Изтупване на килими и пътеки през балкона?

  • 5 666
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 659
И аз като прочетох първия пост на авторката, реших, че би било удачно просто да се дръпне килимчето, пък после съседката да си го дири. Това с клечката също ми харесва като идея. Но след като има глоби за такова нещо, бих направила снимка на опънатите килими и с нея в общината.

# 16
  • Мнения: 241
При тези екземпляри, се действа механично, а не тактично. Къде онова с бодливата тел, къде прясно боядисан перваз (който си стои пресен и лепкав в продължение на месец и нещо), къде някое "неизличимо" петно от "мръсния перваз"... Ама като е дотегнала на всички живеещи, може първо онова с глобата и общината да приложиш — така или иначе ще се колебае кого точно да обвини.

# 17
  • Мнения: 4 785
Много тъпо, добре че над нас апартамента все още е необитаем  Mr. Green

Първо бих говорила, при все че е проклета. После радикално - дърпам 1-2 пъти, на третия клечката. Сори, ама всичко си има граници и когато някой отказва да разбере... и аз не разбирам и точка.

# 18
  • Мнения: 79
На събрание на входа, чопли семки и плюе на площадката, точно когато обсъждаме хигиената и чистотата. У тях е дядовата ръкавичка, даже вече не знам колко човека са, но иначе се водят трима.  ooooh!

# 19
  • Мнения: 15 960
Имайте предвид, че тези хора освен много прости, са и зли и отмъстителни. Като нищо могат да ви уредят среща с полицията. Затова е по-добре увредите върху пътеките и килимите да са "случайни" и в резултат на непредпазливост /както е описала гост22/. Разговорите са безсмислени, те не разбират от дума, а даже по-ожесточено започват да чистят и да ви зариват с боклуци.

# 20
  • Мнения: 10 547
Нищо не няма да постигнете- и по легалните, и по нелегалните начини.
Колкото просто и проклети да са, не са от орехче родени, та ако увредите килима им да не се досетят чия е вината.
В крайна сметка веднъж седмично и аз мятам килимите на балкона и ми е ясно, че просто така няма как да се скъсат.

# 21
  • Мнения: 79
Определено няма да тръгна да й режа или подпалвам килимите, но виж пътеката, която така и така стига до моя парапет, върху сандъчетата ми с цветята, спокойно мога да я разкарам от там и да ходи да си я събира отдолу.

Касита, ти нямаш ли проблеми със съседите като изтупваш?

# 22
  • Мнения: 10 547
Нямам съседи.

Ред Хот, а защо спокойно не пробваш да си поговорите? Имам съседи на едното ми жилище, невероятни темерути, но леко-леко, мило и мазно заглаждаме нещата.
Не може да търпиш постоянно подобни щори да ти бъдат спускани отгоре.
На много места забелязвам и прането така виси. Толкова ли не се усещат тези хора, толкова ли са несъобразителни, или просто не им пука?

# 23
  • Мнения: 15 960
Не може да търпиш постоянно подобни щори да ти бъдат спускани отгоре.
На много места забелязвам и прането така виси. Толкова ли не се усещат тези хора, толкова ли са несъобразителни, или просто не им пука?

Последното. Моята чистница си переше одеяла, китеници, пътеки и ги мяташе през парапета, а в нашата тераса - порой. За щастие вече не живея там. Такива хора са безнадежден случай.

# 24
  • Мнения: 79
Нямам съседи.

Ред Хот, а защо спокойно не пробваш да си поговорите? Имам съседи на едното ми жилище, невероятни темерути, но леко-леко, мило и мазно заглаждаме нещата.
Не може да търпиш постоянно подобни щори да ти бъдат спускани отгоре.
На много места забелязвам и прането така виси. Толкова ли не се усещат тези хора, толкова ли са несъобразителни, или просто не им пука?

А, да определено първо съвсем културно ще ги помоля да не изхвърлят техния боклук в моята тераса, изтупвайки си килимите отгоре ни. Ще им обясня, че има нормативна уредба за това, ако имат нещо на въпреки да си я прочетат. И ако не вземе дума от това, следващата ми стъпка ще е да подам писмена жалба до домоуправителя (по наредбата е така), ако иска да свиква събрание, ако иска директно да се разправя с тях. Апропо, няма друг човек във входа, който да изтупва през балкона, а е сравнително млада жена, така като я гледам около 45- ет годишна е, но едва ли това оказва значение върху интелекта?  Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 10 547
Ауу, а да ви разкажа най-фрапантният си случай! Лятна, звездна нощ, разтворени прозорци и изведнъж .... порой! Шурти вода! Вода, която мирише на прах за пране или някакъв подобен препарат! Чуват се вече притеснени съседски гласове! А то какво?! Преметнала една кукла през балкона килима, изкарала маркуч от банята и търка ли, търка, плакне ли плакне.... В съседите непосредствено под нея водата беше влязла от балкона в стаята им.

# 26
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Имайте предвид, че тези хора освен много прости, са и зли и отмъстителни. Като нищо могат да ви уредят среща с полицията. Затова е по-добре увредите върху пътеките и килимите да са "случайни" и в резултат на непредпазливост /както е описала гост22/. Разговорите са безсмислени, те не разбират от дума, а даже по-ожесточено започват да чистят и да ви зариват с боклуци.
Абсолютно  Peace Това е мега селяния, за съжаление я има навсякъде. Аз също съм ЗА "случайната" увреда "без умисъл"  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 79
Признавам си, че на мен ми е много неудобно да правя забележки.... Това положение го търпя повече от две години. А, като си помисля, че два пъти ми се случи без да искам да изтърва малко повече вода върху едното сандъче от цветята ми, които са на парапета на терасата и чинийката му преля, съответно започна да капе вода. Съседката под нас, която е пенсионерка, веднага изскочи да мрънка, че втория път даже се развика нервно. Умрях от срам  Blush
Та, го казвам на повод това, че хората не търпят, веднага си протестират.

# 28
  • Мнения: 641
В блока, който живеем си има на входа тераси и всеки си тупа там ( ама то сега тупа не ли е....ех, преди години какво тупане беше, особено петък вечерта и рано сутринта в събота,вместо "петел" те буди думкане.).Наскоро някой тупаше и се чуваше ехото, та моето внуче помисли,че е заря и искаше да я гледа през терасата, та й обясних от къде е този шум.Сега като се замисля, все по-рядко се тупа,,

# 29
  • Мнения: 8 879
Да питам нещо - каква е целта на това тупане? Нали се пуска прахосмукачка и по някое време се носи за изпиране  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт