Каква раница за първокласник?

  • 308 437
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 156
Аз до като се наканя да поръчам тази раница http://www.schulranzen.com/scooli/schulranzen-set-campus-plus/minnie-mouse_106 ,тя се изчерпа.Поръчвалите от този сайт случайно да имат представа дали продължава намалението и в началото на лятото?

# 406
  • София
  • Мнения: 1 573
Имам и аз въпрос към хората с опит-синът ми ще носи раница само в петък сутрин и в понеделник следобед и се чудя дали има смисъл от твърда раница тип кутия?

Според мен няма смисъл.

# 407
  • Мнения: 847
Благодаря за мнението,bazel   bouquet

# 408
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Здравейте, бих искала да се включа в темата , ние ще имаме ученик чак догодина, но темата ми е интересна. Хубав ден на всички ви!   bouquet

# 409
  • Мнения: 254
Записвам се да следя, че през септември сме на линия и ние.

# 410
  • Мнения: 250
Здравейте! И  аз съм на тази вълна, въпреки че ми се вижда раничко:). Спряла съм се на Херлиц миди. Най- евтино май е в Люмар, но дали няма да ги намалят още ? 

# 411
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
Gorda mama, промоциите обичайно са от втората половина на август.
Раничко не е от гледна точка да разсрочиш изваждането.  Wink Раницата си е не малко перо, а и други разходи има покрай у-ще... Simple Smile

  Успех в избора ви желая на всички!  Simple Smile

# 412
  • при моите любими
  • Мнения: 2 536
Леко извън темата, но какво друго се купува. Някой ако има списък. Подозирам, че ще я купим рано раницата и дъщеря ми ще иска да я напълним с разни работи, поне да купя каквото ни трябва. Благодаря.

# 413
  • Мнения: 5 234
Леко извън темата, но какво друго се купува. Някой ако има списък. Подозирам, че ще я купим рано раницата и дъщеря ми ще иска да я напълним с разни работи, поне да купя каквото ни трябва. Благодаря.
Сещам се за моливник, сиви и цветни моливи, химикали, фулмастери, пастели, острилка, ножица, гума, гланцово блокче, водни бои, чаша за вода за рисуването, подложка /мушама/, блок номер 4, четки, лепило, пластилин, етикети, линия, триъгълник, подвързии за учебници и тетрадки, тетрадки, кутия за сандвичи, екип за физическо, евентуално пластмасови папки с копче в различен цвят за всеки предмет, малко тефтерче.
Успех!  Hug

# 414
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
Леко извън темата, но какво друго се купува.
Ще ви даде списък с канцеларията (изброените от Барбалеле неща) класната. Всяка си има нейни изисквания...
Скрит текст:
...и все остават неползвани неща.
Тетрадки например, ако ви кажат 10 бр. с квадратчета и толкова с тесни и широки редове - ненужно. По 5 бр. е добре и винаги може да купите от близката книжарница при нужда, както и всякакви други загубени или свършили материали.

Друго... и най-вече идейно.  Simple Smile  Всичко е въпрос на личен избор и решение.
- Несесер/и  и торбичка за физическото, ако не са в комплект с раницата.
- Шише и кутия за храна, ако ще ползвате.
- Екип за физическо.
- Престилка и мушама за рисуването (при ползването на водни бои).
- Етикети и перманентни маркери за надписване на дрехи, канцеларски принадлежности и обувки.
- Помагала/сборници  - от у-ще ще ви съберат пари за тях. Моята щерка не е на занималня и аз купих отделно за занимания вкъщи.
А! Не за купуване, но си имайте предвид като пари и за училищното настоятелство - чувала съм различни суми.  Wink

# 415
  • София
  • Мнения: 9 517
Към парите за училищното настоятелство добавете парите за униформа /ако има такава/, за вода, тоалетна хартия и др. неща за стаята /ако се разберете да купувате общи/, учебник по език /ако се плаща отделно/, за сега не се сещам за друго  newsm78

# 416
  • при моите любими
  • Мнения: 2 536
Много сте мили, благодаря. Няма да прекалявам, но ще напълня хубаво раницата с изброените неща. Сигурна съм, че много ще им се зарадва.  Hug

# 417
  • Мнения: 250
Gorda mama, промоциите обичайно са от втората половина на август.
Раничко не е от гледна точка да разсрочиш изваждането.  Wink Раницата си е не малко перо, а и други разходи има покрай у-ще... Simple Smile

  Успех в избора ви желая на всички!  Simple Smile

Именно Mr. Green, това ми е идеята Wink.
Освен това на есен имам и по-голям ученик, който също има немалко потребности  Peace

А някой знае ли в склада на Херлиц дали са по-евтини от онлайн магазините? Скоро ще пътуваме  до София и искам да се ориентирам, че няма да имам много време да обикалям.

# 418
  • Мнения: 5 234
А някой знае ли в склада на Херлиц дали са по-евтини от онлайн магазините? Скоро ще пътуваме  до София и искам да се ориентирам, че няма да имам много време да обикалям.
Не, не са по-евтини, защото не искат да прецакват дистрибуторите си. Продават на същите цени.
Аз все пак ходих до там, за да видя, пипна и разгледам различните модели.
Успех!  bouquet

# 419
  • Мнения: 156
Аз поръчах херлиц миди плюс от този сайт,много съм доволна  Simple Smile http://www.schulranzen-shop-24.de/Schulranzen---Rucksaecke-Schule.html

Общи условия

Активация на акаунт