ИМАМ ЛИ ПРАВО НА ПОМОЩ ЗА ОТОПЛЕНИЕ-ЦЕЛЕВА

  • 1 906
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
ЗДРАВЕЙТЕ,С МЪЖЪТ МИ НЯМАМЕ БРАК,НО ИМАМЕ БЕБЧЕ НА 7 МЕСЕЦА.ЧАК СЕГА ЗАПОЧНАХ ДА ВЗЕМАМ МАЙЧИНСТВО ОТ НОЙ КОЕТО Е 310 ЛЕВА.ВЪПРОСЪТ МИ Е-КАТО НЯМАМЕ БРАК И НЕ СЕ ВОДИМ НА ЕДИН АДРЕС,ИМАМ ЛИ ПРАВО НА ЦЕЛЕВА ПОМОЩ???

# 1
  • Мнения: 54 413
Не е нужно да крещиш и да пишеш с главни букви .

Отиваш в Социално подпомагане и питаш директно .
Всичко зависи от доходите ти .
Бащата фигурира ли в акта за раждане ?
И в крайна сметка живеете ли заедно ?

# 2
  • Мнения: 98
Цитат
Не е нужно да крещиш и да пишеш с главни букви .
НЕ ЗНАЕХ,ЧЕ ПИСАНЕТО С ГЛАВНИ БУКВИ СЕ СМЯТА ЗА КРЕЩЕНЕ,НО ВСЕ ПАК ДА ОБЯСНЯ,ЧЕ ПИША ТАКА,ПОНЕЖЕ КОМПЮТЪРА МИ Е СЧУПЕН И НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОПРАВИ.

# 3
  • Мнения: 54 413
Ето , тук има отговор на въпроса ти .

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=724082.0

# 4
  • Мнения: 200
   Целева помощ за отопление:
Цитат
Право на целева помощ за отопление имат лицата и семействата, чийто средномесечен доход за предходните 6 месеца е по-нисък или равен на Диференцирания минимален доход (ДМД) за отопление . Целевите помощи за отопление са отпускат за периода от 1 ноември до 31 март. Изплащането на целевата помощ и за новия отоплителен сезон ще се извършва на два транша - за месеците ноември и декември не по-късно от края на месеца, следващ месеца на издаване на заповедта, с която е отпусната помощта; до 31 януари - за месеците януари, февруари и март. След приемането на новия размер на помощта ще се издават изменителни заповеди, а изравняването на отпуснатите суми ще става при отпускането на втория транш на помощта.

Молбата се подава по постоянен адрес, в нея задължително се заявява видът на ползваното отопление - топлоенергия, електроенергия, твърдо гориво или природен газ, като при отопление с електроенергия и топлоенергия се прилага и последнплатена фактура. Размерът на тази помощ в момента е 65,72 лв. месечно.

Лицата или семействата трябва да отговарят и на следните условия:

   - Да няма сключен договор за предоставяне на собственост срещу издръжка и/или гледане (освен в случаите, когато поелите задължиния за издръжка и/или гледане са пенсионери, инвалиди, учащи се или безработни).
   - Да не са продавали недвижимо имущество през последните 5г.
   - Да не са пътували зад граница на собствени разноски през последните 12 месеца.
   - Спестяванията на член от семейството да не надхвърлят 500 лв. на член от семейството.

   Молби-декларации за отпускане на целева помощ за отопление се подават в Дирекция "Социално подпомагане" от 1 август до 31 октомври. В срок до 20 дни от подаване на молбата социален работник извършва социална анкета и определя правото на помоща.

# 5
  • Мнения: 4 708
Ако и ти си от т.нар. измислени "самотни" родители, които всъщност си живеят екстра с бащата на детето им, и питаш просто може ли да прецакаш държавата да ти плаща помощи, да може да я прецакаш, няма да те проверяват дали живееш с БНД особено щом се водите по документи на различни адреси. Но не забравяй, че има една приказка - внимавай какво си пожелаваш  Naughty

# 6
  • Мнения: 98
Не знам на кое казвате така наречени"самотни"родители,понеже съм писала,че живеем заедно но той няма никакви доходи понеже е на борсата.И защо да прецаквам държавата след като ни се налага с 310 лева да живеем двамата и бебето,на мен ми се струва,че държавата прецаква нас.

# 7
  • Мнения: 4 708
Живеете заедно, но нямате брак, ето това е т.нар. "самотни", вие не сте самотен родител, а просто сте социално слаби. И ако нямате брак, прецаквате държавата, защото се взема само вашият доход от 310лв, който очевидно е съвсем в рамките на този, който се изисква за всякакъв вид помощи, не само за отопление. Самотни са родителите, които отглеждат сами децата си по една или друга причина.

Общи условия

Активация на акаунт