Лятна Канадска в очакване на зимата - тема 54

  • 40 240
  • 739
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 683
А, и да попитам.

Аз получих визата за постоянно пребиваващ и предстои заселването ми.
Отдавна искам да сменя професията си и може би сега е момента. Искам да изкарам курс тук за маникюрист,масажист,козметик, натам ме влече, но се чудя, кое да избера.Най-интересно ми е професионален грим, ама за това едва ли има голямо търсене.

Ако можете да помогнете, коя професия се търси повече.
Рових по разни сайтове за работа и много чест се търси estheticion- това на какво се равнява, козметик или маникюрист или е нещо друго.
Благодаря

# 376
  • Мнения: 5 713
Каркаде, не мога да помогна.

Ходихме до "българската" ферма. Домати още няма; зелени са. Миналата година не сме ходили и не знам какви са били цената и големината на кофата. Но сега ми направи впечатление, че съдът е по-малък от 2011-та, а цената е 8 долара (преди 5). И най-интересното: човекът ползва само и единствено семена на Монсанто.
На по-горната, където продават дребни плодове, месо и яйца, също са още зелени доматите. Там не разпитвахме за семената; човекът беше се качил на покрива да го поправя.  Simple Smile

# 377
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
И най-интересното: човекът ползва само и единствено семена на Монсанто.
Това верно е интересна и съществена подробност.
Иначе кофите и цената са сменени от миналата година.


karkade сравнявай различните професии кои могат да се практикуват в къщи, какви са им членските такси - годишно и си прецени физическите усилия които ще влагаш. Гледам че частничките в нашия район с такъв бизнес се изтрепват да се рекламират - явно не могат да си поделят клиентелата. Гримьорки има във всички големи магазини към козметичните щандове, но не съм се интересувала от услугите им. Професионален грим - театри, телевизия, филмови, музикални и циркови продукции - това ли имаш предвид? Нали се сещаш че там има доста пътуване заедно с екипите?

Тарилилей честит нов сертификат - съжалявам за преживените емоции.

Kontesa Kokona добре дошла в темата.

nikolova винаги са ми интересни впечатленията от бг и смесените чувства към тях.

# 378
  • Мнения: 49
Сетих се да ви разкажа една история, свързана с банка. Но не в Канада, а в Америка.

Като бяхме при нашите и баща ми реши да си купува таблет. Харесахме един от сайта на Уолмарт и тръгнахме да го плащаме. Баща ми вика, аз и друг път съм купувал от тях, имам запаметена в сайта им дебитната ми карта и направо ще натисна да си изтеглят парите от нея. Натиска ама транзакцията е блокирана на секундата. Тъкмо се чудим какво става - звъни му мобилният - от банката му. Няма и 2 мин. Обяснявам на служителя, че баща ми не говори англ. да говори с мен. Той казва, че не може, но ще намери човек, който говори нашия език. След минута пак се звъни - българка. Та се разбраха с баща ми, оказа се, че той си е сменил дебитната карта и не му е същият номер, ама е забравил, а те веднага са го сметнали за опит за измама и са блокирали транзакцията, макар че старата карта е навалидна и унищожена.

Страшна експедитивност имаха, шапка им свалям. Надявам се, че и тук са така.

Аз имам подобен опит с тукашна банка,от преди около година половина -две.Само че не с плащане ,а с превод на пари.Открих че на сайта им има опция за превод на пари чрез Уестър Юнион.Преведох си ги аз парите  и след няма и 5 мин.ми звъннаха от банката да ме питат дали аз съм наредила операцията .Като питаха колко пари ,за коя страна ,за кого.Увериха се ,че аз съм ги изпратила ,и казаха  ,че ще пуснат веднага парите .Бях много учудена тогава,но човека каза ,че за първи път съм ползвала тази услуга  и те трябвало да се уверят ,че наистина съм аз .Било рутинна процедура.

Тариилилей,честит ти отново нов сертификат!Поне обясниха ли ти защо се е получило  така?


И най-интересното: човекът ползва само и единствено семена на Монсанто.
Това верно е интересна и съществена подробност.


Бихте ли обяснили на невежа като мен по отношение на сортовете домати за този сорт? EmbarassedДобър или лош е?


Добре дошла в темата на Контеса Кокона  bouquet



# 379
  • Мнения: 5 713
Танита, не само за доматите.
Монсанто е водещ производител на генно-модифицирани храни (съответно семена).

# 380
  • Мнения: 49
Танита, не само за доматите.
Монсанто е водещ производител на генно-модифицирани храни (съответно семена).

Мерси ,Вери ,за бързия отговор Hug
Наистина не знаех за Монсанто.

# 381
  • Мнения: X
Благодаря ви  (Тарилилей , tanyta  ,shemet_neveroiaten   Hug ) за топлото посрещане ,досега само съм ви чела ,а сега вече мога и да пиша Simple Smile
Лека нощ от мен и утре ще ви чета отново!
 newsm46

# 382
  • Мнения: 24
Благодаря за помощта относно консулските дни. Звънях в Отава, края на август евентуално ще се знаят датите.

# 383
  • Мнения: 753
Лоша работа, ще трябва да се преориентираме към друга ферма...

Някой може ли да ми каже дали мога да плащам с карта в посолството или само кеш?

# 384
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Аз Монсанто, не знам защо, ги свързвах само с ГМО царевицата, но явно съм грешала.

Танита, нито обяснение, нито извинение  ooooh! ама аз и друго не съм очаквала.  Wink

# 385
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451

Бихте ли обяснили на невежа като мен по отношение на сортовете домати за този сорт? EmbarassedДобър или лош е?


Tanyta може би ще искаш да гледаш този филм за повече информация
http://www.youtube.com/watch?v=mzk77IY2ZXU

Имам усещането, че и местната царевичка идва от там. Чела съм, че от 10 години някъде се внасят семена за царевица от щатите. ГМО сортовете са много агресивни и дори преди да е имало не-ГМО то вече едва ли са останали.

Добре дошли на новите съфорумници.

# 386
  • Мнения: 945
Благодаря ви  (Тарилилей , tanyta  ,shemet_neveroiaten   Hug ) за топлото посрещане

Ама и другите те посрещаме топло, но не сме писали Wink

Аз пак с кулинарен въпрос Grinning
Писах в Готварския, но никой не и отговори, та да питам вас Peace
Как сушите домати - аз нямам уред за сушене, ще ги метна във фурната, но за колко време, на колко градуса, всеки сорт домати ли става, трябва ли са ги соля или нещо подобно?
После къде ги съхранявате - в зехтин ли, или може и в книжна кесия?
Благодаря! Grinning

karkade wavey

# 387
  • Мнения: 5 713
Аз царевица не купувам като цяло. Само днес се прежалих, защото децата се замолиха.

"ГМО сортовете са много агресивни и дори преди да е имало не-ГМО то вече едва ли са останали."
Точно...

Той човекът днес с такава гордост и искреност го заяви, че ние се вцепенихме и зяпнахме заради прямотата му.

Изма,
ползвам само Рома за сушене (месестите); мия, режа, суша, съхранявам в стъклени буркани в кухнята (не държа в хладилник). С нищо не ги обработвам преди и след. Но можеш след сушенето да ги мариноваш. Върти ми се, че някъде гледах из нета сушени чери домати във фурната...сега ще потърся.

ето бърза съм:
http://www.kulinarno-joana.com/2010/09/dried-tomatoes/

тук също можеш да хвърляш едно око:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=482038.0;all

# 388
  • Мнения: 49
Лоша работа, ще трябва да се преориентираме към друга ферма...

Някой може ли да ми каже дали мога да плащам с карта в посолството или само кеш?

Камбанка,в посолството приемат само кеш или поне така беше мин.година.Предупредиха ме тогава по телефона да си нося кеш.

Рони,мерси за линка.Изгледах го половината по-рано благодарение на Шеметка.Да си призная  другата половина няма да  я гледам.По-страшно е от филм на ужасите ooooh!

Каркаде,честита виза   bouquet

# 389
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Изма (ето коя Изма си била ти, злодейка такава  Laughing), точно днес с мъжа ми говорехме за Sun dried tomatoes, понеже чакаме балконската реколта (дали е ГМО  Laughing) и ето какво рецепта намерих, супер лесно е - само във фурната на 200 градуса:

http://allrecipes.com/recipe/sun-dried-tomatoes-i/



Забравих да приветствам и Каркаде в темата! Не съм сигурна по твоя въпрос, но със сигурност се изискват някакви местни лицензи за да се практикуват тези професии. (за масажистите поне със сигурност, другите не знам)

Общи условия

Активация на акаунт