Отново заедно с "Aşka Sürgün", проектите на Махсун Кърмъзъгюл и колеги '24

  • 64 360
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Диди, как нацели много любимо стихотворение не е истина! Даже на телефона го имам запазено да си го чета от време на време.

# 721
  • Мнения: 0

Едно магическо кафе с класиката на Дидито Hug  bouquet
Диди, разкош, незабравимо ....

Иве49, Ил Диво е много чувствен Embarassed....с изпълнението Heart Eyes Peace

Ама, момичета, може винаги да не е стриктно по заглавието на темата, но пък хубаво е, че тя е обширна. Пък и хобито на всяка от нас е различно, а така се допълваме. Лично мнение, но не виждам нищо лошо в това. Peace

# 722
  • Мнения: 0
Да си пийнем кафето в лиричната обстановка-музика и стихове Simple Smile

# 723
  • Мнения: 0
Да си пийнем кафето в лиричната обстановка-музика и стихове Simple Smile

smile3501 и аз поднесох, но ще си взема от твоето. Колко хубаво се получи, инцидентно, но струните на душите ни явно са на една настройка.
Ураа, виждам, че и Ивето Hug е в нашия отбор - със стихчетата.

# 724
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
 Силве, ако не бях на работа, щях да пусна някой от любимите ми.  Peace

# 725
  • Мнения: 0
Силве, след като сложих кафето, видях, че и ти.... Е, 'колкото повече, толкова повече"
 HugДо после

# 726
  • Мнения: 898
Иве чета ти мислите и ще ти угаждам защото ще клонираш нашия любимец  Grinning

Силве имаме пет пръста на ръката и всички са различни но свити в юмрук са силни заедно така и ние в темата

Момичета аз отивам да готвя
Скрит текст:
Пържоли но не по Мидятски по специални и пикантни картофи с риган   Joy

# 727
  • Мнения: 69
Момичета, когато изпишете последните 2 странички, заповядайте в новата тема!

# 728
  • София
  • Мнения: 440
Здравейте, отново с пъстър пост.
А, постовете ми са пъстри, защото питанията са разноцветни и интересите разнообразни. Затова харесвам темата ни.

Статията по повод новия филм на Й. Дениз:
Скрит текст:
http://haber.stargazete.com/magazin/reyting-savasi-bizi-de-bitirdi/haber-769888
Войната за рейтинг довърши и нас
09 юли 2013 г.; вторник; 00:10 ч.
Нил Йозер – Истанбул
Актрисата Ачеля Елмас (Açelya Elmas) оцени средата за сериали: Вече стана непоносимо на снимачната площадка за сериали. Преди време сериалите се заснемаха кратко. Никой не би се притеснявал „Интересно, ще бъде ли прекратен сериала след 2 седмици?”
Ачеля Елмас, която играе във филма на Йозджан Дениз „Огън и вода” отговори на въпросите на СТАР по повод Рамазана.
- Какво ви накара да кажете „да” на проекта „Огън и вода”?
Йозджан Дениз е автор на успешни проекти. Когато разказва историите е много искрен и техниката му на заснемане е много различна. Като един кинолюбител намирам неговите работи за много колоритни.
- Ще ни запознаете ли с героинята, която пресъздавате?
Играе приятелка от детството на Яамур. В много труден период тя се превръща в неин закрилник (взима я под крилото си). Но тъй като филмът е в процес на заснемане, няма да дам повече информация.
- От дълги години сте на снимачната площадка. Според Вас какво е текущото състояние в сектора на сериалите?
Накратко преди беше по-добро. Преди време нямаше толкова борба за рейтинг. При започването на един сериал подписвахме договор за 13 епизода. И не бихме се притеснявали дали след два епизода ще бъде прекратен. Като казвам това пожелавам по повод месеца на Рамазана на страната ни и на Ислямския свят поводи за добрина и красота.
Всеки не може да е Йозджан Дениз
Преминаването към киното на Махсун Кърмъзъгюл така и на Йозджан Дениз бе безмилостно разкритикувано от коментаторите. Но един човек, който притежава артистичен дух (действително е човек на изкуството), мисля, че такъв човек според способностите си и знанията си може да бъде успешен във всяка сфера на изкуството. И в това отношение и двамата са имена, които са се доказали. Особено Йозджан Дениз. В музиката, сценариите, режисурата, и актьорското майсторство. Това е много ценно качество – да се работи в толкова различни области.
Нека Бог даде търпение на всички!
Тази година, тъй като съвпада точно с най-горещите дни, Рамазанът ще премине малко трудно. Нека Бог даде търпение и сила на всички! Що се отнася до Рамазана в миналото… На първо място беше много приятно. Особено в периодите, когато бях в училищния пансон, бе много хубаво. Станало ли е обед, няма да тичаш за ядене, помежду си се отвличахме, с вълнение очаквахме вчерята. (iftar – ифтар е вечерята по време на месеца на поста; момента на прекратяване на поста след залез слънце; разговяване; вечеря през Рамазана). С викове и врява ставахме за зауската (sahur – ядене в зори по време на Рамазана, преди изгрев слънце), точно както историята от филма „Класът на хаоса” (Hababam Sınıfı – популярен комедиен кинофилм - http://en.wikipedia.org/wiki/Hababam_S%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1 ). Спомням си тези години с усмивка.

Питанка на Таня относно коментар във фейсбук страницата:
Скрит текст:
Цитираното „Mahsun Kırmızıgül Admin'e adaleti ogretmeden once, kendiniz adaletli olsaniz.. Bayanin neden konustugunu bilmeden burdan yakismayacak kelimeler kullanamazsiniz.. Biri Mahsun bey'e hakaret etti, o da ona catti. Simdi anladiniz mi.” Означава „МК (администратор на сайта): Преди да учите на справедливост Админа, да бяхте справедливи към себе си… Без да знаете за какво говори жената, не може да използвате думи, които не подхождат за тук. .. Един (човек) е хвърлял укори по г-н Махсун, той пък му е отвърнал. Сега разбрахте ли.” А за какво конкретно става дума, от постовете преди и след този не става ясно.
Вили, статията за Берен С. - http://www.anayurtgazetesi.com.tr/default.asp?page=haber&id=440509 е озаглавена „Кенан спаси Берен от делото” и е от 2 март 2013 г. А съдържанието й е идентично, с цитираното от Таня.

За Аслъ Тандоган:
Скрит текст:
Клипът - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gJBSqc_O0S4 и новината - http://www.sondakika.com/haber/haber-cesme-nin-ilk-asiklari-4594776/ са с едно и също съдържание.
Новите влюбени от Чешме
Дата на публикуване на новината: 06.05.2013 г.; 12:20 ч.
Doğan Haber Ajansı (DHA – Информационна агенция Доган)
Актрисата Аслъ Тандоган бе забелязана с новия си любим, когато откри сезона за морето в Чешме
Както се случва в последния рекламен филм, Аслъ Тандоган заедно с известния певец Мурад Боз бяга от вестникарските репортери, но в реалния живот не избяга от папараците. Тандоган, която е на почивка в Клуб „Маракеш Бийч” в Чешме заедно с любимия си, бяха отбелязани като първата за сезона двойка влюбени. Аслъ Тандоган привлече върху себе си всички погледи с мини-банския си и „перфектното си тяло”.
Красивата актриса Аслъ Тандоган, която преди 10 дни се бе разделила с любимия си, също като нея актьор Теоман Кумбараджъбашъ, бе забелязана за първи път с нов такъв. Двойката, която бе забеляана в Клуб „Маракеш Бийч”, изглеждаше задушевно в морето. Новите влюбени се пекоха на слънце на усамотена платформа на плажа и безгрижно се шегуваха, когато влизаха в морето. Когато разбра, че е наблюдавана, Аслъ Тандоган веднага се отдалечи от любимия си. И като излезе от морето, с помощта на приятелите си се покри с хавлия. – Измир.

Втората дописка е вече с противоположната информация. Е, всяка новина съобщава различни цифри (от 5 до 8 години), но репортери, какво да ги правиш:
http://www.sondakika.com/haber/haber-yeniden-birlikteler-4-4704822/
Отново са заедно
Дата на публикуване на новината: 06.06.2013 г.; 14:03 ч.
Sabah (в-к „Сабах”)
Аслъ Тандоган и Теоман Кумбараджъбашъ са отново заедно след като през миналия месец приключиха петгодишната си връзка! След изненадващата раздяла, миналия месец в Чешме…
След изненадващата раздяла, миналия месец Тандоган бе забелязана да почива в Чешме с друг мъж, предишната вечер бе видяна в Джихангир с Кумбараджъбашъ.
Според информацията на Нури Алтунташ от „ХаберТюрк”, двамата влюбени се опитвали да стоят на разстояние един от друг и да не попадат в един и същи кадър докато ги снимат, и с бързи крачки влезли в едно кафене.
За снимки на Алсъ Тандоган, натиснете тук! – липсва линк обаче!!!
Източник: Sabah –  http: //www.sabah.com.tr
Вили и компания заинтересовани:
Коя е Зюлейха ханъм?
MAHSUN kırmızıgül ve Zuleyha hanim
http://www.loadtr.com/296725-MAHSUN_k%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1g%C3%B … Zuleyha_hanim.htm
За таз г-жа и аз не можах да открия нещо по-точно за съжаление. Но, … нека пък остане и някоя тайна неразгадана.

Клипът:
http://www.youtube.com/watch?v=sVOCnlDn3NY&feature=player_embedded
Mahsun Kırmızıgülun hayate ozel ve gozel
В началото има кратки интервюта с хора, които познават М. Кърмъзъгюл от детството му и младежките му години. Изгледите от старите сгради са къщи, в които е живял; басейнът, където се бил научил да плува; а пък единият мъж му е бил колега от чаената градина.

За Йойкю:
Скрит текст:
http://magazin.haberturk.com/herkes-bunu-konusuyor/haber/859202- … til-oykuye-yaradi
Ваканцията причини това на Йойкю
Красивата актриса Йойкю Челик си навлече проблеми с килограмите

10 юли 2013 г.; сряда; 11:51:48 ч.
HT MAGAZİN / Нури Алтунташ
Челик, която играе главна роля в режисирания от Махсун Кърмъзъгюл сериал „Не се измъчвай заради мен”, доста изненада с повишените си килограми, тези които я видяха. Предишния ден в Бебек Челик, която бе хваната от обективите, на въпросите на репортерите по тази тема отвърна: „По време на ваканцията качих килограмите. Като започне сериалът, ще се отърва от излишъците.”

Последна редакция: ср, 10 юли 2013, 19:46 от milena d

# 729
  • Мнения: 898
Миленка  Hug благодаря   bouquet

Иве ето нещо на Евтим Евтимов
Скрит текст:
ЗА ДВЕ РЪЦЕ ...

За две ръце протегнати насреща,
земята бих до края извървял.
За две очи, като звезди горещи,
за цялата си топлина бих дал.

За две слова, от мене вдъхновени,
най-хубавите думи бих редил.
За две сълзи, изплакани за мене,
аз всички океани бих изпил.

Как малко исках аз - по зрънце само,
по капка от далечен, чакан дъжд.
А ти дойде наистина голяма
и всичко ми донесе изведнъж.

Донесе ми от ветрове заръка,
пожари звездни, за да не тъжа,
от мъка - песен, а от песен - мъка
и аз не зная как ще издържа.

# 730
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Диди, аз съм писала в новата тема! Без това след като тази е на 49-та страница не е необходимо да се изписва до 50-та.

# 731
  • Мнения: 141
Милена благодаря ти за търпението , което проявяваш към нас ,с безбройните ни питанки към теб. bowuu
И този път ще те поздравя с нещо различно виждам, че днес Кралиците са на вълна поезия. , та ...едно стихотворение - дано ти хареса Hug

ПИСМО

Дамян Дамянов

Бих ти изпратил писмо без адрес.
И аз знам, че ще получиш писмото.
То ще стигне при тебе нощес
или днес, но ще стигне, защото
този вятър, ту тих ту свиреп,
тези птици, с лъчи по крилата
са приятели с мен и с теб,
и по тях, и по тях ще го пратя.
Ако вятърът се умори,
ако птиците хвърлят писмото,
от ръцете на хора добри
то ще стигне до теб - не защото
сме единствени хора в света,
не защото света ни познава,
а защото приел любовта
от сърце на сърце я предава!

# 732
  • Мнения: 0
Разкрих я отдавна Йокюто, че е склонна да дебелее Laughing На премиерата на комедийния филм се виждаше, че има нужда да сваля килограми, а сега каква ли е? И да не си мисли, че лесно се слабее. Ще почнат снимките и тя хоп-слаба. А докато отслабне дебела ли ще я гледаме до Синан Close. Та той е хубав и строен!
За пъстрия пост на Милена newsm10 smile3525
Скрит текст:
И пак Яворов
                    Стон

Душата ми е стон. Душата ми е зов.
Защото аз съм птица устрелена:
на смърт е моята душа ранена,
на смърт ранена от любов ...
Душата ми е стон. Душата ми е зов.


Кажете ми що значат среща и разлъка?
И ето аз ви думам: има ад и мъка -
и в мъката любов!

Миражите са близо, - пътя е далек!
Учудено засмяна жизнерадост
на неведение и алчна младост,
на знойна плът и призрак  лек ...
Миражите са близо, - пътя е далек,
защото тя стои в сияние пред мен,
стой, ала не чуе, кой зове и стене, -
тя - плът и призрак лек!

Последна редакция: ср, 10 юли 2013, 22:04 от Iva49

# 733
  • Мнения: 0
Разкрих я отдавна Йокюто, че е склонна да дебелее Laughing На премиерата на комедийния филм се виждаше, че има нужда да сваля килограми, а сега каква ли е? И да не си мисли, че лесно се слабее. Ще почнат снимките и тя хоп-слаба. А докато отслабне дебела ли ще я гледаме до Синан Close. Та той е хубав и строен!
За пъстрия пост на Милена newsm10 smile3525
Скрит текст:
И пак Яворов
                    Стон

Душата ми е стон. Душата ми е зов.
Защото аз съм птица устрелена:
на смърт е моята душа ранена,
на смърт ранена от любов ...
Душата ми е стон. Душата ми е зов.
Кажете ми що значат среща и разлъка?
И ето аз ви думам: има ад и мъка -
и в мъката любов!

Миражите са близо, - пътя е далек!
Учудено засмяна жизнерадост
на неведение и алчна младост,
на знойна плът и призрак  лек ...
Миражите са близо, - пътя е далек,
защото тя стои в сияние пред мен,
стой, ала не чуе, кой зове и стене, -
тя - плът и призрак лек!


Иве 49   love001 newsm51 ама отново мислим еднакво Peace Преместих поста на Миленка и в новата тема, там писах, погледни ако имаш възможност. А за Яворов - право в целта. Hug

# 734
  • Мнения: 0
.......
Може би най-много постове е посветил на престъплението срещу алевитското малцинство, извършено от ислямистки фундаменталисти преди 20 години в Сивас, по време на културен фестивал. Убити са 33 художници и писатели, както и двама хотелски служители - в хотела, в който се е състояла проявата. Извършителите на престъплението също са убити. Сред загиналите е и певецът Мухлиз Акарзу - автор на музиката и текста на песента Garip. МК е споделил своето изпълнение на Garip точно тази нощ, в памет на певеца и трагичното събитие.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sivas_massacre - за погрома в Сивас
http://tr.wikipedia.org/wiki/Muhlis_Akarsu - информация за Мухлиз Акарзу
http://www.youtube.com/watch?v=2IsB0wddxHA - Garip в изпълнение на М. Кърмъзъгюл
http://www.youtube.com/watch?v=JbVKjk01m8g - Garip в изпълнение на нейния автор, М.

Ива49
В изпълнението на Мухлиз Акарзу garip звучи някакси приглушено и р-то почти не се чува /според мен/. При МК р-то ми се чува по-отчетливо. Не знам дали това е заради наречие на алевитското малцинство или е друг език. Просто го отбелязвам.

Последна редакция: нд, 28 юли 2013, 16:42 от Iva49

Общи условия

Активация на акаунт