Отучване от залъгалка на 2-годишно дете, как?

  • 923
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Детето ми е на близо 2 годинки и е пристрастено към залъгалката- спи с нея по цяла нощ и прекарва голяма част от деня с нея. Ходи на ясла и нещата не са под мой контрол през по-голямата част от деня. Дайте идеи как да  я махнем без драми, вече се притеснявам за зъбките.....

# 1
  • Мнения: 34
моля, преместете ми темата ако не е за тук  Hug

# 2
  • Мнения: 2 196
Конкретен съвет не мога да дам,защото синът ми още от 4-5 месечен я ползваше само за приспиване и евентуално за успокояване(аз не му я давах през другото време).И откара така до 1.9г-ползваше я само за сън през деня и нощем.....Може да се каже,че сам я отказа WinkПърво за дневния сън!Започна да не я иска и му я давах като задреме с цел да се унесе по-лесно PeaceПо някое време падаше от устата му и като се размърда пак му я давах,ако съм в стаята.После започна да прави така и за нощния сън....Една вечер просто не му я дадох,не я потърси и бяхме до там с бибата Stop
Според мен първо трябва да се постараеш през деня да не я смуче...Да го ангажираш с нещо,за да не се сеща за нея.Незнам обаче на яслата дали биха ти съдействали да не я дават и там ThinkingКато свикне без нея през деня и я ползва само за спане може да пробваш да я махнеш Peace
Това са си мои разсъждения..Дано някоя опитна мама се включи Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 925
Аз съм детска учителка и знам един изпитан и безболезнен метод за отказване от биберон  Wink С една ножица отрязвате връхчето на бибата - не много. Тъй като детето е голямо, може да пита какво се е случило със залъгалката. Обяснете му, че от много сукане се е скъсала (или че едно врабче я е клъвнало, или че бибата е болна - измислете си нещо). Така няма да има драми. Ако иска нова залъгалка - казвате, че в аптеката продават само за малки бебета, за големи деца - не  Wink И така лека полека режете по малко от нея, докато детето само ще се откаже, просто защото няма да има какво да суче вече  Peace Успех, дано да съм помогнала! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1
Аз мога да дам пример само с драма  Wink а и повечето случей за , които знам са подобни - просто изхвърляш залъгалката в боклука за да нямаш друг вариянт на избор ( пример - в 3 през ноща вече не издържаш от хленченето , че си иска бибата и си готова да я дадеш , а тя стои скрита в шкафа ) и така три дена търпение в , които трябва да си измисляш оправдания , че е изгубена , изядена и т.н. Peace
П.П. доста кофти метод , но работи безотказно Wink

# 5
  • Мнения: 62
Gia_1 и моето дете беше като твоето - не я оставяше даже насън. Беше на около годинка като я отказа бибата и стана много бързо, а се бях приготвила за страшни драми, защото по принцип е голям инат. Не ман късметът ми помогна. Един ден я загубихме докато бяхме на разходка и аз се притесних много, защото за да купя нова трябваше да вървим поне половин час, а вече бях много изморена, а от друга страна си представих какъв ад може да настане. Малкия разбра какво е станало, защото я търсихме известно време и аз му обясних. Като легна за обедния съм му казах, че както знае, бибата е загубена, но като се наспи ще идем да купим нова. Не знам дали ми влезе в положението или от нещо друго, но помрънка малко и заспа. Аз купих друга за всеки случай, но реших да пробвам как ще е вечерта и пак нямаше драми. И до там беше с бибата. Може да пробваш този вариант - като я остави някъде да се направиш, че е изгубена, да я търсите и така..
А в яслата може да кажеш на лелките да се опитат да не му я дават - като се занимава с разни неща и като гледа от другите, че нямат биберони, може да не е толкова трудно.
Успех в начинанието и не се притеснявай много, ако не успеете веднага - всички отказват залъгалката рано или късно.  Grinning

# 6
  • Мнения: 5 513
На нас първо ни помогнаха в яслата.Отучиха го там за дневния сън/дадох го на 1 годинка/Но още по усърдно взе да я търси в къщи.На 2годинки реших твърдо да я махна.Срязах я не помогна.Срязах я още повече.Ревове ,писъци...В къщи спрях да я давам през деня.Той спря да спи през деня защото няма биба.Ама на 2 год. изведнъж да откажеш обедния сън към 18 часа запиваше дето свари без нея.Това събота /неделя.През седмицата като е спал в яслата ако не я дам лягам при него и си говорим.По 3 часа за да каталяса и заспи/към 23-24часа/Аз издържах една седмица.Защото много от работата вършех след това и ставах в 6 часа за работа.Иначе схемата работеше.Да го изтощя и той заспиваше.Мрънкаше малко.Иначе няма страх от нищо.Една вечер не знам от къде някой му казал че циганите ще му откраднат играчките.беше притеснен и като латерна все това навиваше.Та както си смучеше бибата да спи му казвам:Ти както си лапнал тая биба и не я пускаш циганина ако я вземе той и тебще вземе с нея."Поседя помисли дойде даде ми бибата и каза "Мамо ти дръж бибата".Това му викам късмет.След това имаше период в който я присмукваше и я даваше.Но бобрбата беше тежка.

# 7
  • Мнения: 34
Благодаря, момичета  Hug. Знам, че е ще трудно, но скоро започвам опитите.
Ще изчакам момента, когато съм в отпуска и започвам да опитвам различни методи.
Ще пиша какъв е резултата.

Общи условия

Активация на акаунт