Каква раница за първокласник?

  • 308 463
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 5 234
Писала съм много пъти, но сега е актуална темата за раниците.

Херлиц раницата на дъщеря ми се ползва вече 3 учебни години. Сега съм я изпрала и ще кара 4-ти клас с нея, после можем вече да направим преход към нещо за по-големи. Това лято взех и на малката, без несесер и аз обичам сама да си избирам моливите и т.н. Дано и да тази излезе здрава като първата. Ето я: http://schoolbags.herlitz.eu/en/schoolbags/primary-school/smart.html#Silver%20Cat

Напълно подкрепям мнението за Херлиц-а, готова е за 4та година ползване. Ние купихме и нова, по тинейджърска, но запазваме Херлица и ще ползват и двете.
Относно несесера, нещата бяха напълно достатъчни за първи клас, основно се ползват моливи. В мекия несесер бях сложила флумастрите, които се ползваха само в часовете по рисуване (поне при дъщеря ми)
Закопчалката не се ли чупи лесно?

# 331
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 446
не, нямали сме никакъв проблем със закопчалката. Раницата е здрава, учебниците и тетрадките не се мачкат, има място за кутията за храна, странични джобове за шишето с вода. Единствения недостатък е, че е около 800гр.
Ето такава е нашата: http://www.novobebe.com/herlitz-flexi-plus-dinki-horses-uchenich … -s-aksesoari.html. През 2011г струваше около 140лв от склада на Херлиц, изпратиха ми я по куриер с наложен платеж.

Скрит текст:
Писала съм много пъти, но сега е актуална темата за раниците.

Херлиц раницата на дъщеря ми се ползва вече 3 учебни години. Сега съм я изпрала и ще кара 4-ти клас с нея, после можем вече да направим преход към нещо за по-големи. Това лято взех и на малката, без несесер и аз обичам сама да си избирам моливите и т.н. Дано и да тази излезе здрава като първата. Ето я: http://schoolbags.herlitz.eu/en/schoolbags/primary-school/smart.html#Silver%20Cat

Напълно подкрепям мнението за Херлиц-а, готова е за 4та година ползване. Ние купихме и нова, по тинейджърска, но запазваме Херлица и ще ползват и двете.
Относно несесера, нещата бяха напълно достатъчни за първи клас, основно се ползват моливи. В мекия несесер бях сложила флумастрите, които се ползваха само в часовете по рисуване (поне при дъщеря ми)
[/quote]
Закопчалката не се ли чупи лесно?
[/quote]

# 332
  • Мнения: 5 234
Къде слагате  кутията за храна?

# 333
  • софия
  • Мнения: 222
ima goliamo namalenie na rani4ki v magazin bora

# 334
  • Мнения: 254
Херлиц и според мен са страхотни, качеството е на ниво, нашият син я ползва 3 години. Няма измачкани учебници и тетрадки, а и са много удобни за самото дете. Препоръчвам ги.

# 335
  • Варна
  • Мнения: 448
Толкова много хвалите Херлиц че се замислих дали не сгреших като купих Белмил newsm78
В търсене на несесер съм ,но празен ,искам аз да си го напълня
и освен това да отива на тази раница
http://www.parvolache.com/product.php?id_product=1731

Последна редакция: пн, 01 сеп 2014, 23:05 от Валети

# 336
  • София
  • Мнения: 1 845
Валети, Белмил са по-нови, затова няма толкова отзиви.
Аз писах по-напред, че дъщеря ми беше 4 години с Херлиц и беше здрава. Кутията я слагах в малкия джоб, тя там си беше и поставена.
И да питам само кутия за храна на Херлиц дали се продава някъде?

# 337
  • Sofia
  • Мнения: 21 686
Валети, безмислено и нездравословно е да се тормозиш вече. Смятам, че никак не си сбъркала с Белмила, те не изглеждат много по-различно от Херлитца и достатъчно добре.  Успех с намирането на подходящ несесер!  Simple Smile

# 338
  • София
  • Мнения: 6 277
Валети, безмислено и нездравословно е да се тормозиш вече. Смятам, че никак не си сбъркала с Белмила, те не изглеждат много по-различно от Херлитца и достатъчно добре.  Успех с намирането на подходящ несесер!  Simple Smile

Подкрепям. Аз не мисля, е сбъркахме с Белмил. много ми харесва, на детето също. Каеството според мен е изключително добро.

# 339
  • София
  • Мнения: 672
Валети, безмислено и нездравословно е да се тормозиш вече. Смятам, че никак не си сбъркала с Белмила, те не изглеждат много по-различно от Херлитца и достатъчно добре.  Успех с намирането на подходящ несесер!  Simple Smile

Подкрепям. Аз не мисля, е сбъркахме с Белмил. много ми харесва, на детето също. Каеството според мен е изключително добро.

 Peace

И аз взех Белмил, но един друг, по-малък модел и съм доволна от избора. Качеството и на мен ми изглежда много добро!

# 340
  • Мнения: 2
Топгал ги има в GENESIS на бул.Витоша 186 близо до входа на Южния парк. Аз взех за сина ми вариант с хамелеон, наистина е много хубава. Има и доста играчки, бои итн

# 341
  • sofia
  • Мнения: 97
Момичета, а в предучилищната какви раници ползваха децата ви? Чудя се дали да купувам ученическа раница още от сега /ще ходи на предучилищна в училище/ или е рано и ще минем с по-малка тази година?

# 342
  • Sofia
  • Мнения: 21 686
Паста, моята щерка в началто на миналата година (ПГ в у-ще) тръгна с чанта за храна.
После се наложи да носим в къщи тетрадка с домашно, а и играчки си носеха, та взех такава раничка.



От другата страна има джоб с ластик - за шише. Това ми беше едно от изискванията - да има външен джоб за шише. Гръбчето е твърдо, презрамките широки, има закопчаване и на гърдите. Вътре има две отделния, а малкия джоб отпред е изолиран - за храна. Ние обаче слагаме кутията с храна вътре. Страничен малък джоб за мокри кърпички. 

Сега в 1ви клас е много вероятно (въпреки, че имаме и голяма раница) да ползваме отново тази, защото ще носи само математика и буквар, останалите предмети и всички пособия ще стоят в у-щето.  Та тя би ни свършила иделна работа.  Grinning

# 343
  • София
  • Мнения: 1 845
Морена, чантата за храна от къде е? Трябва ми нещо подобно, но момчешко. Много ми хареса.

# 344
  • Sofia
  • Мнения: 21 686
Танини, всичките ни раници и чантата за храна са от ибея (почти всичко на Гушкан е от там или други англиски сайтове).

Общи условия

Активация на акаунт