Обичате ли да (се) снимате? И от коя страна на обектива Ви е по уютно :)

  • 2 793
  • 26
  •   1
Отговори
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
В самото заглавие на темата е формулиран и въпроса Simple Smile обичате ли да (се) снимате и от коя страна на обектива Ви е по уютно Simple Smile

 Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 255
Обичам да снимам...много,не само снимам,но и след това с кеф си ги разглеждам периодично Flutter. Не обичам да ме снимат ,не съм фотогенична...

# 2
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Уютно ми е и от двете Simple Smile. Снимките за мен са приятен спомен от място и преживяване.

# 3
  • Мнения: 4 569
Предпочитам  АЗ  да снимам.

# 4
  • Мнения: 20 172
Обичам да снимам, обичам и мен да ме снимат, за жалост рядко се случва, защото близките ми не стават за фотографи Simple Smile

Последна редакция: чт, 04 юли 2013, 18:58 от Lemy

# 5
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
м, да  Joy hahaha това често се случва - да са ти отрязани я краката, я главата ....  Rolling Eyes снимано отвисоко и т.н.  Blush

# 6
  • Мнения: 20 172
м, да  Joy hahaha това често се случва - да са ти отрязани я краката, я главата ....  Rolling Eyes снимано отвисоко и т.н.  Blush

Направо се чудя как може никакъв усет да нямат Mr. Green   smile3516

# 7
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
какво  да кажем за композиране  bowuu Joy hahaha

# 8
  • Мнения: 20 172
Абсурд...
Казвам, показвам, накъде, какво, как и....нищо, страх ме е да погледна резултата накрая просто ooooh!  Laughing

# 9
  • Мнения: 7 837
Обикновено, ако се окажа в кадър, то е, защото децата са ме снимали, понякога дори, без да ги усетя.

# 10
  • Мнения: 1 262
Напоследък като че ли не ми остава много време за снимки, макар че обичам да се снимам. Имам една усмивка специално за снимки и ако не я извадя, не се харесвам.  Laughing Преди обичах и да снимам, но напоследък нямам време и за това.  Simple Smile

# 11
  • Мнения: X
Ами в зората на дигиталните апарати обичах да се щракам и да позирам за снимки.
Сега само при някаква по-специална ситуация се снимам или например ако съм сменила цвят на косата, променила съм нещо в грима си и съм го харесала.
Никак не обичам да ме хващат неподготвена за снимка, в гръб или докато предъвквам нещо на масата.
Уж не ям толкова много, а като отидем някъде с компанията най-редовно се виждам по снимките с пълна уста. И като цяло не ща да се гледам на снимки на вече обрана трапеза на фона на мръсни чинии и кълба от цигарен дим.
Да ме снимат отгоре и да ми режат глезените също мразя - все едно са ме осакатили.

А, сега HAPPY_QUEEN ме подсети за онази специална усмивка. И аз много се харесвам на снимки с нея. Иначе в реални ситуации никога не се усмихвам точно по този начин. Laughing
При някои хора желанието да се снимат и да се публикуват нон-стоп малко ми прилича на болесно състояние. Чак такъв култ към собствената личност ми е странен.

# 12
  • Мнения: 4 841
Обичам да снимам, но... не да нащракам 200 снимки как детето си играе на катерушката например, или как компанията си прави барбекю.
Просто понякога, не много често, виждам определени неща, които искам да заснема - стара къща (обожавам стари къщи) или отделен архитектурен елемент, странно дърво или растение, празна улица, необичайна композиция от предмети...  Малко снимки правя, но са ми ценни като емоция.

Обичам и мен да ме снимат, приятно ми е да се разглеждам след това, да се сравнявам сама със себе си - във времето, в зависимост от емоциите, които съм изпитвала, да анализирам ситуациите, хората, промените... Вадя снимките на хартия, редя в албуми, надписвам...

# 13
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
...
Обичам и мен да ме снимат, приятно ми е да се разглеждам след това, да се сравнявам сама със себе си - във времето, в зависимост от емоциите, които съм изпитвала, да анализирам ситуациите, хората, промените... Вадя снимките на хартия, редя в албуми, надписвам...



... да сглобявам себе си  Blush

обичам да се виждам през други очи, какво някой друг е усетил в мен, как го е изразил, нещо което не съм подозирала за себе си  Blush

обичам да улавям красивото в момента, когато снимам хора - търся добротата - тя е в женствеността или силата .....там, където я усетя

възприемам снимките, като носител на емоция, вибрация, чувственост  Blush



..
Никак не обичам да ме хващат неподготвена за снимка, в гръб или докато предъвквам нещо на масата.
Уж не ям толкова много, а като отидем някъде с компанията най-редовно се виждам по снимките с пълна уста. И като цяло не ща да се гледам на снимки на вече обрана трапеза на фона на мръсни чинии и кълба от цигарен дим....

пълно единомислие  Peace

# 14
  • Мнения: 4 300
И от двете страни ми е уютно. Когато мен ме снимат ме гризе понякога суетата, но мисля, в рамките на нормалното.
Много по често снимам аз, сгради, забележителности, природа, гледки. Много ми се ще да си надмогна притесненията и да почна да снимам повече хора по улиците ( или да се сдобия с фотоапарат с папарашки обектив). Миналата година правих проект 365 с по една снимка за всеки ден и определено мисля, че си рафинирах и стимулирах погледа към обкръжаващия свят. Често 'виждам' кадъра, ако имах и мотивация и време да си подобря техническите умения би било добре ( макар че в последните години точно тази масовост ме отблъсква, много станаха технически перфектните снимки без идея). След известно време да повторя занятието с ежедневните снимки, дотогава съм на random програма.

Общи условия

Активация на акаунт