Отговори
# 180
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Взми аспиратор, за да махаш сополите.
Ние първо бяхме взели това (защото първия месец и Сами беше с хъхрещо носле)


но си беше мъчение. Никой няма такъв обем на белите дробове, че да смукне силно и да изсмуче всичко (освен, ако е плувец).

После взехме това

и разликата и удобството бяха огромни.  Peace

# 181
  • Мнения: 441
Много е страшно с тези храни. Скоро гледах описанието на продуктите, на някои пюрета и каши има "растителни мазнини". Това за мен директно означава палмово масло и не купувам. Някои уточняват -рапица, слънчогледово и тогава купувам.

Ако изполвате филийка за попарата, тя по-скоро се разкисва, не се стърже. Пак става. Аз съм намислила пшеницата да я въведа под формата на грис за бебета.

# 182
  • Мнения: 42
Aes_Sedai  моето бебе също е със сополки, по препоръка на личната давам Виброцил 3 пъти по 1 капка и витамин Ц един път дневно по 2 ml в продължение на 5 дни. Но все пак за всичко различно от физиологичен разтвор си питай педито Simple Smile.
Аз също въведох домат. Дори понякога пилешкото и го правя само с доматче и става божествено. Дори ние с таткото си хапваме като остане Simple Smile.

# 183
  • Мнения: 0
След дълго избиране и опитване, открих киселото мляко, което ще давам на Сами.



Има доволно много цвик, лек кисел вкус, а не кремест и сладникав, не оставя нишестян отпечатък по небцето. Разваля се. Просто чудно мляко на фона на останалата ширпотреба по магазините. Отдавна не бях попадала на такова.  Grinning

Открих и едно друго, прави се в манастира Св. Йоан Предтеча. Бях изумена от вкусовите му качества, но то е пълномаслено и ще го давам по-нататък.
В София къде може да се намери това мляко?

# 184
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Има го в една млекарница (казва се "Млекарница от село") срещу парк Заимов. Аз от там го купувам.
Ето https://bg-bg.facebook.com/MlekarnicaOtSelo
 Simple Smile

# 185
  • Мнения: 0
Мами,

тази статия ми даде добър ориентир за бисквитите и сухарите

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=317550.0

Обаче, аз трудно ги намирам в търгавската мрежа, макар, че съм в София

# 186
  • Мнения: 0
Има го в една млекарница (казва се "Млекарница от село") срещу парк Заимов. Аз от там го купувам.
Ето https://bg-bg.facebook.com/MlekarnicaOtSelo
 Simple Smile

Супер, мерси Simple Smile

# 187
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Моля  Grinning

Много интересен и полезен линк за бисквитите и другите неща.  Peace Благодаря, че го сподели.
Аз лично не смятам да давам бишкоти и бисквити на Самуил преди годинка (може и за още по-голям период). Заради захарата в тях основно. Предостатъчно захар си набавя от плодовете, които му давам в суров вид, както и от някои от зеленчуците. От бяла рафинирана захар организмът му категорично не се нуждае. Също и заради сухото мляко (не го намирам за най-полезното нещо на света). Кърмата му стига напълно, а и се усвоява по-пълноценно.

Колкото до сухарите - те са нещо толкова просто! Не проумявам защо ги блъскат с хиляда добавки  ooooh!

# 188
  • Мнения: 441
Красота! Всички бисквитки са или с "растителни мазнини" или "хидрогенизирани растителни мазнини".

# 189
  • Мнения: 0
Зимна роза, ти вечер само кърма ли даваш, стига ли му?

# 190
  • Мнения: 42
Абсолютно всичко на пазара е с растителни мазнини, то няма как нали и олиото и зехтина са растителни. Проблема са хидрогенизираните  мазнини - това си е на практика маргарин, който както знаем е откровено вреден. Аз затова като вземам нещо на бебето гледам поне да са описани максимално точно съставките. А за бисквитите ние вече май направихме лека алергия към детските на sweet plus.
За попарата мисля от другата седмица да пробвам да и направя с препечена филийка, ще ползвам хляб по БДС стандарт.

# 191
  • Мнения: 42
Да попитам киселото мляко с какви плодове става вкусно. За ягодите знам, но тъй като за тях ми се ще да изчакам за след годинката, ме интересуват алтернативи.

# 192
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Зимна роза, ти вечер само кърма ли даваш, стига ли му?

Непосредствено преди лягане - да. Къпем го, слагам го на гърда и той така си заспива. Към 21ч. някъде. Преди това, към 18:30 - 19ч. му давам каша с плодове след като се прибере от разходка. След кашата кърмя задължително (както и след всяко едно ядене. Сами няма изцяло заместено хранене и скоро не мисля да има). Стига му кърмата, но той много се буди - живеем до голям булевард и отсечката е права, та нощно време разни мотористи си правят надпревари  Twisted Evil  #2gunfire и той се буди от шума. Понякога се стряска много и плаче, та го утешавам на гърда да си заспи отново, т.е. пак суче. Реално досега не е спал непробудно чак до сутринта. Преди бяха колики, сега мотористи  Crazy Не знам, ако не се будеше, дали би му стигнала кърмата от вечерното хранене. Като започне да спи непробудно ще го мисля.

Да попитам киселото мляко с какви плодове става вкусно. За ягодите знам, но тъй като за тях ми се ще да изчакам за след годинката, ме интересуват алтернативи.

Вкусно е и с банан. Можеш да добавиш боровинки, но ги опитай първо дали са сладки, защото може да са стипчиво-киселички. С праскова също. И с кайсии, но им премина сезонът. А, да, и с круши  Simple Smile

# 193
  • Мнения: 0
Зимна роза, а кашата, която даваш, готова ли е?

# 194
  • Мнения: 8
Дими обича киселото мляко с банан или праскови.

Аз също давам от бисквитките Sweet+, Дими много ги харесва и не сме имали проблеми. :]

Общи условия

Активация на акаунт