Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 50
За секциото - по мои наблюдения върху близки и познати, напоследък е рядкост някоя майка сама да избере секцио, без да опита вагинално. Лекарите като че ли повече се натискат и оттам идва голямата бройка.

Аз днес и вчера съм с уникално кпд - избрах педиатър, смених си личния лекар, ходих на запис на тонове, до банката да си подновя картата, до офиса да си занеса болничния, на козметик, на обяд с приятели... изобщооо гордея се със себе си bowuu

Понеже имам повод за почерпка (ставам на 31), ето, заповядайте Laughing (че напоследък повечето се лишаваме в малка или по-голяма степен от подобни сладости  Crossing Arms):

Тоз младеж не го знам кой е, но ми харесва  Laughing :



а Беър Грилс не можах да го намеря съблечен, но на него не му трябва да се съблича, за да пръска мъжественост наоколо Wink :



# 61
  • Мнения: 11 747
Джине, благодаря! Разтанцувах се на стола  newsm68

Абе, Луизе, как тъй не помниш как са те питали и как и защо си казала Калоян?!  Shocked Ужас! Ами ако мен така ме питат и аз в просъница и несвяст кажа Пенка, примерно  Confused  Не трябва ли да се изчака в съзнание за тези неща?! На следващия ден би било добре, за къде бързат пък и те?!

# 62
  • София
  • Мнения: 377
Добре дошъл на малкия Андрей! Да расте жив и здрав!

Луиза чаках да се появиш, много свежо "звучиш". Целувки на малчо. Heart Eyes
Сега ако се появят и другите майчета.

Права е Джина, Близначето лъже като казва, че сега не е хубава. Скромничи.  Hug

Какво става при мен с две думи. Сега ще ходя при моята "любима" докторка от женската консултация, за да ми даде направление  с което да изследвам титъра на антителата, и зависи от него колко е, ще се реши дали да ми се бие по спешност инжекция Анти Д гамаглобулин. В петък съм на комисия и преглед с доктор от Шейново който ще реши какво да правим. Малко се притеснявам с чакането, но аз така или иначе до сега съм изгубила доста време заради "любимата" докторка.

Карли да си жива и здрава. Много обичана, разбирана и подкрепяна. Лесно раждане и здраво пухкаво бебенце!   bouquet
 hahaha Ти да не си се разгонила?

# 63
  • София
  • Мнения: 1 318
Карли, пожелавам ти да бъдеш жива и здрава, много късмет, леко раждане и винаги да бъдеш с хората, които обичаш! Hug Hug Hug Hug
Джине, благодаря! Разтанцувах се на стола  newsm68

Ми аз със цел го правя Laughing

# 64
  • София
  • Мнения: 50
Хех, Весе, ужасно съм се разгонила, не знам какво става с тея хормони. Онзи ден една приятелка, дето не е бременяла досега, толкова наивно ме попита, като отворихме дума за секс: "Ама ти си в девети месец, как може да ти се иска?" , че чак ми стана смешно. Ми иска ми се и то като никога  ooooh!

# 65
  • Мнения: 2 237
Джине, аз пък друго се сетих умрях да се хиля сама. Помня, как още в зората на нашето бременеене и писане тук, ти беше писала (май ти беше ако не се лъжа) защо хората които говорят на диалект не си стоят по селата. Нещо такова беше Simple Smile С две думи за диалект ставаше дума нещо.....А аз ти домъкнах моя Убавец, дето е цар на диалекта и не ще да се научи да говори на български  Joy Надявам се поне една дума да си му разбрала  Mr. Green Ама ми стана много смешно де. Обаче аз категорично съм му заявила, че детето ми няма да говори неговия сръбско-граовско-пернишки диалект  Naughty

И да питам: някой друг освен мен има ли, който да се дави при ядене? Напоследък всеки ден се задавям с храна и после едва дишам. Дали и това не е от бременността?

Аууу, Калрли, имай милост  smile3544 Айде жива и здрава да си, а на следващия рожден ден ти пожелавам мъж ти да друска бебето, а ти да пиеш вино с Беър  Mr. Green

Весе, много ми е мъчно. Защо така ти се случва сега? Дано накрая всичко е наред !

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Айде още един бебок....Честит Андрей Simple Smile Да е жив и здрав!

Мисти, не с лошо за моя ремонт....всеки ден напредваме бавно и славно Simple Smile Само девойката да не бърза да излиза Simple Smile

# 67
  • София
  • Мнения: 802
Хаха, а пък моят мъж само по бременни се заглежда, да ви кажа  Laughing Във всеки супер успява да ги преброи, че дори успява да хване на опашката пред нас някоя в ранен стадий. Навиква хората, когато сметне, че не се отнасят справедливо към тях, чак ме хваща срам понякога  Shocked Много е бременен и той... а разголените... сигур си ги гледа без моето присъствие  Confused

Весе, сетих се още някои неща да ти кажа.
1. Щом има развити антитела, значи Лазар е с положителен РФ, няма как иначе да стане конфликтът ----> ще трябва поне на теб да бият след раждането Анти Д

2. Тя се бие не до 24 часа (както се спомена тук, по-горе), а до 72 часа! Тоест, някакво временце има.

3. Да, ЗК я поема, но и много болници лъжат, че нямат и те пращат да си купиш. Номерът е да стигнеш със скандал до Шеф отделение и да навикаш, че техен домакин трябва да я закупи, ако я нямат, а не ти.

4. Въпреки това, ако не стане номерът, в софийските аптеки най-евтиният вариант в момента струва 160-180 лв - сума, която да си приготвиш по-рано, не е малко все пак. (съвсем скоро проучвах въпроса)

5. Не може ваксината да се вземе веднага, не я държат в наличност, тъй като съхранението й е специфично, а търсенето - рядко. Поръчва се. Най-бърза доставка предлагат за около 4 часа, най-дълга - на следващия ден, към 10-11 сутринта.

6. Ако искаш след това да се бориш и ЗК все пак да ти поеме разхода за ваксината (при некоректност в болницата), а и да санкционираш болницата, начинът на закупуване е следният:
   1. Трябва ти изписана рецепта за нея, с печат и име + име на заведението (мисля, че подобна рецепта се заверява допълнително И на регистратура) Най-добре да ти я издадат от болницата. Но ако не стане - Джи Пи-то също е вариант  Peace
    2. Самата ваксина се взима придружена от фактура и касова бележка!
    3. Тази документация се предоставя после на ЗК и се започва борбата. Не е трудна, де  Laughing

7. И накрая, но от съществена важност!
При положение, че имаш развити антитела, моето мнение е, че отсега нататък трябва да си търсиш място за раждане по неонатология преди всичко! Може да се наложи преливане или смяна на кръвта на Лазар, та затова са нужни перфектни и много отдадени специалисти, с рутина в парктиката. Не зная, как са в момента в Шейново неонатолозите Sad Преди доста години бяха страхотни, но сега се носи една такава странна слава... Sad Като че в МД са най-най. Само да спомена също, че наскоро Тина Киркова (1 АГ) бяха санкционирани - именно неонатологията - поради изпуснато бебче за сравнително рутинна процедура при недоносено Sad

Абе, стискам палци най-добре да умориш антителата преди раждане - всичко това ти го споделям за всеки случай. понеже съм проучвала.

Луиза, браво на вас, много хубав пост  Peace Докладвай (разбирай - обучавай ни!) и занапред  Hug

Котенце, честито ти малко коте   bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 1 318
Ох, седя сега и сама се хиля и аз Laughing Близначе, всичко си му разбрах на човека. Но ето защо човек трябва да внимава какво говори. Така например миналото лято дъщеря ми врънка баща ми да и купи татуировка, при което той казва: Как татуировка, няма да си лепиш такива неща, ти знаеш ли, че само циганите имат татуировки?! А тя озадачена и леко обидена му отговори: Тати има татуировка, истинска, на мускула на ръката, а той не е циганин, а добър човек и мой баща! Баща ми се спече доста Laughing
Весе, напсувй докторката от мое име. Благодаря.

# 69
  • Мнения: 8
 Stop я да се запиша тук преди секциото което ще е на 28.06 , да не остана незаписана  Crazy..утре влизам в болницата за подготовка, че съм от алергичните..гледайте да не изпишете темата до изписването ми, че къде ще Ви търся  Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 1 318
mims  Stop Stop
стискам палци Hug Hug

# 71
  • Мнения: 2 237
Мимс, успех ! Всичко да мине гладко !  Hug

Джине, защо пък да внимаваш, ми много даже съм съгласна с теб. Диалекта си е диалект, ма като е човек сред други човеци трябва да говори на общоприетия книжовен език . А не да се чудя аз как да си поревеждам разни диалекти. А ММ е направо тежката артилерия и не ще да говори правилно и това е .  ooooh!

Сандалке, както винаги страхотно инфо   bouquet На мен сега ми стана много мъчно за Весето, много  Cry Не е честно пък.

# 72
  • София
  • Мнения: 802
Близначе, недей да тъгуваш и да преживяваш  Hug
Нещата с антителата са опасни, да. Но всичко там е поправимо - и именно затова ЗК ни е назначила на нас, отрицателните, изследвания на антитела в последните седмици.
Когато се хванат нещата навреме, няма проблеми  Peace
И с Весето всичко ще е наред  Peace
Най-кофтито е, че за всяко нещо трябва да се борим, едва ли не да вадим с ченгел думите от докторята...  Confused

# 73
  • София
  • Мнения: 790
Добре дошъл, Андрейчо! Какви перфектни мерки!   bouquet

Луиза, звучиш супер, само така! Отчитай се по-често!

Мимс, стискам ти палци, всичко да мине леко, бързо и безпроблемно!  Hug
 
Весе, имам предчувствие, че всичко ще бъде наред! Ще видиш. Дали е възмножно проблемите, които имаш, заради бременността да са заради тези антитела?

Карли,  newsm51. Да си ми жива и здрава, здраво бебче и леко раждане! Всичко да ти върви по вода! Ама как можа с тези снимки сега, милост нямаш! Отивам да си тегля един студен душ   bath

# 74
  • Мнения: 80
Мисти, видя ли, че бързо се реши въпроса. Че и на промоция. Добър имидж си изградила. Simple Smile
si_ti, Мъхче Joy hahaha
Луиза, супер окуражителен пост! Hug Мерси за което, а у вас все така добре да се подреждат нещата и за напред. Hug
За гнусливостта аз много разчитам на това, че щом е за собственото ти дете - ти се обръща нещо. Че иначе много неща ми се обръщат в корема и ... Sick
Цитат
ММ обяви, че той памперси нямало да сменя. Викам, тогава ще да спиш на черджето!   Според мен сам ще ми се моли после.
Тактиката е желязна просто! hahaha
koteto_f да ти е жив и здрав малкия Андрейчо!
karlie, браво за кпд-то и Честит Рожден Ден! Почерпката е мммммм Mr. Green
Весе, веднага ли ще излязат резултатите? И комисията май съм изпуснала ... по същия повод ли е?
Мимс, Hug

Общи условия

Активация на акаунт