Каква раница за първокласник?

  • 308 575
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 555
  • Sofia
  • Мнения: 9 744
Цялата тема прочетох, имам чувството, че кола си избрах по-бързо от раницата  Laughing

След претеглените за и против (благодаря за споделените мнения) се отказвам от раница-кутия. Ще търся нещо по-меко, но със стабилна опора и добра за гърба. На 1-2 места споменавате Modan раници, в нета четох че е "израелска марка с над 30 години опит. Предлагат ергономични раници за деца в 1-4 клас с уникална пружинираща система. Много здрави и от качествени материи. "
Някой пробвал ли е наживо, какво представлява тази пружинираща система, удобна ли е?

Ето тази ми харесва - http://www.shop.lumar-bg.com/index.php?route=product/product&product_id=3972
Но не виждам добре - има ли допълнителни колани на кръста, страничните джобове удобни ли са за по-голямо шише вода (ползваме Tupperware). Размерът как ви се струва? Моят първокласник е високичък, но пък слаб.

И още нещо - не ги намирам в Амазон и другите сайтове, някой поръчвал ли е тази марка онлайн?

# 556
  • при моите любими
  • Мнения: 2 543
A защо сте се отказали от раница кутия? Тази ми се вижда много тежка за мека раница. Аз бих я предпочела само заради тежината, но в случая не е така. Но наистина е много труден избора на раница.  Rolling Eyes

# 557
  • Sofia
  • Мнения: 9 744
Ще пробвам и наживо, но конкретно за моето дете ми се струват неудачни тези кутии. Той постоянно тича и тази кутия ми се струва, че ще се удря в гърба и ще убива. Честно казано дори не разбрах каква е основната идея на кутиите, освен че пазят учебниците, но моят приоритет е да пазя гърба. Може би имат и друга идея за правилна стойка?

# 558
  • Добрич
  • Мнения: 220
И аз не мога да възприема кутиите. Виждала съм деца с такива на гърба. Ами странно ми изглеждат. newsm78
До колкото разбирам след като изчетох темата хубаво е раница та да има твърдо дъно и поне две основни отделения, както и джобчета за бутилка отстрани. Дизайнът според мен също е много важен, трябва да се харесва на детето. И не на последно място качеството на раница та,  не ми се иска да я сменяме по средата на годината, защото се е разпаднала. Затова се оглеждам за нещо по- стабилно. Цени обаче от над 100 ли.  ми се виждат някак неприемливи. Rolling Eyes

# 559
  • Sofia
  • Мнения: 21 709
Ами да, и аз не виждам друго освен дето запазват учебниците "кутиите".  
Но както вече съм писала и показвала, има варианти за не толкова меки раници, с твърд гръб (и мой приоритет) - точно той ги прави не толкова меки, които също запзват учебниците и не са толкова тежки, ако дъното не е твърдо/пласмасово.


Като здравина... колкото повече издръжат - по-добре, но поне 3-4 години ако изкарват...  Simple Smile  Че то и омръзват, израстват се (не толкова като размери, а като визия)...

# 560
  • Sofia
  • Мнения: 9 744
Да, тези също изглеждат добре, а имат и футболна тема  Crazy
Ще ходим да гледаме наживо, заедно с младежа, да пробваме различни модели.
Иначе за феновете на кутиите - фейсбук, естествено, следи моята активност и днес ми е предложил нещо по темата, изглежда голямо намалението:
http://www.koffer-arena.de/McNeill-ERGO-Light-2-Schulranzen-34-c … 9580-121-000.html

# 561
  • Добрич
  • Мнения: 220
Ами да, и аз не виждам друго освен дето запазват учебниците "кутиите". 
Но както вече съм писала и показвала, има варианти за не толкова меки раници, с твърд гръб (и мой приоритет) - точно той ги прави не толкова меки, които също запзват учебниците и не са толкова тежки, ако дъното не е твърдо/пласмасово.


Като здравина... колкото повече издръжат - по-добре, но поне 3-4 години ако изкарват...  Simple Smile  Че то и омръзват, израстват се (не толкова като размери, а като визия)...

Тези които си показала много ми харесват и на мен.
Дано успея да ги видя някъде на живо и аз, но ме съмнява в нашия град да ги открия. Ако ли не ще поръчам от сайта. Така или иначе 3-4 години ми се вижда много да се носи една раница, най вече защото ще омръзне, но колкото повече, толкова по добре.

# 562
  • при моите любими
  • Мнения: 2 543
Може би не се изразих правилно. Изобщо не прехвалвам кутиите, въпреки че финално купих такава. Моите критерии бяха: да е с ергономичен гръб, да е здрава, със стабилно/твърдо дъно (защото именно там "издишат" по-обикновените раници) и да не е много тежка. Разбира се и на приемлива цена. Просто се оказа, че дори и с меки страни, тези с твърдо дъно, са толкова тежки, колкото и кутиите и цените не са им по изгодни. Аз успях да купя за 100лв кутия, но с пълен комплект несесери и раничка за спорт. Ако бях купила раница за 70-80лв (по-евтина не открих) и допълните неща, пак щеше да ми излезе 100лв и отгоре.

# 563
  • Sofia
  • Мнения: 21 709
mer_an, нашата ще се ползва от есента за трета година (без да е много натоварвана), но за след това не знам дали ще е здрава още, но и допускам на детето (а и на мен) да се стори "бебешка". Иначе бихме си я ползвали до четвърти клас (включително), докогато си имат стаята само за тях (от 5 кл. не знам как е точно със стаите).
Иначе ни е много удобна... предният малък джоб е термо, гърбът не е точно толкова твърд колкото бих искла, но в крайна сметка е лека (нали учебниците и пособията стоят в у-ще) раницата и ме устройва този.

А това е кутията ни, в която стоят пособията в у-ще - чаша за водни бои, четки, дъска за пластелин, несесерите...   клик

# 564
  • Добрич
  • Мнения: 220
Аз в крайна сметка  след дълги размисли и след  консултация  с шефа реших да поръчам тази:
http://ru.aliexpress.com/store/product/2015-Boys-school-bags-dar … _32264896245.html
Кутия е, но ми изглежда доста прибрана. Иска ми се да я видя на живо, но явно няма как да стане. Mr. Green
Важното, че детето я харесва и се надявам да си я носи с удоволствие. Peace

# 565
  • Мнения: 43
изглежда много добре, само дето дъното не е дадено какво е....със здраве да се ползва...

ние също си взехме кутия на scooli

# 566
# 567
# 568
  • при моите любими
  • Мнения: 2 543
Страхотни  Peace

# 569
  • Мнения: 2 888
Много добра ми се вижда тази оферта  Peace  Heart Eyes   bouquet...и доколкото схванах от сайта до Б-я доставката над 49 Е е безплатна....ако се съберат поне 2 мами ще се уредят със хубави раници на супер цени  Tired Има ли такива, които обмислят да поръчат ?

Общи условия

Активация на акаунт