Отговори
# 210
  • Мнения: 441
Буборана, аз не купувам колбаси. Предпочитам шунка, филе, пастърма където е по-трудно да се набута соя, а и постоянно чета етикетите.

Относно палмовата мазнина - чела съм, че не се преработва в организма и се трупат плаки по кръвоносните съдове (не само хидрогенизираната палмова мазнина, но и другата). Относно маслото - толкова отдавна съществува като продукт, че със сигурност се преработва и смила добре. Ако човек има проблеми с холестерола трябва да внимава де. Друго хубаво на маслото е, че може да се нагрява до по-високи температури без да се образуват вредни вещества и да се разграждат полезните съставки.
   
Вчера предложих филийка хляб 100% ръж, с кисела закваска, не с мая, и много му се услади. Дъвка, дъвка коричките и изяде почти половин филийка с голям кеф.

Аз храня нощем, когато поиска. Малък е още и явно има нужда. На обед ходя до яслата да го храня пак.

# 211
  • Мнения: 8
Палмова мазнина по-добре от масло???  Joy

V i o l e t , има една приказка " За да спи добре през нощта, бебето трябва хубаво да си е починало през деня "  Mr. Green А и аз забелязвам, че Дими нощно време спи по-спокойно, ако и през деня е спал.  Peace

# 212
  • Мнения: 42
Violet и Теди е така, понякога се буди по няколко пъти, понякога само веднъж. Винаги и давам. GrayButterfly е права, че щом си иска да яде значи има нужда.

# 213
  • Мнения: 441
Палмова мазнина по-добре от масло???  Joy

V i o l e t , има една приказка " За да спи добре през нощта, бебето трябва хубаво да си е починало през деня "  Mr. Green А и аз забелязвам, че Дими нощно време спи по-спокойно, ако и през деня е спал.  Peace

И аз имам подобни наблюдения, напук на всички предложения да не го оставям да спи и да го будя през деня.

# 214
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
но се чудя мога ли по някакъв начин нощното ядене да го изместя към 5 или 6 ч.

Ако ти огладняваш всеки ден на обед в 12ч. ще ти е приятно ли някой да те държи гладна до 4 следобед?  Wink
Децата не са роботи, които можем да програмираме както ни е най-удобно на нас. Колкото повече се вслушваме в тях, толкова по-добре ще се грижим за тях.

Буборана, аз не купувам колбаси. Предпочитам шунка, филе, пастърма където е по-трудно да се набута соя, а и постоянно чета етикетите.

Лошото е, че масово шунките се правят от прахчета прат и минимално количество месо  Tired Нали сте забелязали от какви големи правоъгълни калъпи режат шунката? Е къде в прасето има толкова голямо парче чисто месо, което да можеш да изрежеш? Хубаво е да се взимат шунки, които не са едноцветни на вид, а парчетата месо се виждат.
Скрит текст:
Шунките с меланжен вид са смесени - имат някакво количество месо, но не е много.
Скрит текст:
Едноцветните са най-зле. В тях всичко е така хомогенизирано, че изобщо не се знае какво съдържат реално
Скрит текст:
На етикета на една пуешка шунка пък пише, че съдържа сгъстител. Е какво има да му сгъстяваш на месото?!!  ooooh!
Бях сравнявала различни марки пастет - всичките съдържаха само около 24% (ако не ме лъже паметта) месо. Другото е химия, сурогатни продукти и, разбира се, вездесъщото нишесте. Като едното нищо има картелно споразумение в сектора - всички да слагат само по толкова месо, че да не се конкурират.  Tired При олито преди време имаше такова споразумение относно цените и КЗК ги беше погнала.
Иначе и ние не купуваме колбаси. Моя позната от Асоциацията на свиневъдите ми е казвала колко е чистото месо в тях. На границата на екзистенциалния минимум общо взето.
Не купуваме и маргарин, сухи супи и бульончета, фиксове, зрънчовци, чипсове, кетчуп и сосове в шишета и бурканчета, суха сметана...

ПП: Пеперудке, ти как въведе авокадото? Сурово или бланширано? Че обмислам да спретна едно гуакамоле на Сами. Е малко ще го модифицирам, де  Laughing

# 215
  • Мнения: 441
Сурово, 1/4 понеже не му е най-любимият плод. Останалото за нас Simple Smile
Но много добре регулира стомаха. Мислила съм да намачкам заедно с банан.

# 216
  • Мнения: 51
Авокадо дадох още на 6-7м + банан и много се хареса, манго също съм давала. Simple Smile

# 217
  • Мнения: 12
Благодаря за мненията, да, наистина малчо е по-лакомичък и явно си има нужда от мляко през нощта. Ще продължавам да си го храня нощем естествено, докато той сам не се откаже, просто ми се искаше нощем да спи по-спокойно и да не се буди много пъти....но както се казва, здраве да е  Grinning

# 218
  • Мнения: 129
Здравей те,отдавна не съм писала тук,а и не съм чела не ми остава много време от грижи с децата и разходки по два пъти на ден.Гошко е добре изправя се,лази,пляска с ръчички.Последно беше 11.2кг и 74см.Надявам се,че всички да добре,като ми остане време ще се върна да прочета.Лек ден от нас!

# 219
  • Мнения: 0
но се чудя мога ли по някакъв начин нощното ядене да го изместя към 5 или 6 ч.

Ако ти огладняваш всеки ден на обед в 12ч. ще ти е приятно ли някой да те държи гладна до 4 следобед?  Wink
Децата не са роботи, които можем да програмираме както ни е най-удобно на нас. Колкото повече се вслушваме в тях, толкова по-добре ще се грижим за тях.

Не съм напълно съгласна. Ако ще сравняваме бебе с възрастен човек - има разлика между това да ядем на обяд и през нощта. Според мен стомахчето също има нужда от почивка, а кърмените бебета започват да се хранят през 4/5 часа денонощно и то по навик, а не от глад (не зависи от това, дали е лакомо). Всички хора имат инстинкти, но въпреки това външната намеса е необходима. Аз съм “ЗА“ създаването на режим, но не казвам и да не се вслушваме в бебето си! Ако през нощта бебчо има нужда от прегръдка - направи го, но не и веднага да даваш гърдата... Да не говорим и, че няма как да разберем дали детето плаче точно от глад, но най-лесно ни е да го нахраним за утеха. Просто за мен истината е някъде по средата.

# 220
  • Мнения: 441
Ние си спим гушнати, моето бебе определено се буди от глад/жажда.

# 221
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Познавам перфектно, когато детето ми плаче от глад, от страх, от скука, защото му се спи, защото иска да го гушна. За мен режим при кърмените бебета не може и не трябва да има, защото гърдите не са прозрачни и не може да се види колко изсува детето - ако е сукало по-малко, ще огладнее по-скоро. Голяма част от кърмачетата не искатда пият вода (моето бебе не иска), съответно и когато ожаднее суче.
Режимите са противоестествени. Възрастните хора поради начина си на живот се хранят на режим, а не защото така искат. Сутрин стават по едно и също време за работа, обедната им почивка е в едно и също време, прибират се от работа приблизитлно в един и същи час всеки ден. Щат не щат трябва да се съобразяват с всичко това, когато сядат на масата. Събота и неделя, както и през отпуските никой не се храни по седмичния си график. Аз поне не ставам в 7:30ч., за да закусвам. Отделно и кърмачетата, и възратнте не на всяко хранене поемат едни и същи калории. Ако храненето е било по-обилно или калорично, следващото огладняване няма да е скоро. Ако храненето е било по-нискокалорично и необилно, по-скоро се огладнява.
Кърмене и режим за мен са категорично несъвместими.  Peace

# 222
  • Мнения: 374
Момичета,

На Микаел му предстоят първите изследвания на 9.09. - кръв и урина. Разбрах, че се боде пръста, разбрах за колекторите за урина (ще видя как ще се справя, надявам се да няма проблем, не съм го правила досега), но тъй като педиатърката беше особено мила и любезна по телефона, държейки се така, сякаш съм отгледала 5 деца, реших да задам въпросите си към вас. На гладно ли трябва да става кръвната проба? А урината? От колектора - в стерилната чашка? Стерилна ли трябва да е урината? Вие как процедирахте? Четох материали и мнения, но вие сте минали през това и ще е най-актуална информацията. От една страна ми се иска да е на гладно, за да са възможно най-точни резултатите, но от друга четох, че ако няма кръвна захар, а само хемоглобин, може и около 2ч. след първото хранене, стига то да е млечно (а то е млечно). Часът при педиатърката е в 9, а неговото първо хранене е в 7, така че бих могла да го нахраня и докато мине прегледа и даде направление - ще са минали въпросните 2 часа. Къде се дава кръв? За късмет, ДКЦ-то, в което е кабинетът на педиатърката, е залепено за лабораторията, която аз ползвам от години и от която съм много доволна - мога ли да ползвам нейните услуги или задължително е в ДКЦ-то (което не ми се ще по принцип)? Педиатърката обикновено направление ли дава? Ако е така, мога да ползвам лабораторията, тъй като тя работи с НЗОК...
Тъй като имам автоимунно заболяване, много ми се искаше да изследвам TSH, но тъй като там пробата се взима от вена, се отказах, а и разбрах, че не е наложително да го мъча сега - може и около годината. Ако се сетите още нещо, което би ми било полезно, ще ви бъда безкрайно благодарна.

# 223
  • Мнения: 8
I Am Ruth, yрината можеш да я занесеш директно с колектора, просто трябва да го завържеш с нещо, за да не се разлее. Аз така процедирах. Много лесно става - вкарваш пишката в отвора, чиито краища лепнат и си се залепва на кожата. Аз го сложих след нощния сън и имах успех от първия път. Кръв не му взимаха на гладно, беше ял преди по-малко от час.

Доколкото знам, изследвания се пускат в детски здравен център  Peace

Бих изчакала с кръвта от вената, сега е много трудно да се вземе по този начин и ги боли, не бих мъчила бебето на този етап, освен ако не се налага.

# 224
  • Мнения: 374
Да, няма да го мъча, ще изчакам. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт