Класическа музика за бебета

  • 8 184
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте на всички. Разбрах, че имало някакви дискове с класическа музика за бебета. Някой знае ли откъде мога да си ги изтегля?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 719
Например Baby Einstein
вж. Мелодии и звуци
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=446107.0
Може да се намерят албумите и филмите като торенти.

# 2
  • Мнения: 194
Може да пускаш класическа музика на бебето, докато разбереш кой е любимият му класик. У нас беше Моцарт.

# 3
# 4
  • Мнения: 1 793
Не е нужно да търсиш специално подбрана за бебета класическа музика. Свали някой сборен албум с различни композитори, ако така си решила, но т.нар. "ефект на Моцарт" е градски мит.

Пускането на класическа музика не оказва никакво дълготрайно положително влияние върху бебето, а ползите от Бейби Айнщайн са меко казано спорни.  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 2 719
... а ползите от Бейби Айнщайн са меко казано спорни.  bouquet
Кое имаш предвид - музиката (mp3-та) или филмите, или двете?
Или по принцип вредата от гледане на филми?
Скрит текст:
За филмите има слухове, че имат т.нар. скрит кадър, ама това според мене са теории на конспирацията...

# 6
  • Мнения: 1 793
Здравей, милка22,

става дума за изследването от 2007 г. на Университета във Вашингтон, според което при бебенца на възраст между 8 и 16 месеца гледането на Бейби Айнщайн и Брейни Бейби е в силна връзка с понижени комуникативни способности в сравнение с такива дечица, които не гледат такива програми.

При по-възрастни дечица (над 17 месеца) не е установено влияние - нито положително, нито отрицателно. При слушането на музика също не са открити нито ползи, нито вреди.

Резултатите от изследването показват, че с всеки 1 час гледане на Бейби Айнщайн детето разбирало с 6-8 думи по-малко от връстници, които не гледат.

Идеята е, че това е един продукт, зад който стоят огромни пари и който се храни с естественото желание на родителя да даде по-добър старт на детето си. Машината се завърта с платени статии във вестници, които твърдят неистини - например че IQ-то на детето се повишава, ако слуша Моцарт, или дори че вътреутробното слушане на класическа музика влияе положително на плода. При нас в България достигат само отзвуци от тези задокеански вълнения под формата на статии в женски списания или Интернет.

Наскоро излезе една книга - "50 мита на популярната психология" и там Мит номер 6 се занимава точно с влиянието на Бейби Айнщайн и класическата музика върху бебенца, по-добре е обяснено, отколкото аз мога.   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 2 719
Интересно, не бях чувала за това... Разрових се в гугъл, случаят има развитие след 2007, имало съдебни дела ...
The University of Washington has handed over $175,000 and the raw data supporting a research study to the creators of the Baby Einstein products, settling a long-running battle over access to the data.
http://seattletimes.com/html/localnews/2015465887_babyeinstein30m.html
http://www.evidencesoup.com/canopener/2011/06/the-plot-thickens- … nce-debate-1.html

Последна редакция: пт, 05 юли 2013, 23:46 от milka22

# 8
  • София
  • Мнения: 39 783
На мен ми харесват тези Rockabye Baby!

# 9
  • София
  • Мнения: 484
Моята сладурана е на почти 2 м. и слуша Ричард Клайдерман , Моцарт не й харесва Laughing Laughing

# 10
  • Мнения: 10
Вчера случайно научих за методите на д-р Карп...някой случайно да има диска му със звуците от бял шум.Те са 8 "песни", но никъде не мога да намеря диска.

# 11
  • Мнения: 926
Аз много обичам класическата музика и пускам на малката от време на време да слуша,това което на мен ми се слуша.Не подбирам някакви компилации-слушали сме Бетовен,Малер,Клайдерман,пускала съм и опери,но нямаше кой знае каква реакция.Успех пожънахме с Гангнам стайл, Пинк Флойд,Хендриск и другите от тежката артилерия  Joy.И "Ах,този джаз"

# 12
  • Мнения: 327
Вчера случайно научих за методите на д-р Карп...някой случайно да има диска му със звуците от бял шум.Те са 8 "песни", но никъде не мога да намеря диска.

От тук можеш да си свалиш безплатно най-различни комбинации от звуци с "бял шум": http://babysleepnoise.com/download.html

На нас не ни помогнаха, бях се запасила с всички, но въобще не им обръщаше внимание. Виж сешоарът беше друго нещо - изгорихме два докато ни минат коликите  Joy

# 13
  • Мнения: 194
Забравих за "белия шум" - прахосмукачката и сешоара бяха любими на моите деца

# 14
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Моята сладурана е на почти 2 м. и слуша Ричард Клайдерман , Моцарт не й харесва Laughing Laughing

Кой ли не би се успокоил на Ричард  Simple Smile
На моето момче в началото му помагаше белия шум  Peace

Общи условия

Активация на акаунт