помощ относно искане от НАП за представяне на документи

  • 5 347
  • 30
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Здравейте, дайте ми съвет моля....Преди повече от година ходих в един ресторант за да видя каква работа ми предлагат и в какво се състои за няколко дни. Написах молба за назначаване, но след това се отказах и не съм започвала работа там. Преди седмица ме извикаха в НАП и ми казаха че имам пуснат договор за около 40 дни, че съм работила там. Сега трябва да пиша какво, как и колко време съм работила и се изискват куп документи които аз не притежавам естествено след като не съм подписвала договор. А договор имааамм, питам се аз кой си е позволил да ме подписва и защо занимават мен след като заявих, че нищо не съм подписвала. Как въобще да формулирам това обяснение............оххххххх може ли някой да ме посъветва. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 632
(...) след като не съм подписвала договор. А договор имааамм (...)

Здравей, как така не си подписвала договор, а имаш? Или имаш, или нямаш Simple Smile Какво е "молба за назначаване", пазиш ли копие? Самият договор - трудов или граждански, подписвала ли си? Ако да, трябва да имаш копие от него. За тези 40 дни имаш ли някакви изплатени осигуровки, поне според НАП?
Напиши на НАП това, което обясняваш тук - така както е било реално. Ако те ти покажат договор между работодателя и теб, който е подписан от друг човек от твое име, говорим за престъпление и дано се включи някой юрист, за да каже с две думи, към коя институция трябва да се обърнеш максимално бързо за това.

# 2
  • Мнения: 9 050
За да получите коректен съвет е удачно да предоставите малко по-конкретни данни. Най-вече за това Вие какво декларирахте, та се разминахте с данните на НАП и се наложи да Ви викат за обяснение.

Защото НАП не привиква регулярно служителите да обясняват имат или нямат обявените при тях договори. Ако има разминаване, обикновено обяснение се иска от работодателя, а не от служителя. С оглед на това, мисля че някакво лично ваше обстоятелство е довело до тази покана от НАП.

И още нещо - това, че в НАП има регистриран договор, не означава че някой Ви е подписал. В тази връзка, Вие видяхте ли подписан от Ваше име договор или просто предполагате, че това се е случило?

# 3
  • Мнения: 2 030
Да не си  сключила граждански договор и сега да си търсят данъка, чийто срок беше 30 април?
Защо не си получиш ПИК код от НАП, безплатно е и става на момента, да видиш на какъв договор те водят?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Никакъв договор, под никаква форма не съм подписвала!
Но договор имам пуснат, от кой е подписан не знам.
Обадиха ми се от НАП за справка, защото проверявали въпросната фирма.

# 5
  • Мнения: 6 618
На теб какви документи ти искат?
Едва ли ще е добре да идеш и да кажеш ами аз работих ,но не исках договор пък те ми направили.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 373
На мен ми искат всичко от....до. От молба за назначаване, договор, фишове,молба за напускане, трудова книжка....всичко. Аз не съм работила съответно не би трябвало да имам .
Та стига съм обяснявала едно и също, въпроса ми беше някой попадал ли е в подобен казус      .......

# 7
  • Мнения: 6 031
На мен ми искат всичко от....до. От молба за назначаване, договор, фишове,молба за напускане, трудова книжка....всичко. Аз не съм работила съответно не би трябвало да имам .
Та стига съм обяснявала едно и също, въпроса ми беше някой попадал ли е в подобен казус      .......

Пишеш всичко това, което тук написа.
Формата е хубаво да съответства на формата на искането, получано от НАП - например по т.1 Представете трудов договор - пишеш нямам такъв, прилагаш собственоръчно подписана декларация, че не си сключвала договор с фирма еди коя си и така караш точка по точка.
Представяш написаното в указания срок.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Мимии  благодаря! Знаеш ли дали ще има последствия за тази фирма. Въпреки, че не би трябвало да ме интересува, питам така за информация.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 238
След като на теб ти правят насрещна проверка за работата ти там, със сигурност твоите отговори ще донесат последствия за тях. Още повече след като са те водили на работа. Както по-горе са те посъветвали, отговори по точките така както е самата истина. В крайна сметка, ако нещата им се закучат, стигне се до дело и тн, може да се наложи пак да даваш обяснения.

# 10
  • Мнения: 6 031
Мимии  благодаря! Знаеш ли дали ще има последствия за тази фирма. Въпреки, че не би трябвало да ме интересува, питам така за информация.

Нямам идея за какво е проверката, а последствията в нашата държава са "размито" понятие.
Вероятно е да има "последствия" единствено за данъчни цели.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Ами имайки предвид, че самата служителка ми казва- .....ами вие преценете как да отговорите.........както си решите
 ooooh!

# 12
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Не виждам престъпление от страна на фирмата след като има договор и пуснато уведомление към НАП за сключен такъв. Няма смисъл да плащат осигуровки на лице, което не работи.  newsm78 А заповед за прекратяване на договора имаш ли? Не може да ти искат от НАП молба за назначаване, напускане и за отпуски и т.н., защото те са ти в досието във фирмата. Могат само да ти искат копие от договора и копие от заповедта за напускане. Нещо гнило има в цялата работа. ..... Поискай от фирмата да си видиш трудовото досие и виж какви документи си разписала /уж ти или наистина ти/

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Пак да кажа, че нямам абсолютно никакъв документ от въпросната фирма, никакъв.....Днес ходих подадох си обясненията, че не притежавам никакви документи, казаха, че с мен приключват...........дано е така, защото ще и се стъжни живота на въпросната.....

# 14
  • София
  • Мнения: 16 035
Според мене проверяват фирмата заради ползвани разни програми към Бюрата по труда.
Там имаше възможност да се плаща за обучение на стажанти, за назначаване на млади хора/до определена възраст/. Май от БТ превеждаха минимална заплата и част от осигуровките за няколко месеца. Та разни тарикати изпоназначиха хора фиктивно за да им превеждат пари за тях.

Общи условия

Активация на акаунт