Дохранване с кисело мляко след кърмнене?

  • 1 251
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте ,имам следния въпрос-бебето ми е на 7 месеца ,почти.Кърмен е до 5 месец изключително и захранен по лекарска препоръка ,поради намалялата ми кърма.Да поясня,кърмата ми започна да намалява постепенно от третия месец ,защото цикъла ми се върна.Всеки месец в периода на седмица преди цикъл и седмица след просто нямам кърма ,въпреки сукането нон-стоп ,пих калции,магнезии,бози ,чайове,ядох жита ,станах прасе и половина ,правя нощно кърмене ,мисълта ми е ,че едва ли има нещо ,което да не съм направила за да имам мляко ,но уви ,очевидно не при всеки се получава.По същество ,синът ми не харесва адапте (разбирам го чудесно и аз не го харесвам) ,но много хареса кисело мляко и постоянно иска от него ,как мислите ,уместно ли е да дохранвам с кисело мляко ,вместо с АМ?Също така ,да поясня ,че вероятно скоро и ще заместя кърменето с друго мляко ,защото мина вече 10 дни от цикъла ми ,а кърмата все още недостига и то доста... SadSadSad Мисля ,че това е края на кърмаческия период имного тежко го изживявам ,не знам ,дали е нормално това... cry

# 1
  • Мнения: 2 052
Според мен не е удачно да даваш кисело мляко, вместо АМ. А и бебето ти е малко за по-големи количества кисело мляко. По никакъв начин не може да замести витамините и минералите, които съдържат АМ. Какво мляко пробва?
Пробвай с Лактана или Милумил. Когато се наложи да дохранвам дъщеря ми, тя също не искаше и да близне АМ, хареса и Лактана, веднага я пропи така, все едно кърма и давам.

# 2
  • Мнения: 926
Аз не мисля,че АМ е въобще удачен вариант.Свържи се с някой консултант по кърмене и обсъдете ситуацията.

# 3
  • Мнения: 21
Аз не мисля,че АМ е въобще удачен вариант.Свържи се с някой консултант по кърмене и обсъдете ситуацията.
И аз така мисля ,уви ,въпреки ,че вложих цялата си упоритост да задържа кърмата си (и все още го правя) тя почти спря.Вероятно няма нещо ,което да не съм пробвала ,независимо ,дали е храна ,чай,хомеопатия ,помпане допълнително...даже след нощно кърмене ,вместо да имам повече -имам по-малко!След последния цикъл ,просто се изпари ,а сега чакам нов ... просто му се вижда края!Четох за релактацията,но към момента нямам чак такива възможности за закупуване на качествена помпа ,а бебчо не може да суче "на празни гърди" ,защото се изнервя и почва да реве ,а аз не искам да го държа гладен ,ако ще това да е ...
Честно казано за АМ имам специално мнение и то не е добро...не може фирми ,които произвеждат скапани вафли и боклуци ,да произвеждат И храна за нашите деца ... просто не ми се нагаждат нещата!Затова си мислих за КМ...

# 4
  • Мнения: 21
Според мен не е удачно да даваш кисело мляко, вместо АМ. А и бебето ти е малко за по-големи количества кисело мляко. По никакъв начин не може да замести витамините и минералите, които съдържат АМ. Какво мляко пробва?
Пробвай с Лактана или Милумил. Когато се наложи да дохранвам дъщеря ми, тя също не искаше и да близне АМ, хареса и Лактана, веднага я пропи така, все едно кърма и давам.
Лактана имам и я поглъща ,но със много зор!Иначе съм пробвала Аптамил и ХИП.Без успех. :/

# 5
  • Мнения: 926
Аз не мисля,че АМ е въобще удачен вариант.Свържи се с някой консултант по кърмене и обсъдете ситуацията.
И аз така мисля ,уви ,въпреки ,че вложих цялата си упоритост да задържа кърмата си (и все още го правя) тя почти спря.Вероятно няма нещо ,което да не съм пробвала ,независимо ,дали е храна ,чай,хомеопатия ,помпане допълнително...даже след нощно кърмене ,вместо да имам повече -имам по-малко!След последния цикъл ,просто се изпари ,а сега чакам нов ... просто му се вижда края!Четох за релактацията,но към момента нямам чак такива възможности за закупуване на качествена помпа ,а бебчо не може да суче "на празни гърди" ,защото се изнервя и почва да реве ,а аз не искам да го държа гладен ,ако ще това да е ...
Честно казано за АМ имам специално мнение и то не е добро...не може фирми ,които произвеждат скапани вафли и боклуци ,да произвеждат И храна за нашите деца ... просто не ми се нагаждат нещата!Затова си мислих за КМ...

Напълно те разбирам и ти се възхищавам колко труд си положила за да дадеш най-доброто на детето си.Консултантите са добър вариант дори и да не обмисляш релактация.Могат да ти дадат някоя идея,която ще улесни сегашната ситуация и би могло да направи храненето ви по-лесно.Ла Лече Лига имат международен телефон (0888/555-385),ако нямаш консултанти в твоя район.Извинявай,че не мога да помогна по друг начин  Hug.
Пиши как сте!

# 6
  • Мнения: 21
Може би ще се допитам до консултант ,горе долу ,как протича една среща?Ще пиша ,как се развиват нещата.  Wink

# 7
  • Мнения: 926
Аз много се чудех дали да се обадя и най-накрая като се реших бях много приятно изненадана,защото Ла Лече Лидерката беше много отзивчива и разбрана.На някои хора им е по-удобно и лесно,ако говорят по телефона,аз предпочетох да се видим лично.Разбрахме се и се видяхме.Поговорихме си.За мен дори и това,че има някой с когото да споделиш през какво минаваш много помага.Ти от кой град си?

# 8
  • Мнения: 21
София Simple Smile Аз мислих много за причината ,защо така се развиха нещата при мен.Дали съм права -не знам.Когато малкия стана на 3 месеца започна нещо ,като стачка.Не искаше да суче ,нито да яде от шише,а беше гладен!Това продължи до края на 5-ти месец и малко отгоре ,аз лично го отдадвам на зъбите ,защото той вече има 4 ...на 6 месеца и половина.През цялото това време на трудно хранене кърмата ми намаля значително и цикъла ми дойде още на първия месец от стачката.Дотогава всичко беше страхотно ,малкия качваше идеално ,първия и втория месец качи по 1.1 ,хранихме се на поискване.Отделно имах сесия тогава и наскоро ,бях изнервена и тн.Но най-вече цикъла повлия много зле ,от него съм пресъхвала до краен предел и се е налагало да храня с АМ.Няколко месеца си връщах кърмата след цикъл ,но от миналия месец на 10 просто окончателно намаля.Мисля си и друго ,забелязвам ,че най-успешно кърмилите майки ,които познавам спят в едно легло с бебетата си ,вероятно и това има връзка.Не ми е фикс идея кърменето ,но ми се искаше да се кърмим до годинка ,поне.Таткото ни има много силни хранителни алергии ,които е получил от Хумана едно време и не искам това да се случи и с детето.Знам ,че кърмата не е панацея ,но е най-доброто за детето на този етап.Това е общо взето.Така си мисля. newsm78 Wink

# 9
  • Мнения: 926
Не съм експерт,но да,нощното кърмене влияе доста.Кърмачетата често сучат нощем и много майки предпочитат да спят с бебетата си в едно легло.Така не само се стимулира лактацията,но и не се будите докато се кърмите  Grinning.При теб явно комбинация от няколко фактора е изиграло лоша шега.Ти вече трябва да решиш какво смяташ да правиш-дали ще се мъчиш да увеличиш кърмата и да потърсиш помощ или ще пробваш някой компромисен вариант.Каквото и да решиш,недей съжалява  Peace

# 10
  • Мнения: 21
Така е.Ще се мъча да я увелича,дано да се получи ,ако не поне ще знам ,че всичко съм пробвала!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт