Раничка на шийката на матката - 5 част

  • 167 043
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 845
Звъннах му, не издържах. Викна ме на контролен преглед. Сега чакам да ме види. Simple Smile Благодаря ти за отговора. Иначе слагам големи, то иначе няма как.

# 721
  • Мнения: 845
Здравейте, момичета. Искам да ви попитам, след изгаряне на раничките /нереждала съм/ имате ли проблем със зачеването? След контролен другата седмица ще имам зелена светлина за опити. Имам един кюртаж, а после и това. Малко ми е притеснено, за това и пиша, за доза мъничко успокоение. Simple Smile Благодаря ви!!

# 722
  • Мнения: X
Даже обратното. Преди да си оправя раничката имах проблем със зачеването. Когато ми я отриха точно бях забременяла, но направих много ранен спонтанен аборт. След като си премахнах раничката с лазер, забременях много бързо и с двете ми деца! Успех!

# 723
  • Мнения: 845
Благодаря ти много!!! Успокоение е да чуя такива думи!

# 724
  • Мнения: 23 112
Няма проблем за бременност!

# 725
  • Мнения: 1
Здравейте, някой знае ли в Пазарджишка или в Пловдивска област, къде мога да си изгоря раничката с лазер?

# 726
  • Мнения: 4 265
Здравейте, някой знае ли в Пазарджишка или в Пловдивска област, къде мога да си изгоря раничката с лазер?
Мисля че бях чела предни коментари, че лазер има само в София, но може да е било преди време. Може би да има и в Пловдив, успех!

# 727
  • Мнения: 305
В Пловдив в АГ Селена има лазер. Обади се и попитай! Аз съм много доволна! Ако решиш пиши на лични да ти дам координати.

# 728
  • Мнения: 7
Здравейте момичета

Откриха ми раничка и ми взеха цитонамазка - резултатът е 2ра група за щастие, но на изследването пише още нещо, което ме притеснява. Erytroplakia разбрах, че означава псевсо ерозио, Colli uteri разбрах, че е шийка на матката, но следващата дума не мога да разбера изобщо каква е. Някой може ли да помогне? Прилагам линк към снимка на резултата:

https://---shortener8712-fxmvX7

Edit: Разбрах, че значи тежкостепенна, но не знам дали това е тяхна диагноза, или на лекаря, който ми даде направлението....

Последна редакция: вт, 27 мар 2018, 19:28 от Daniela Dimitrova_424862

# 729
  • Мнения: 2 832
Лекарят какво казва? По принцип не звучи страшно и сериозно, не се притеснявай от това "тежкостепнно" - страшните неща са други Simple Smile

# 730
  • Мнения: 1 078
Здравейте момичета

Откриха ми раничка и ми взеха цитонамазка - резултатът е 2ра група за щастие, но на изследването пише още нещо, което ме притеснява. Erytroplakia разбрах, че означава псевсо ерозио, Colli uteri разбрах, че е шийка на матката, но следващата дума не мога да разбера изобщо каква е. Някой може ли да помогне? Прилагам линк към снимка на резултата:

https://---shortener8712-fxmvX7


Edit: Разбрах, че значи тежкостепенна, но не знам дали това е тяхна диагноза, или на лекаря, който ми даде направлението....
Здравейте. Лекаря ще Ви обясни предполагам. От това, което знам за Еритроплакията в допълнение с уточнението "тежкостепенна"  е, че е състояние, при което е добре да се вземе материал за биопсия. Как Ви откриха раничката ? Имате ли прокървявания ?

Последна редакция: ср, 28 мар 2018, 22:55 от Didi smile

# 731
  • Мнения: 66
Здравейте момичета,на 22г съм, края на януари претърпях операция за премахване на киста на яйчника и отстраняването му. От тогава ходя всеки месец на преглед при опериралата ме гинеколожка и всичко беше наред. На 26.03. бях на преглед отново и видя че имам раничка на шийката, извади спекулума и ми показа малко кръв, при положение че миналия месец нямаше нищо и ми казваше колко добре е всичко.Каза ми следващия месец да я горим, тогава стресната я попитах дали може да продължаваме с опитите за забременяване и след раждане да я горим и ми отговори че може. Обаче имам едно съмнение. На следващата сутрин ми дойде МЦ, възможно ли е поради тази причина да е видяла раничка и да е "прокървила" а това да е било от МЦ, не съм имала прокървявания след секс. Другия месец ще отида да видим какво ще каже, ще й кажа да направим колпоскопия и биопсия, цитонамазката ми каза че е добре но изненадана от прегледа забравих да си го взема и да попитам за група. Чудя се дали да не отида за 2ро мнения някъде другаде в София, и освен в Токуда, в Надежда нямат ли също лазер ако се стигне до там? Надявам се раничката която е видяла и кръвта да са стечение на обстоятелствата с цикъла.

# 732
  • Мнения: 305
Раничката и цикълът нямат общо. Ако е видяла такава, със сигурност я има. Дори и да се стигне до лазер - не се притеснявай. Аз съм горе-долу на твоята възраст и скоро претърпях такава манипулация. Дискомфортът е краткотраен, да - болка има, но ще я забравиш бързо и определено не е нетърпима. Раничката прокървява при директен контакт. Аз също съм с хубава цитонамазка и никога не съм имала кървене след секс, но ето - стигна се до лазер. Съветът ми е да не се притесняваш и да вярваш на лекаря си. Успех!

# 733
  • Мнения: 2 832
Aко раничката не създава дискомфорт, няма контактно кървене, течения или каквото и да е, и цитонамазката и колпоскопа са ок - на тази възраст на мен ми се струва пресилено и напълно излишно каквато и да е инвазивна намеса да се предприема. Преди време с раничка и цитонамазка ПАП 2Б ме третираха със Солкогин, като най-щадящ метод за нераждали жени. В последствие Карагьозов (светило в областта) каза, че е било абсолютно излишно и напълно ненужно.

# 734
  • Мнения: 305
The doors, искаш да кажеш, че се обгаря от 3-та група нагоре ли? Ами по тази логика моята манипулация е била напълно излишна. Само че аз вярвам на лекаря си и смятам, че щом е решил, така е трябвало. Лазерът не е проблемен метод за нераждали жени, напротив - противопоказно е да се забременява с раничка, от това, което знам.

Общи условия

Активация на акаунт