Да преправим старите мебели с любов - тема 22

  • 85 815
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 999
След като изсъхне добре, вече не разлага нищо. Но е добре да се остърже максимално, особено, ако след това ща се нанася масло.
Всичко, което съм казала в тази тема е на база собствен опит. Аз също чета указания преди да ползвам някой продукт, но в практиката нерядко ми се случва да установявам неща, които не са описани върху етикета. Споделям ги тук, за да улесня работата на другите.

# 46
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Да, не взаимодейства, докато не се намокри. Не съм чела указанията, а състава.

# 47
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ето ги на дневна светлина - според мен не е зле, даже втората стана много бързо, явно мъжО схвана цаката. Утре ще купи още два размера шкурка - да започва с по-грубата, после с тази, която имаме и накрая - с фина. Според вас има ли още нужда от шкурене? Според мен като се омасли с бяло ще стане добре Thinking.



Скрит текст:
Изходният материал  Laughing:

След:

# 48
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
След като поне 15 теми съм само читател, вчера се престраших и започнах да действам с един шкаф и диван на вилата. Разбира се, забравих да снимам първоначалния им вид, но силно се надявам да стават за показване след като станат готови.

Благодаря за темата и за ценните съвети, момичета!   bouquet

# 49
  • Мнения: 12
Здравейте,
имам нужда от помощта ви - искам да изсветля цвета на гардероб, лакирано дърво, като при това да си личат жилките на дървото или като втори вариант да изглежда боядисан на пластове (състарен).
Нещо такова е гардероба:
http://prodavalnik.com/prodavam-garderob-i23575367

Доколкото разбирам най-препоръчваните практики за първото:
- трябва да сваля лака - със здраво шкурене или с ремовал и шкурене - колко ли време ще иска?
- трябва да омасля с осмо - колко пласта и как се нанася?
- какво да правя с вътрешността?
- мие ли се в някакъв момент с вода и препарат?

втори вариант:
- мия
- надрасквам лака с шкурене
- мажа бороконтакт
- след 2-3 часа боя разтворима??? каква?
- после шкуря на места
- лакирам - какъв лак? водоразтворим

Така като го написах ми си струва, че доста неща не са ми ясно:)) Помагайте...благодаря!


# 50
  • София
  • Мнения: 1 024
Ето ги на дневна светлина - според мен не е зле, даже втората стана много бързо, явно мъжО схвана цаката. Утре ще купи още два размера шкурка - да започва с по-грубата, после с тази, която имаме и накрая - с фина. Според вас има ли още нужда от шкурене? Според мен като се омасли с бяло ще стане добре Thinking.



Скрит текст:
Изходният материал  Laughing:

След:

  Според мен трябва да го изшкурите още малко там където се виждат тъмните петна от лак, защото там маслото няма да покрие и ще се виждат пак така като жълти петна. Може с ръка само петната с фина шкурка, защото може би има вдлъбнатини и ако го шкурите общо ще е още много работа...

# 51
  • София
  • Мнения: 6 159
Нищо не преправям, но не мога да ви изпусна.  Hug

# 52
  • България-Варна
  • Мнения: 80
Запис за да черпя нови идеи. newsm43

# 53
  • Мнения: 101
И аз да се запиша.  bouquet

# 54
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
4 от малките вратички са напълно готови - минах на ръка с шкурка, там, където имаше остатъци от лак. Специализирахме се, само време да имаме достатъчно.

# 55
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 304
Така,  първите две вратички са готови. Май Rolling Eyes.
Вариант за по-лесно и бързо сваляне на лака освен виброшлайф има ли Rolling Eyes? Някакъв препарат да мина първо newsm78? Утре ще ги снимам да ви покажа да кажете готови ли са за омасляване. Леко като че остава лак на места вътре във фурнира, ама не е болка за умиране...

Пистолет за горещ въздух и остра шпатулка, има дори едни с извивки, те са най-удобни- проникват навсякъде. После виброшлайф, отново.

Препаратите от рода на Дунав и подобни - има и други може да свалят лак, зависи на каква основа е, но после става едно лигаво и лепне много- много трудно се измива. Един прозорец с маркуча го мих с маркуча и съм се зарекла повече вкъщи такива да не ползвам.
Каква е тази шпатулка? Може ли да я вида някъде на снимка. Два дена се изгърбих да шкуря и чистя две входни врати и още има по тях щото са релефни
Да ви питам декупаж може ли да се прави върху стъкло. Имам един шкаф с плъзгащи се стъкла и искам да  направя стъклата непрозрачи, но интересни. Ако става декупаж върху стъкло дали няма да се нарани повърхността при плъзгане ? Приемам и други идеи, по- поносими финансово Grinning

# 56
  • Мнения: 28
Аз ползвам подобна и ми е много удобна:, . Купих я  мисля за 2-3лв.

Последна редакция: нд, 09 юни 2013, 22:20 от Slav76

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Всяка шпакла от кой да е магазин върши работа. За по-лесно стъргане се остри както се остри нож.

# 58
  • Мнения: 28
Няма значение от кой магазин ще е, но тази е много удобна. С обикновена е трудно да се работи, когато има извивки и фуги. Аз лично я ползвах да почистя фугите на паркета в детската- с нея и пистолетът за горещ въздух резултатът е повече от задоволителен- изобщо не личи, че е бил боядисван с оранжева Rolling Eyes боя някога.

# 59
  • Мнения: 305
 Момичета, много ме е срам, ама да направя един преговор - два виенски стола. Миналата година имах глупостта да ги лакирам. Байииби да не чете  Crazy
Скрит текст:
яхтен лак
. Сега реших, че ще ги белвам. Искам да са със силно разредена бяла боя. Да стоят на четки.
Та...Вчера ги тръкнах с шкурка, избърсах с влажен парцал и минах с бороконтак. Оставам 24 часа да вцепли и после разредената боя. Нали така? После лак на на водна основа, щото боята ми е водоразтворима?
Някакви препоръки да имате  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт