В "Защо не?" по К1 - тема за кърмене и захранване

  • 1 716
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
А за водата каза, че ако не даваме на новороденото водичка, при големи горещини - 30 градуса лятото например, то може да развие т.нар. жадна треска - да вдигне температура.
Мога да уверя доцентката, че дъщеря ми никога не се е тресла от въпросната "жадна" треска...както съм сигурна, че никъде по света бебетата не се тресат, дори в Африка, където температурите достигат доста повече от 30 градуса, а съм уверена, че физиологията на хората там няма толкова съществени разлики от нашата... Rolling Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 164
И аз го гледах и какво да ви кажа -едната за водата си знаеше за водата си приказваше-кдоцентки, какво да ги правиш...

# 32
  • Мнения: 4 080
Хаха, малко като развален телефон се получи, но добре, че го изяснихме.  Grinning

ами не зная, аз освен за литъра кърма на ден, чух и аз половин литър мляко на ден в менюто на кърмачката. Това е третото й участие в предаване, което аз гледам, първото беше докато бях бременна и още тогава съм си записала същото (колко глупаво Mr. Green) - едно яйце, една филия хляб, 100 гр. месо и половин литър мляко. Така че - да, има противоречие. Имам лични наблюдения (тя ни установи АБКМ, затова кърмя, докато съм на диета) и това не е първият случай, в който сама си противоречи.

# 33
Само не разбрах къде точно е противоречието. Това, което схванах е, че ако майката се храни правилно по време на бременността и след раждането, тя ще има 1 л. кърма дневно, което е достатъчно за бебето. и че не трябвало да се яде за двама. Мойта лекарка го казва същото.

# 34
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Противоречието е в това,че за алергични или предразположени към алергии деца майката трябва да ограничи до минимум консумацията на млечни произведения - не повече от чаша прясно или кофичка кисело мляко на ден,а има бебета,които и на това реагират.Нещо,което доцентката трябва добре да знае.
Лактацията се стимулира не (основно) с правилно хранене - а с често кърмене WinkПравилното хранене е важно,разбира се - но безумията за това как кърмата спирала сама,ако имало недостиг на някакъв елемент в храненето са си точно това - безумия Rolling Eyes И сериозно и системно недохранвана майка ще произвежда кърма за бебето - природата си знае работата и е застраховала бебето срещу липси при случаи на глад,които някога съвсем не са били редки.Много малко от веществата в кърмата зависят пряко от приема на майката -това са основно вит.С,А и някои други.Есенциално важните неща като желязо,калций,цинк,фолиева киселина практически почти не зависят от диетата на майката.Количеството на кърмата също се влияе в малки граници от дневния прием на храна - неслучайно жените натрупват килца по време на бременност,които служат за осигуряване на енергийните нужди при кърмене.Така че голямата шумотевица и създаване на фрустрация относно храненето на кърмачката беше излишно - и да не се храни съвсем правилно една майка,ако кърми правилно,ще има достатъчно кърма за бебето (бебетата) си.
Ето по въпроса нещо интересно за кърмачките в развиващите се страни,които са изложени на глад,оскъдна и еднообразна храна,стрес и бременности една след друга (и които при всичките тези условия кърмят с години повече от добре хранените европейки и западнячки):
http://www.linkagesproject.org/media/publications/frequently%20a … /FAQMatNutEng.pdf

# 35
  • Мнения: 3 161
Лактацията се стимулира не (основно) с правилно хранене - а с често кърмене WinkПравилното хранене е важно,разбира се - но безумията за това как кърмата спирала сама,ако имало недостиг на някакъв елемент в храненето са си точно това - безумия Rolling Eyes И сериозно и системно недохранвана майка ще произвежда кърма за бебето - природата си знае работата и е застраховала бебето срещу липси при случаи на глад,които някога съвсем не са били редки.... Така че голямата шумотевица и създаване на фрустрация относно храненето на кърмачката беше излишно - и да не се храни съвсем правилно една майка,ако кърми правилно,ще има достатъчно кърма за бебето (бебетата) си.

Hedra е напълно права, както винаги - да не би ромките, които кърмят много по-успешно от българките, да се хранят по-правилно и здравословно?

Общи условия

Активация на акаунт