Каква раница за първокласник?

  • 308 376
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 107
 Аз нищо не разбирам от раници затова питам! Има ли някъде дадени размери за раници за първокласници?
Моят юнак е слаб и висок!

# 181
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Ако раницата ви стои в у-ще през цялата седмица, все тая каква ще е.
Отделно я носи само от входа до класната стая.
На дребния е с твърдо (пластмасово) дъно. Твърди, че му е удобна. Аз на гръб не мога да я сложа - ужасна е.
Иначе събира всичките му неща.

# 182
  • Sofia
  • Мнения: 21 646
Аз нищо не разбирам от раници затова питам! Има ли някъде дадени размери за раници за първокласници?
Моят юнак е слаб и висок!
Тъй де, затова ти предлагам да прочетеш темата (все още не е много голяма), ще ти се изяснят нещата. Simple Smile
Размери на раниците обичайно има по сайтовете, както например в последния линк, който си дала.
За ориентир ти казвам -  нашата раница е 37 висока, а щерката 122см.   клик

# 183
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Pepina последните 2 страници сложих инфо за 2 раници и размерите им. Тази на Херлитц е една от най-малките с твърд анатомичен гръб и твърдо дъно. Има снимки и с детето но имай в предвид че едно че детето е дребничко и друго че още няма 6г. Раниците залепват много добре на гърба, детето казва че са и удобни и двете. Единствено че за моето дете е голяма, но да се надявам че ще я ползва до 4клас и ако може след това и другото дете.

# 184
  • Мнения: 450
Аз нищо не разбирам от раници затова питам! Има ли някъде дадени размери за раници за първокласници?
Моят юнак е слаб и висок!
Тъй де, затова ти предлагам да прочетеш темата (все още не е много голяма), ще ти се изяснят нещата. Simple Smile
Размери на раниците обичайно има по сайтовете, както например в последния линк, който си дала.
За ориентир ти казвам -  нашата раница е 37 висока, а щерката 122см.   клик



Morena, снимките ти се оказаха много полезни. Аз все търсех по-големи раници, за да се побират спокойно блокчета, папки с формат А4. Сега гледайки снимките се замислих, че ще трябва децата първо да я пробват.

Pepina и аз харесвах на Херлиц, но все ми се струваха много мънички, дали побират А4?

Вчера се рових и четох по немските сайтове, но сега мисля с децата да обиколя магазините, за да пробват и да се ориентирам с размерите.

# 185
  • София
  • Мнения: 165
Здравейте,
В детския магазин до магазин Лидл на бул. "Черни връх" има раници за първокласници. Те са с твърдо дъно , анатомичен гръб, дишаща непромукаема материя, две широки презрамки, регулируеми, два големи джоба, 1 малък  отпред и 2 странични, цветае цервено и сиво.. Цената е 29 лв. вместо 129 лв. Мисля, че си струва за цената

# 186
  • Мнения: 248
Супер, дано повече хора успеят да се възползват от тази промоция Simple Smile

В тази връзка, ако някоя мама е от Бургас да ме насочи към магазин с по-голямо разнообразие на модели.
pepina709  колкото до размер на раниците, това което аз четох е че раницата не трябва да е по-широка от раменете и да пада под кръста на детето, иначе има някакви таблици колко би трябвало да е безопасното тегло на пълната детска раница според килограмите на детенцето  Blush

# 187
  • Мнения: 1 107
Благодаря на всички за съветите и препоръките!  bouquet
Днес купих раница на Херлиц,модел от миналата година -58 лв.,на мен и на синът ми ни харесва много!
На Габол имаше новите модели- ами какво да ви кажа много грозни ми се видяха и много големи,чак огромни.
Ако някой иска снимка да казва!

# 188
  • Sofia
  • Мнения: 21 646
колко би трябвало да е безопасното тегло на пълната детска раница според килограмите на детенцето 
До 15% от теглото на детето - http://www.bnews.bg/article-33756

Пепина, покажи де. Simple Smile

# 189
  • Мнения: 1 107
Показвам веднага!



На живо е по-хубава,много съм доволна от избора!Имаме и такъв цвят несесер пак на Херлиц! Simple Smile

# 190
  • Varna
  • Мнения: 191
Pepina709, много ви е хубава раницата - да си я ползвате със здраве!
Ще кажеш ли откъде я купи за тази цена? Simple Smile

# 191
  • Мнения: 1 107
Благодаря, millasan!
Купих я от един детски магазин в Троян!Остана още една, само че в друг цвят!

# 192
  • Мнения: 248
Ехаа, супер, pepina709 , честита да ви е, а цената просто е супер


# 193
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Честито за раничката! Цената е невероятна. Най вероятно е модел от поне 3-4 г. и за това цената е толкова добра. В нашите магазини от тези модели са над 100лв.

# 194
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 425
Погледнете и раниците на Explore, видях много хубави модели с твърдо дъно, а са доста по-леки от Херлиц. Катерина носи 3 години раница Херлиц и съм много доволна, но е по тежка от тези. Explore са с ортопедичен гръб и 2 странични джоба. Цената на раницата е около 90-100лв.


п.с. за четвърти клас и избрах ето този модел http://www.bebe-best.com/modan-2014-explore-utchenitcheska-ranit … grab-p-62934.html. Цената във Варна беше под 90лв.

Общи условия

Активация на акаунт