Въпрос за слънцезащитните продукти

  • 2 361
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Привет, искам да попитам каква точно е функцията на слънцезащитните продукти? Ясно, че да предпазва кожата от вредните ултравиолетови лъчи, но това значи ли, че това спира появата на хубав загар? Simple Smile Понеже избягвам да си слагам, ползвам само олио от много години насам, което няма никакъв фактор, понеже си мисля, че със слънцезащитен продукт няма да хвана никакъв тен, но реших тази година поне за лицето да видя някаква защита и се колебая дали да се впусна в такава покупка... понеже лицето винаги ми е по-светло от останалата част на тялото и не искам да изостане още повече с тена.

# 1
  • Мнения: 19
Това, което правиш е ужасно вредно.
Преди употребата на подобно олио винаги трябва да се нанесе слънцезащитен продукт.
Слънцезащитният продукт предпазва кожата от изгаряния, но не пречи на придобиването на хубав загар.
Съветвам те да започнеш да употребяваш, защото с тези работи шега не бива. Както казват : ''Кожата помни"  Peace

Бих ти препоръчала продуктите на Нивеа. Ползвам ги от години и съм много доволна. Харесвам и тези на Каротен.

# 2
  • Мнения: 0
Аз имам следния въпрос - колко време издържа фактора за защита? Проблема е, че към август миналата година отворих един крем и не успях да го изразходя. Дали още има защита?  newsm78

# 3
  • Мнения: 19
Погледни срока на годност, който е обозначен. Докато продуктът е в срок няма проблем с фактора.

# 4
  • Мнения: 50
Това, което правиш е ужасно вредно.
Преди употребата на подобно олио винаги трябва да се нанесе слънцезащитен продукт.
Слънцезащитният продукт предпазва кожата от изгаряния, но не пречи на придобиването на хубав загар.
Съветвам те да започнеш да употребяваш, защото с тези работи шега не бива. Както казват : ''Кожата помни"  Peace

Бих ти препоръчала продуктите на Нивеа. Ползвам ги от години и съм много доволна. Харесвам и тези на Каротен.
Точно това ме интересуваше дали пречи на тена. Аз преди години съм ползвала, но общо взето си оставах сирене и затова ги прекратих. В крайна сметка не ми пречи сега да пробвам. Гледах в интернет един на Каротен за лице с моркови, фактор 30, но май ще видя по-нисък фактор newsm78

# 5
  • Мнения: 19
За лице 30ти фактор е добре, но трябва да си вземеш и за тяло.

# 6
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Препоръчвам следното:
http://www.bioderma.com/fr/nc/les-produits/nouveautes/product/action/2267.html

не му гледай 30тия фактор - лосиона стимулира производството на меланин и така чернееш защитена  Grinning .

Но несъмнено е ужасно вредно това, което правиш. UVA и UVB лъчите вече много по-трудно се възспират от озоновия слой, отразяват се от настилките в града, от пясъка, от водата, стъклата. Можеш преспокойно да изгориш дори в колата.
Замисли се дали ти е по-важно да си черна или след 20 години да имаш хубава кожа, а не съсухрена, състарена, и недай си Боже с проблеми, предизвикани от излагането на слънце.

# 7
  • Мнения: 2
Цитат
Препоръчвам следното:
http://www.bioderma.com/fr/nc/les-produits/nouveautes/product/action/2267.html

не му гледай 30тия фактор - лосиона стимулира производството на меланин и така чернееш защитена   .

Но несъмнено е ужасно вредно това, което правиш. UVA и UVB лъчите вече много по-трудно се възспират от озоновия слой, отразяват се от настилките в града, от пясъка, от водата, стъклата. Можеш преспокойно да изгориш дори в колата.
Замисли се дали ти е по-важно да си черна или след 20 години да имаш хубава кожа, а не съсухрена, състарена, и недай си Боже с проблеми, предизвикани от излагането на слънце.

Абсолютно съм съгласна с теб! Не бива заради единия слънчев загар да си докараме много по сериозни проблеми.
ellie&  ако си със по светла кожа задължително трябва да използваш слънцезащитен продукт, ако си с по-тъмна може и по-нисък фактор да е, но трябва да има защита. Аз лично съм много бяла и винаги използвам слънцезащитно мляко от тези на Нивеа съм много доволна. Най-ниското, което съм ползвала е 6 фактор, защитен си колкото да не е без хич, но имаш и тен след това Simple Smile
Не е шега работа слънцето, аз забелязвам, че са ми се появила доста нови бенки, което никак не е добре и чесно казано предпочитам да си ходя по бяла ама поне да нямам ядове с кожата, че е много неприятно. А като изгориш от слънцето е олеле майко кожата се изсушава, зачервята, дърпа от всякъде ..едва ли има някои, които незнае за какво точно говоря.
Потърси такива лосиони или млека, които хем защитават хем стимулират производсвото на меланин, което води до потъмняване на кожата, както е предложила Boryana.

# 8
  • Мнения: 213
За себе си все още не съм решила колко е възможна опасността за образуване на активни кислородни форми при употребата на слънцезащитни продукти, така че не бих обвинявала така смело хората, които ги избягват.
Със сигурност да се печеш буквално на плажа е вредно, това е безсмислено въобще да се коментира.  А дали прекомерният тен е естетичен е съвсем отделен въпрос.
За себе си съм избрала да се излагам на слънце след 17ч. и под чадър. Без слънцезащитен крем.

# 9
  • Мнения: 0
Дами по въпроса дали да сме черни или с красива кожа по-дълго.

Нагледен пример сестра ми се скъсва от солариум, откакто се помня е директно под слънцето без чадър, преди от 8 сутринта до 6 вечерта на плажа. Сега поне по обяд се прибира

Наистина си съсипа кожата адски изсъхна и естествено бръчките вече са доста, а е на 34  Sad

# 10
  • Мнения: 1 110
И аз имам позната, която вече 3 - 4 години подред е с доста силен тен. Скоро не бях я виждала, но при последната ни среща в един салон ми се стори направо състарена. Но, така се харесва и явно няма намерение да спира.

# 11
  • Мнения: 2 786
Слънцезащитните кремове не спират загара. Simple Smile Но спират вредните лъчи. Аз винаги се мажа със слънцезащитен крем преди да се изложа на слънце за дълго време, защото не искам да си съсипя кожата или да си докарам някоя кожна болест. Започвам с висок фактор и висока защита, когато съм по-бяла, и след като потъмнея, намалям на средни фактор и защита.

Не е вярно, че високия фактор спира получаването на загар. Вече седмица сме тук, мажeм се само с висок фактор 30 на La Roche-Posay, имаме доста тен и мислим другата седмица да минем на средния 20.

# 12
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Момичета, препоръчайте слънцезащитен продукт с фактор 50 за тяло. За лице смятам че няма  нужда, защото и без това повечето време ще се крия под чадър и нямам намерение да се излагам пряко под слънчевите лъчи.. но все пак ми трябва най-високия фактор, със слънцето не се разбираме много добре! Бяла съм, освен това не съм стъпвала на море от години и сега ми е просто задължително да си купя нещо с най-висок фактор.

# 13
  • София
  • Мнения: 224
Здравейте,аз съм от тези които от рано започват да ходят по плажовете.По принцип кожата ми е малко по тъмна и бързо чернея.Тази година си взех от магазин Лили 20 фактор на DULGON,мажех се и аз и дъщеря ми и дори и сега когато се върнахме от море,нито сме изгорели, нито се белим,а сме били на плаж по цял ден.Обикновенно не се мажа често с крем и тази година беше така,1-2 пъти със слънцезащитен на ден и 1-2 пъти с олио за тен,тази година си взех и Бета Каротин и пие по 1 таблетка дневно и да си призная тена ми е много различен,всеки който ме види ми казва че такъв тен не съм имала до сега,седи някак си по естествен и дълбок,не е натрапчиво тъмно.Доволна съм от DULGON и оставам с тях до края на лятото.

# 14
  • Мнения: 71

Здравейте ,нахълтвам така в темата Ви поради факта ,че съм леко объркана :вчера си закупих ето този продуктпише ,че е за солариум и след слънчеви бани ,но прочетох и в един италиански сайт че може да се ползва и по време на плаж.Конкретното ми  питане
е : Някоя от вас ползвала ли го е и може ли някаква информация от първа ръка.Благодаря Ви ,а ако случайно въпросът ми не е за тази тема моля да бъда извинена !  bouquet
,пс ако можете и да ми споделите как се нанася ,че на опаковката съвсем не е обяснено добре  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт