ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 38

  • 31 484
  • 725
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 21 282
Еличка, съжалявам за ситуацията! За съжаление и това се случва. Моето куче е почти глухо и то сле ветеринарна интервенция по вадене на усил. Според вета, не бил той виновен, но както и да е, вината няма жа му върне слуха.
Имате две възможности - лесната да върнете бебето в развъдника, трудната жа останете заедно и да свикнете с обстоятелствата.

Бебо ще се научи да са справя със света и ще бъде самостоятелно куче почти колкото всяко друго, просто му трябва воеме и търпение. Ще се научи да оазчита на останалите си сетива.
Плача му най- вероятно се дължи га това, че е далече от мама и още не е свикнало с вас.
Ако все пак мислите, че няма да се справите свържете се с развъдника за намирането на нов дом на бебо докато е малко.
Опцията да го върна в развъдника тотално отпада,защото те са виновни за състоянието му.Ще го захвърлят някъде и никой няма да го погледне.То даже не е развъдник,а се води животинска ферма.Внесен е от Чехия и е седял няма и седмица във въпросната ферма.Малко но достатъчно за да го съсипят така.
Все пак тая някаква надежда да се оправи,защото според докторите не е 100% сляп.Днес даже иска да си играе и е доста енергичен от 2 седмици насам.Даже понякога си мисля,че ме вижда в определени ситуации,а може би си внушавам.
Ох,дано се оправи бебето  Hug

# 376
  • Мнения: 21 282
Скрит текст:

# 377
  • Мнения: 1 786
Малко бебчееее  Heart Eyes

# 378
  • Мнения: 21 282
Hug
Хихи ,да, бебок
Ох,много е яка ама само спи ,иначе я хванах навреме и си свърши работите на терасата  Peace

# 379
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Лисичке, вече да честитим официално, нали? Бебето е при вас виждам, да си го гледате със здраве. Hug

# 380
  • Мнения: 21 282
Лисичке, вече да честитим официално, нали? Бебето е при вас виждам, да си го гледате със здраве. Hug
Да,вече е официално  Hug
Благодаря много   bouquet

# 381
  • Мнения: 406
Това е социализираният вече Цезар.





Лисичка, бебето е много чаровно  Hug
Рапунцел Арчи с това пиратско шалче много фешън изглежда Hug
Джак какво става с Чарли, как е води ли го да види морето.. Simple Smile

# 382
  • Мнения: 1 786
Лисичке, радвай се на спокойствието докато спи, после ще се молиш да иска да спи , вместо да ти виси на главата  Laughing

Тони , Цезар голям пич хаха Sunglasses
Предвид забраната за разхождане на кучета по плажа явно няма да види морето преди края на сезона моята гадинка, ама то и без това нямам време и аз да стигна до там .

# 383
  • Мнения: 21 282
Тони,мерси , Цезар е много як  Hug

Хаха ,Джак  Crazy Hug

# 384
  • Мнения: 4 864
Здравейте, извинете, но не пиша често при вас. Моята принцеса скоро ще е кастрираме и имам няколко въпроса, надявам се да не ви досаждам..Колко време горе-долу се възстановява  след това? (понеже е намерена и мислим,че е на около 7 години) Ще носи ли яка и как ще ходи на разходки първите дни? Извинете, но досега съм имала все мъжки кучета и не сме се сблъсквали с това, а искаме да сме максимално подготвени,за да й помогнем по най-добрия начин.

Благодаря предварително!

# 385
  • Мнения: 21 282
И аз да попитам ,почти през цялото време спи дребната и яде много малко от гранулите - повече на водата залага ,дали да й ги накисна малко или ?
Какво друго мога да й дам освен гранули ?
Одеве я ресахме и май ми се видя 1 бълха , пък нямам нищо за бълхи и днес нищо не работи

# 386
  • Мнения: 372
малката лисичка, добре ви дошла у дома Анабел!         bouquet
Със здраве и щастие да си се гледата.   Heart Eyes
Май виждам кой е най-щастлив вкъщи.    Heart Eyes

# 387
  • Мнения: 555
Лисичка, честито  Hug Прекрасна е. Много здравичка да е и много да ви слуша.

KaRoLa , след операцията 24 часа трябва да се пази да не скача на високо/от високо, защото още е под наркоза. След седмица, две ще е забравила, че е оперирана.
Яка трябва да се носи само в случаите, когато се опитва да свали конците или пречи на раната да се заздрави по някакъв начин.
За разходките няма никакви проблеми стига да почиствате добре раната след това. В клиниката ще ви кажат. Ние излизахме още на следващия ден. Само не позволявах да рови в пръста и да ходи по високите треви, за да не се драска коремчето.
АКо имаш други въпроси питай  Peace

Поздравления за решението smile3503

# 388
  • виртуално
  • Мнения: 2 864
И аз да попитам ,почти през цялото време спи дребната и яде много малко от гранулите - повече на водата залага ,дали да й ги накисна малко или ?
Какво друго мога да й дам освен гранули ?
Одеве я ресахме и май ми се видя 1 бълха , пък нямам нищо за бълхи и днес нищо не работи

- в това топло време е нормално да се намали храната, и Арчи налита предимно на вода и спи по цял ден
- пастет, консерва, всичко което е за junior
- прегледай я и убии колкото можеж, със стискане на бълхата между нокти докато изпука. Утре провери в магазините какво може да се сложи на толкова малко куче, може би някаква пудра  newsm78

и двете сладурани на снимката са красавици  Hug

# 389
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
За бълхата не се тревожи, не е нещо спешно, може да поживее до утре.
Много е малко още кученцето, не знам кои препарати са подходящи. Може да опиташ да я премахнеш механично, тоест да я откриеш и хванеш  Mr. Green , и не се шегувам,хаха.
За храната - не знам каква си взела, ние днес бяхме с нашето бебе -помияр на ветеринар,та той ни даде бебешки гранули,от които се дава по петдесетина грама максимум на ден, което е доста малко като обем, така че с обема на гранулите трябва да се внимава.
Като ще яде гранули трябва да си сигурна че ще пие вода.
Нашето куче здраво се посра, предполагам от пилешкия бульон,може да му е дошъл мазничък. Докато беше на кучешкото мляко що-годе се ядваше консистенцията, ама сега е ужас.
Варих му ориз и го омешах с гранулите. Другото,за което се чудя е дали да не купя една от детските лечебни каши срещу диария - имаше на Милупа и Хумана такива?  newsm78
Ще ми се да я втвърдя моментално!
Тоя доктор днес здраво я претупа, премери я - вече е 1,600 кг (преди седмица е била с 400 гр по-малко) и и набута някакво обезпаразитяващо на таблетка в устата, изобщо не бях подготвена,мислех че ще е под формата на пастичка отново,а той дал Дронтал... 1/4 от таблетката се полага на 2,5 кг. куче, дано не и стане нещо от предозирането.
Друго - за ваксината ни вика другата седмица, но тук вече смятам че здраво прибързва и ще изчакам поне седмица още, особено имайки пред вид прочетеното по-горе... Еличка, дано се оправи кученцето и да водите  нормален живот!   Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт