Слънчева АВГУСТОВСКА тема - сладки приказки за празници, море и бебета!!!

  • 51 145
  • 321
  •   1
Отговори
# 285
  • Казанлък
  • Мнения: 29
Да се включа и аз най-накрая  Simple Smile И Ахмед не може да рисува (прави само някакви драсканици), използва лявата ръка и много рядко дясната. Обича да си играе с пластелин (сега ще погледна рецептата за домашен и ще му направя).


Притеснява ме един ечемик, който я мъчи от повече от месец на десния клепач. Външен е, но е доста неприятен като усещане. Не я боли, поне така казва, но дразни.  Sad
Ахмед когато беше на 1,6 г. имаше вътрешни ечемици на долните клепачи и на двете оченца. Понеже се задържаха доста време докторката каза, че са станали хронични и ще мине доста време докато се разнесат и изчезнат. Слагахме капки известно време. Другото, което тогава ни каза, е че ще минат по бързо, ако слагаме топъл компрес на окото (но тогава беше невъзможно да го задържим на едно място  Simple Smile ) И след няколко месеца ечемиците изчезнаха.
Така че ако малката не протестира може да пробваш с компреси.

# 286
  • Мнения: 151
Привет!

Не съм писала от много време, но сега бандата спи и съм свободна да драсна някой ред.

Младежите растат усилено, говорят непрестанно и щуреят без почивка  Grinning. Ходят на ДГ и определено са най-редовните там - явно постоянното носене на вируси от сестра им в бебешките им години е спомогнало да си изградят стабилен имунитет и сега градинските бацили не им влияят особено.

Единия рисува приемливо, другия - драска  Simple Smile. Почнаха да пишат буквички, но за това е "виновна" сестра им, защото се прави на учителка у дома и им преподава това, което учи в подготвителната. А те я слушат и щат, не щат пишат  Mr. Green. Подозирам, че скоро "госпожата" ще въведе математика и четене, но засега са пощадени  Wink.

Карат се, обичат се, все са заедно и все нещо си говорят и играят - с една дума въобще не скучаят  hug.

Това е засега от мен.

# 287
  • София
  • Мнения: 111
Здравейте Simple Smile
При Мишо рисуването не много на мода. Иска да рисува само с химикал или бои, с които се омазва целия. След последното рисуване в събота ходихме до Пирогов Simple Smile Трябваше да се измие и докато си премествал столчето, на което стъпва за да стигне чешмата, то се затворило и му прищипа пръста. Важно е, че всичко е наред! В къщи основно играе на градина, носи яденето, а ние трябва да ядем и заключва групата. Започвам да се чудя дали не остава гладен, че това толкова много го вълнува темата за яденето. Футболът и танците са най-голямата му страст и хвърчат топки из цялата къща. Добре че се затопли и вече можем да излизаме да рита на двора или в парка.

# 288
  • Мнения: 397
Понякога игрите са си просто игри. Хриси все затваря играчките в затвора, щото не били слушали, но това не е от градината. Гледа филмчета и оттам.
Вчера и взех един 2Д пъзел с Мики Маус-уникален е. Отдолу тревичка, отгоре къщичка. Не е хартия или дърво, а едно меко-като тия големите пъзели килими. Много му се радва и много си игра с него.
А на мен ми е едно пролетно!

# 289
  • София
  • Мнения: 63
Темичката ни съвсем замря и реших малко да я повдигна белким някой се сети да пише!
 
Забравихме се, хайде дайте малко инфо кой, какво и защо прави-домъчня ми!

# 290
  • в рaя
  • Мнения: 233
Тук май не съм писала отдавна Simple Smile
Ние сме си още в къщи! И макар изолирани пак сме болни, аман вече! Началото на май заминахме в Сандански и Трявна за 15 дни и тогава спрях инхалациите с флексотид, изкарахме супер почивка и като се върнахме като взеха едни пристъпи, едно чудо, изкараха ми акъла, а си мислих, че съм им свикнала. Рано съм им го спряла и ги удари там пустия вирус. Сега се долекуваме и се надявам до края на месеца и двамата да започнат детска/ясла, макар от другия месец да минават на сборни и ще я спра пак, би трябвало да изляза отново в отпуска.
Иначе сме добре, Мими говори мноог, пита, разпитва, обяснява, повтаря. За съжаление изолацията в къщи и се отрази много и сега е супер срамежлива (те и двамата де), крие се зад мен...
За рисуването - справя се много добре, рисува момиченца с много детайли, къщи, градове, коли, дървета, всичко, което аз по някакъв начин съм успяла да и покажа. Реди много пъзели, сега сме на 60 части, на вълна "принцеси" е, направо мания някаква. Започна да гледа филмчета и разбира се любими са и "Спящата красавица", "Ариел" и "красавицата и звяра". За съжаление покрай брат и не я оставяме много да рисува с боички, да лепи и режи и още доста други, дано не и попречи това е ДГ.
Сега, когато е хубаво времето прекарваме по 10 часа на вън и е голям кеф - спят добре на обяд, играят на воля и мама си почива Simple Smile)
Ами май това е от нас Simple Smile Подробен отчет!

# 291
  • Мнения: 68
Здравейте, и ние сме си добре. Миро си ходи на сборни групи на детската градина, кака му на лятно училище. Така смятам, че е най-добре за тях, защото постоянно ги занимават и така поне не им е скучно. У дома само щяха да искат да гледат телевизия, да играят на таблети и да тъпеят. Аз не съм от най-дейните да им организирам занимания  Embarassed
Ние това лято и до морето няма да стигнем. През юни Ади и баща й имат интензивни тренировки по таекуондо за някакви изпити края на юни. Юли предстои да се появи новия член на семейството, а август, в най-големите жеги, с новородено няма да ни се ходи до морето. Ще си караме лятото в София и това е.
Аз вече съм си болничен и уж щях да спя по цял ден и да мързелувам, а вместо това съм се юрнала да свърша всичко отлагано, да направя основни почиствания, поех цялото пазаруване, разни щети по колата да оправям...абе, добре че моите бебета се раждат по термин и за нищо на света не искат да излизат по-рано, че иначе до сега да съм родила от зор да свърша всичко дето ми е по силите и не баш. Иначе съм си насваляла филми с идеята за релакс, но да видим кога ще дойде този релакс  Simple Smile

# 292
  • София
  • Мнения: 63
Как съм изпуснала, че чакаш още едно бебче-честито,  много се радвам. Шапка свалям на тези дето се решават на повече деца.

# 293
  • Мнения: 4 841
При нас всичко е по старо му също. Зар ходи на градина като е здрав. Успях да го запиша на сбрни групи понеже "родители, които са безработни или по майчинство нямат право да записват децата си на сборни групи". Аз съм студентка, отделно имам и всекидневни ангажименти и с Ого, а там Зар само пречи и не мога да свърша нищо с него.
Иначе и двете деца са добре, дивеят си, растът... изумяват ме с всеки изминал ден.

# 294
  • Мнения: 397
Когато се отработваше май месец в петък съпруга ми взима малката и му връчват раничката. Защото " Ами това е само за родители и майки, които работят". И това за ден, който официално се отработва. В интерес на истината не знам откъде знаят, че не работя. Е, не съм ги осведомявала, че започвам работа, но... Интересно това дали го има някъде описано в някоя наредба.
В Пловдив доколкото знам си плащаш таксата дори и при сборни групи, дори и да не посещава. Говоря за една част от таксата, другата е в зависимост от това колко дни са били. При условие, че си плащам не виждам как може да има такова изискване. Безобразия родни...

# 295
  • Мнения: 202
при нас искаха ПОНЕ месец детето да не било на градина..Simple Smile
повече от 50 % от нашите деца в групата  са си редовно на градина.
родителите си работят, децата на градина, нали това е идеята на тези места , не знам какво ги притеснява толкова

# 296
  • Мнения: 397
Те може и да искат, ама няма да стане. В яслата искаха-имах възможност, оставих я у дома, беше хубаво. Сега-една седмица при баба, по-нататък може още малко, но не и защото те така искат. Малката обича да ходи на градина, не и пречат сборните групи, а аз обича да си е вкъщи, а не на 40 и кусур километра от мен.

# 297
  • Мнения: 1 243

Направо се изненадвам, че поставят такива условия.
Само в нашата градина ли чисто и просто през август не работят изобщо?

# 298
  • Мнения: 4 202
И при нас големи агитации да не се пуска детето лятото на градина - "нали има баба", "толкова ли няма кой да го гледа", едни коментари, че бабите вече не искали да си гледат внуците, абе ужас  ooooh! Август градината няма да работи, а не съм го записала за дежурна градина, пък точно тогава ми е терминът и не знам какво ще правя, баща му ще трябва да се спасява  Whistling

# 299
  • Мнения: 397
И това не е правилно-август да не работи. Повечето хора едва си взимат седмица-две отпуск и то не винаги август. Какво да правят родителите цял месец?

Общи условия

Активация на акаунт