Каква раница за първокласник?

  • 308 257
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 225
  • Бургас
  • Мнения: 252
Аз раница купих от тук www.moliv.bg

# 226
  • Варна
  • Мнения: 610

Марката е GABOL.
Е, няма такава здрава чанта. На есен дъщеря ми ще е трети клас и е като нова. Може да изкара с нея и трета година. Удобна е и побира много неща.
За сравнение брат ѝ повече от година не може да изкара, на него му взимам от Бора. Тази година даже скъса две.




 С две ръце гласувам за Габол.
И моята дъщеря ще я носи вече трета година.Не е мръднала Peace

# 227
  • Велико Търново
  • Мнения: 150
Има ли мами от Велико Търново,да ме насочат къде има разнообразие на раници тук. Аз предни години съм виждала само в Метро,сега чакам да им излезе колекцията,но в книжарниците има по 3/4 моделчета и то от видове,които стават за по-големи ученици като че ли.  Rolling Eyes

Аз съм от В.Търново.Купих на моето момиченце раница на Габол.Има ги в книжарниците на Интел,в книжарница Селена/ на В.Левски/.В Метро ще зареждат след 15-ти август.Там има и Херлитц понякога.

# 228
  • Мнения: 7 162
Има ли мами от Велико Търново,да ме насочат къде има разнообразие на раници тук. Аз предни години съм виждала само в Метро,сега чакам да им излезе колекцията,но в книжарниците има по 3/4 моделчета и то от видове,които стават за по-големи ученици като че ли.  Rolling Eyes

Аз съм от В.Търново.Купих на моето момиченце раница на Габол.Има ги в книжарниците на Интел,в книжарница Селена/ на В.Левски/.В Метро ще зареждат след 15-ти август.Там има и Херлитц понякога.

Благодаря Ти  Hug

# 229
  • Варна
  • Мнения: 448
Моля ви споделете кой е най-удобния модел раница за първокласник
към какво да се насоча , какво да гледам
На Херлиц моделите са по квадратни тип кутия , моето момченце е 128 см
те като че ли са за по нисички дечица , или греша
гледам тези на Габол , цените много ме устроиват....примерно да има ли капак или не !
повечето от вас вече са минали по този път , моля ви насочете ме !

# 230
  • Sofia
  • Мнения: 21 631
Моля ви споделете кой е най-удобния модел раница за първокласник
A чете ли темата? То тъкмо това и' е "темата" де.  Wink 
Прочети, пък ще си съставиш собствени критерии. Иначе сега едни ще кажат "да" за капак на раницата, други - "не"... за едни едно е удобно, за други друго, то е ясно.

# 231
  • Мнения: 534
Малко страни в темата , но... Как подреждате раницата? В задния джоб учебници , а в предния тетради ? Чух от една майка до слага в папки учебника и тетрадката и така за всеки предмет ?! За първи клас пак снава дума.

# 232
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В първи клас правехме точно така - с папки - папка по БЕЛ, папка по математика и папка по АЕ, останалото всичко беше в друга папка и стоеше там.

# 233
  • Мнения: 7 162
В първи клас правехме точно така - с папки - папка по БЕЛ, папка по математика и папка по АЕ, останалото всичко беше в друга папка и стоеше там.

И при нас ще е така  Peace Беше предложено от учителката и се прие от всички родители, за улеснение на децата. Папките ще са различен цвят по различните предмети,като за всички деца еднакви цветове. Така когато имат БГ ще вадят всички червената папка да речем,по-лесно ще им е в началото,когато все още няма да са много на ти с нещата. Пък и е по-подредено навярно.  Grinning

# 234
  • Мнения: 450
Аз в момента съм в Германия и разгледах доста раници по магазините, харесах само 2 модела, с много добро разпределение вътре.
Едната e mcneill ergo light plus caro soft pink с цена към 200 Eвро, другата е scout nano към 90 Евро.

Преди да замина ходих с децата по книжарницити и разгледах какво се предлага в БГ.
Мога да кажа, че се спрях на Белмил. Сходни са на Херлитц, но на мене ми харесват повече като разпределение. Пробвах в книжарницата А4 папка влиза трудно в задната част на Херлитц, а при Белмил се събира. Предния джоб за храна на Херлитц е много малък и трябва да се съобразявам с размера на кутията за храна, а примерно банан не се събира.
Предполагам, че ще купим Белмил.  Simple Smile

# 235
  • София
  • Мнения: 4 035
И аз слагах отделните предмети в отделни папки, от тези с копченцето. В началото на годиата госпожата ни препоръча да залепим на нещата по четене в горния десен край на всички пособия печатно А, по писане ръкописно А, по математика триъгълник, а по роден край цветенце. Така дори и да си разпилеят нещата, се ориентират лесно по символите  да си го подредят.

# 236
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Пробвах в книжарницата А4 папка влиза трудно в задната част на Херлитц, а при Белмил се събира. Предния джоб за храна на Херлитц е много малък и трябва да се съобразявам с размера на кутията за храна, а примерно банан не се събира.
Предполагам, че ще купим Белмил.  Simple Smile


Просто си гледала по-малък размер на Херлиц, вероятно тези за детска градина. Флекси е серията, която ти трябва - повярвай ми Блок А4 влиза без проблем, а в предния джоб освен кутия за храна, можеш да сложиш и телефон, и несесер.

# 237
  • Мнения: 255
mari73 и ние се спряхме на Белмил. Чудихме се между Белмил и Габол, но... тази си хареса. Преди няколко дни пристигна. Племенницата ми не можа да ѝ се нарадва  Laughing Много е лека и е с ергономичен гръб. Блокчето си влиза нормално.
Ето и раницата ни:
http://www.molivko.com/ranici-chanti-i-nececeri-bg/ranica-belmil-403-13-joyful

# 238
  • В реалността
  • Мнения: 214
Моля да ме ориентирате, къде във Варна мога да видя раници на Херлиц и другите коментирани в темата марки. Явно ще трябва от там да вземем. Тук няма избор, а искам детето да я види и пробва.

# 239
  • Мнения: 450

Просто си гледала по-малък размер на Херлиц, вероятно тези за детска градина. Флекси е серията, която ти трябва - повярвай ми Блок А4 влиза без проблем, а в предния джоб освен кутия за храна, можеш да сложиш и телефон, и несесер.


Manzhelka, мисля, че беше Миди модела. Няма как да ги объркам с тези за детска градина, защото те са много по-малки. Побра се папката, но не отзад, където на всички раници пише, че се слагат тежките книги. Наистина има и по-големи модели и Флекси са с голям джоб отпред, като Белмил, но са и двойно по-скъпи.  Аз не намирам голяма разлика м/у двете фирми, за по-млките модели. Намират се в и-нет модели на Херлитц за същата цена, като Белмил.
http://schoolbags.herlitz.eu/schulranzen/ranzenfinder.html

Вчера пак ходих в една книжарница тук (в Германия), където имаше много различни модели на повечето  фирми предлагани на пазара и сега съм категорична, че ще купя Белмил от БГ.
Щях да си разрежа пръста от една раница, която струваше 169 Евро, вътре имаше "лепенка" - закопчалка с много остри ръбове.

Последна редакция: ср, 13 авг 2014, 09:58 от mari73

Общи условия

Активация на акаунт