Здравейте на всички!  

Тези дни усетих,че ме боли при горния ляв втори кътник! Но не самия зъб, а "кожата" или как да кажа, сякаш ме болеше гърлото. При опипване с езика, ме болеше, та дори и леко гърлото. Не обърнах много внимание. Днес, ставайки сутринта, усетих,че имам в "повече" слюнка в устата. Плюх ли, плюх и изведнъж усетих някакви "ръбчета" от дясната горна страна зад втория кътник, но се падат не точно зад втория кътник, а "от страни" на венеца на празното място зад втория кътник!!!

Опипах ги с език и си помислих,че е "храна", която явно не съм измил с четката за зъби. Отидох пред огледалото, измих си ръцете и бръкнах да "махна храната", и усетих твърдите ръбчета. Бях шокиран.

НЕ стига,че имам израстък на самия горен десен втори кътник, т.е. самия зъб е "по-голям" , пък и установих,че е започнал да ми расте и мъдрец. Странно защо от лявата страна на горния десен кътник ме болеше "кожата" (т.е. по протежение на сливиците), а пък ми израстна от дясната страна на горния втори кътник...

Та, може ли да ме посъветвате какво да правя? Да ходя ли до стоматолога ми ? Понеже се страхувам,че ми расте на криво, т.е. сякаш " за сега" се е насочил към бузата да излиза Grinning.. а това не ми харесва изобщо! Все още нямам болка. Единствено сутринта, като започнах да ям ми се подуха леко лимфните възли зад челюста от дясната страна , но това често ми е ставало като малък, а и сега ми се случва.

Интересно, до преди дни ме ЦЕПЕШЕ главата (т.е. не от преди дни, а от сууупер много време ме болеше глвата, сякаш 1 година), и сега някак си не усещам болка.. Странно!

Та , ще съм ви благодарен ако ме посъветвате нещо и ме окуражите :Д ! По принцип не ме е страх от зъболекар, сядам, чисти ми кариесите (да се похваля от близо 2 години не съм ходил на стоматолог), и си отивам. Ама много жулят с тия цени бре,ужас :X !

edit: с долните мъдреци нямам проблем, т.е. не са ми се появявали изобщо и не ме е боляло там.