Каква раница за първокласник?

  • 308 395
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 6 269
Кати, много добре звучи! Simple Smile

Нали? Ще чакам да заредят по книжарниците и да ги видя новите модели, след което ще се консултирам и с ползвателя все пак.

# 91
  • Мнения: 3
Раници Дакайн се продават в магазинче близо до стадион В.Левски, на Гурко,  м/у Каравелов и Евлоги. Ние бяхме с Jansport Big Student. Здрава и без забележки, но е големичка за дребно дете. Известните марки рядко имат лоши модели, защото инвестират милиони в разработването им.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 020
Раници Дакайн се продават в магазинче близо до стадион В.Левски, на Гурко,  м/у Каравелов и Евлоги. Ние бяхме с Jansport Big Student. Здрава и без забележки, но е големичка за дребно дете. Известните марки рядко имат лоши модели, защото инвестират милиони в разработването им.
Благодаря много за насоката! В събота ще отскочим да видим какво имат налично като модели и ще споделя!

# 93
  • Мнения: 76
Здравейте,
купих раница Herlitz от Румъния
magazin@clickbirotica.ro

Оказа се , че там раниците са доста по-евтини
Его линк - в долния десен край се разлистват 8 страници.
http://www.clickbirotica.ro/catalog_produse.php?cat=10004&id … =Herlitz&pg=1

Обявените отстъпки стоят такива от месеци.

# 94
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Здрасти ***Kalina333*** , по нета ли купи раницата от Румъния?

# 95
  • Мнения: 76
Здрасти ***Kalina333*** , по нета ли купи раницата от Румъния?

Да, по интернет. Пишеш на английски или румънски на посочения имейл и ти я пращат с наложен платеж.
Има два варианта за куриер
1 ти да проучиш с кои румънски местни партньори работи Спиди или Еконт и да пишеш на изпращача да повика точно този румънски куриер с указание пратката да пътува в България
по Спиди или Еконт. Това уточнение се налага защото един рум. куриер може да работи с повече от една български куриерски фирми и ти трябва да кажеш изрично чрез кого искаш да я получиш в България, за да бъде разпределена правилно.

2 да оставиш изпращача сам да си повика местна румънска фирма по свой избор и тя да си ти изпрати в България пратката по свой партньор както прецени.

Трябва да имаш предвид , че никоя бъгарска фирма няма собствена куриерска мрежа в Румъния. Еконт лъже на сайта си, че има мрежа, но аз работих там и се занимавах точно с тези неща. Всички фирми стигат до граница и работят с партньори в другата страна.

При раниците има малко меню до продукта за избор на конкретен дизайн и трябва внимателно да определиш точния продукт, да изпратиш точен линк и изображение да не стане грешка Simple Smile

От сайта си купих и уч. пособия, има интересни неща.
Сайтът взема стоката от Търгу Муреш - това е богат разпред. склад за цяла Румъния, може да ти споменат в отговорите, че дадена стока я има или я няма там. Може да изчакаш ден да си получат някой продукт оттам и после да ти изпратят стоката от Букурещ.
Аз говоря румънски и много търсих, по мое мнение това е сайтът който продава на най-добри цени.
Ако имаш въпроси, пиши.   bouquet

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 21 649
За сравнение:  Simple Smile

http://www.shop.lumar-bg.com/index.php?route=product/product& … p;product_id=3120

и червената с пиленцето, която е същият модел - http://www.clickbirotica.ro/ghiozdane_herlitz.php

Резулат от преобразуването
157.10 RON = 69.2960 BGN

# 97
  • София
  • Мнения: 6 269
А колко излиза доставката?

# 98
  • Мнения: 76
До офис на Еконт над 1 до 2 кг - 27 лв. Тъй като раницата е приблизително 1 кг аз я напълних с разни пособия в рамките на цената за доставка.
Освен, че като крайна цена е по-изгодно има наличности, докато по българските сайтове раниците на Херлиц освен че са скъпи , ги няма налични изобщо.

# 99
  • Мнения: 76
За сравнение:  Simple Smile

http://www.shop.lumar-bg.com/index.php?route=product/product& … p;product_id=3120

и червената с пиленцето, която е същият модел - http://www.clickbirotica.ro/ghiozdane_herlitz.php

Резулат от преобразуването
157.10 RON = 69.2960 BGN

Аз търсих във всякакви български сайтове и правих доста опити за реална покупка но навсякъде няма наличности. Променях многократно модела само и само да улуча нещо, което го има на склад . повечето сайтове не ми отговаряха изобщо, а само отхвърляха поръчката, рядко са ми писали , че няма на склад и 1 ми се беше обадил да ме информира по телефона. Иначе ако е въпросът за линкове - има доста примери за цени , обаче това били "модели от миналата година" и по някаква случайност продуктите седели на сайтовете.Писах и на Херлиц България да ми отговорят кои са техните дистрибутори, защото чрез онлайн магазините не успявам да купя. Никакъв отговор нямам от тях.

# 100
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Аз след дълго чудене миналата есен взех раница на ГАбол и не съжалявам.За една година не е мръднала и мисля втори клас също да караме с нея.

# 101
  • Мнения: 10
Дано да измилсят нещо така че децата да оставят по-голямата част от учебниците си в училище. Става огромен проблем когато раницата е прекалено тежка и има опастност за гръбнака.

# 102
  • Мнения: 24
Е като за първи клас, дори и да не ги оставят там, нали ние ги водим и взимаме ежедневно, а в самото училище няма къде да ги пренасят... Ние да му мислим Laughing

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 21 649
Ми то и на мен (не шофирам, пък и не сме наблизо) не ми се мъкнат тия дисаги...  Wink
При нас  стана ясно, че се оставят част от учебниците, пък аз обимслям дали и да не купим БЕЛ и Математика, та и тях да си ги оставяме.

# 104
  • София
  • Мнения: 4 035
Мойто дете се прибираше с баба си с градски транспорти и бая си поноси рабицата. Колкото до купуването на допълнителни учебници - донякъде е ок, но така не знаете какво са успели/неуспели да направят в калс и как са се справили. Това как пишат вкъщи никак не е показателно. Дъщеря ми например в началото в училище не смогваше да довършва, това, което правят в клас. Ако не си взимахме нещата щях да си мисля, че се справя ок, защото вкъщи си пише нормално, справя се и нямаше да знам, че трябва да работим върху този проблем.

Общи условия

Активация на акаунт