Алексей или Андрей?

  • 4 829
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 398
Здравейте!   bouquet
В седми месец съм и очакваме момченце. И на двамата с мъжа ми ни допадат имената Алексей и Андрей. Аз съм наполовина рускиня и може би затова ме влече към подобни имена. Освен това си мисля, че и двете имена минават за интернационални. Тъй като планираме да си живеем в България се надявам имената да звучат добре и тук. И двете имена се съчетават много добре с презимето и фамилията, а и характеристиките им са много хубави. Трудно ми е да се спра окончателно само на едното, затова ще се радвам да разбера и вашето мнение.
Благодаря на всички предварително  smile3525

# 1
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Преди няколко години сигурно бих гласувала за Андрей без колебание, но сега ми е някак твърде масово вече, а Алексей на мен поне ми е също много красиво, по-рядко се среща и ще загатва руската жила, така че - гласувам за Алексей.

# 2
  • Мнения: 398
Благодаря, Rois, за мнението и гласа ти. И аз предпочитам по-рядко срещаните имена  bouquet

# 3
  • Мнения: 11 747
И аз след колебание гласувах за Алексей. Май са ми на кантар двете имена. Пък за руската жилка - то и Андрей си го има в Русия, колкото Алексей.  Simple Smile

# 4
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Вярно е  Grinning . Но Алексей не е толкова разпространено тук, колкото в Русия, докато Андрей като че ли е еднакво често срещано и в двете държави, или поне аз напоследък срещам много малки Андреевци.

# 5
  • Мнения: 11 747
Да, тук го има и като Алекси и пак не е разпространено.

# 6
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Гласувах за Алексей-красиво и рядко срещано име.

# 7
  • UK
  • Мнения: 4 308
Тъкмо щях да питам какво мислите за Алекси?  Simple Smile Повече ми харесва.
Гласувам за Алексей, Андрей не ми допада никак.
Хубаво, че мислите по-рядко срещани имена, но галеното Алекс някак не е ли прекалено даже често срещано, и за двата пола и то? Предполагам вие ще се опитате да го избегнете, но все пак няма ли всички да го наричат Алекс след време?

# 8
  • Мнения: 11 747
Може да е Альоша, даже  Simple Smile Иначе Лекси, Лекс, Алек - на мен много ми допадат тези варианти.

# 9
  • Мнения: 398
Благодаря за мненията ви!   bouquet
Алексей на галено има много варианти: Альоша (любимото ми), Алекс, Льоша, Алексейка и т.н. Лекси, Лекс, Алек, също стават за галени, както предложи Пина Simple Smile Аз като му се радвам ще му ги казвам всичките. Иначе предполагам на галено другите ще го наричат Алекс.  пак ми харесва, а и не ме притеснява, че е много разпространено, защото е галеното му име.
Иначе за Андрей, не се сещам на галено как да му викам освен Андрейка.
Алекси е хубаво, но предпочитам Алексей, за да си личи веднага руската жилка Simple Smile

# 10
  • Мнения: 11 747
Андро - от нашето поколение; Анди - сега е модерно.

# 11
  • UK
  • Мнения: 4 308
Да предлагаме ли тогава и други руски имена?  Simple Smile Или се колебаете само и точно между тези двете? Буквата А играе ли някаква роля или е случайност, че и двете започват с А?

# 12
  • Мнения: 398
Може да предложите и други имена с руско звучение, може пък и да сме пропуснали да обсъдим с ММ някое от тях Wink
Буквата А не играе никаква роля, съвсем случайно и двете са с А Simple Smile

# 13
  • Мнения: 11 747
Анатоли и Роман  Simple Smile  Те колко да са руски, пак колкото Алексей и Андрей - гръцки и Роман латинско, но да кажем, че са популярни в Русия. Нашия избор за момче беше Анатоли, но чакаме момиче.

# 14
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Аз не мога да не кажа едно от най-любимите си руски мъжки имена, което не е с руски произход, доколкото знам, но си е разпространено най-вече там  - Фьодор. Други - Олег и Сергей.

Общи условия

Активация на акаунт