситен цвят се получава.
Хартия - продават на листа, в различни цветове...хубаво е да  по-грапава за да задържа пастела....
Друго засега не се сещам.
А, да....трябва да знаеш, че след напръскване с лака цветовете леко се променят, стават по-тъмни, по-.матови, губят яркост. затова е хубаво от самото начало да нанасяш по-ярки тонове.
О
Те всички стават за рисуване, но качеството е различно.Трябва да са устойчиви и на светлина все пак.С лак за коса не съм пробвала, чела съм, че се ползва, но не бих рискувала.
Мацаницата със сухия пастел е голяма Wink В ютуб има достатъчно образователни клипчета за това как се работи с пастел.

# 513
  • Мнения: 4 077
jaspermmm, а ти с какво пръскаш? Лака за коса е удобен докато рисуваш, но не предпазва каритната. Продават в импресия едни спрейове, казват че били защитни, и може би ще си купя от тях. Засега обаче още се уча и си ползвам само лак за коса.

# 514
  • Мнения: 2
Много виблагодаря ,момичета!Ще опитам само трябва да си купя боичките.

# 515
  • Мнения: 227
jaspermmm, а ти с какво пръскаш? Лака за коса е удобен докато рисуваш, но не предпазва каритната. Продават в импресия едни спрейове, казват че били защитни, и може би ще си купя от тях. Засега обаче още се уча и си ползвам само лак за коса.

Колкото повече наслояваш пастела, толкова повече фиксатор отива.Аз специално изразходих шишето за около 13 рисунки.

# 516
  • Мнения: 4 077
Благодаря jaspermmm!

А променя ли се цвета след напръскване? Става ли по-тъмно, по-матово? Както става с лака за коса например.

# 517
  • Мнения: 227
Благодаря jaspermmm!

А променя ли се цвета след напръскване? Става ли по-тъмно, по-матово? Както става с лака за коса например.
Да, цвета се променя.По-тъмно става, по-матово не съм забелязала.

# 518
  • Мнения: 3
Здравейте.може ли някой да ми каже с какви цветове да получа телесен цвят с акрилни бои?

# 519
  • Мнения: 838
Здравейте.може ли някой да ми каже с какви цветове да получа телесен цвят с акрилни бои?

Много е относително. Но например кадмиева жълта с кадмиева червена. Плюс утрамарин за сенките.

# 520
  • Sofia
  • Мнения: 305
Моля ви, препоръчайте ми темпера  Praynig
Разбрах, че тия на "Таленс" са добри - така ли е? Виждам, че има и "Ленинград", но за тях не знам...Имам разколебаване. Досега съм работила общо взето с акварел (имам предвид натюрморти). Ще ми се друг тип боя да опитам, но не знам кое ще стои "сочно" почти както маслените бои ( които по-натам смятам да опитам). Акрилът добър избор ли е? Коя марка?
Моля ви, дайте съвет!  Sad

# 521
  • Мнения: 24

TheHotChili акрилните бои стоят като маслените, но вместо с терпентин се работи с малко количество вода  Simple Smile Колкото до "Ленинград" - аз работя с такъв акварел, не съм виждала темпера на тази марка. Ако искаш "сочност" се насочи към акрилните бои Simple Smile

# 522
  • Мнения: 838
Бих допълнила да бягаш като дявол от тамян от българските бои. Имам опит с акрилът на Маестро Пан. И с маслото. Същата работа.

# 523
  • Sofia
  • Мнения: 305
http://artservicebg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0% … D0%B1%D0%BE%D0%B8
Ето го магазинът на сайта, в който видях, че има такива бои.  Вчера си прегледах старите гвашови бои, от които бях доста доволна. Оказаха се марка "Ленинград"  Wink Еуфорична, не съм опитвала български бои, а и дума не е ставало за тях относно качеството, учудвам се че има .  Crazy Дали ще си взема "Таленс" или "Ленинград" - ще пиша впечатления тук!  Peace  Благодаря за отговорите  Hug

# 524
  • София
  • Мнения: 3 912
Когато се рисува с маслени бои, може ли да се ползва минерален терпентин от железариите?

Общи условия

Активация на акаунт