Киста

  • 2 651
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте!Искам да ви помоля за помощ!Синът ми е опериран преди шест месеца от киста на опашката, всичко е нормално ,но преди месец до шева се отвори малка дупчица ,след време имаше секрет и малко кръв ,но не винаги .Няма болки ,но не приятно ,понякога секретира безцветна  течност.Лекарят каза ,че няма проблем ,изписа спрей ,, но проблема си остава!Сега слагаме талк за подсушаване ,но ефекта  не е голям.Много ви моля ,ако сте имали подобен проблем и знаете нещо  пишете ми!Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 0
Здравейте от много време се каня да споделя и аз нещо за проблема. Преди време бях опериран от същото в МВР Болница. Тогава след операцията след като ми махнаха конците раната беше голяма и трябваше много време докато зарастне. По това време точно късмет може би или не знам от БАН се оказа, че разработвали точно такова лекарство за затваряне на рани . Тогава ме питаха искам ли да експериментираме как ще подейства на раната ми понеже наистина беше голяма и аз се съгласих (не, че имах много опции). Това е мехлем (качвам снимка) който наистина успя да подобри състоянието ми тогава си го купувах от МВР Болница директно от стаята където се намират медицинските сестри на цена тогава 10 лв. и го имаше само там. Още от БАН нямаха инвеститор на лекарството им за да го разпространят по аптеки и тн . Тогава това лекарство така го имаше все пак аз бях сигурно сред първите или може би първия който го ползва. Значи силно го препоръчвам на всички с такъв проблем аз не съм специалист и не знам кое как трябва да се случва, но това лекарство си го ползвах ( слагах го с марля на раната в продължение на 3-4 месеца) и раната ми се затвори, а наистина беше огромна ! https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

ЕТО И ЛИНК ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО - http://www.orgchm.bas.bg/neprolysin/Neprolysin_faq.pdf
"
20. От къде може да се закупи Neprolysin и Post-Neprol ?
Тези препарати могат да се закупят от Института по органична химия при БАН между 9 и
16 часа (с обедна почrвка между 12 - 13 часа). В извън работно време също могат да се
закупят от портала на Института, но само ако лекар Ви е препоръчал точната
концентрация на Neprolysin (т.е.трябва да знаете коя от трите концентрации Neprolysin G,
Gx2 или Gx4 е подходяща за Вас). На много от лекуващите лекари в София са раздадени
схеми, съдържащи подобно на по-долу приложеното упътване за пациентите, които
желаят да си закупят някои от препаратите:
NEPROLYSIN или Post-Neprol
(Моля уточнете NEPROLYSIN G, Gx2 или Gx4)
Институтът по Органична химия към БАН се намира близо до линията на трамвай Nо. 20,
спирка ”кв. Гео Милев”, която е третата спирка след сп."Зала Универсиада" в посока
Аерогара. Моля, търсете блок Nо. 9 от сградите на БАН, стая №3 сътр. Пл.Христов, или
проф.П.Недков, тел: 96-06-174; 96-06-192 в интервала от 9 до 17 часа (обедна почивка от един час - между 12:00 и 13:00). Сградата е 5-етажна, светло жълта, и е опасана с четири
непрекъснати бели балкона на четири от етажите.
Адрес: http://www.orgchm.bas.bg/contacts_bg.html
Ако зададете адреса на http://www.bgmaps.com/ ви показва точното местоположение на
картата: http://www.bgmaps.com/link/B74E992373D2F8BE5A6EF3F2E5499E13
Ако не живеете в София, моля потърсете някои, който би могъл да Ви услужи. При
невъзможност моля, потърсете ни на посочените телефони (96-06-174; 96-06-192) и
съобщете:, трите имена на получателя, точния адрес, Пощенския код на Вашата
пощенска станция и GSM. Ние ще имаме грижата да Ви изпратим желаните препарати с
наложен платеж по пощата или Еконт експрес (добре е да съобщите най-близкия до
Вашия адрес офис на Еконт ). Обикновено изпращането заедно с пощенските разходи
оскъпява пратката с около 7 лв, а пратката пристига за 3 до 4 дни. При използване на
Еконт експрес за 2 дни.
При подаване на заявка е необходимо още да съобщите състоянието на раната като дадете
информация за следното:
 20.1 Колко е голяма раната (см в диаметър) и къде се намира?
 20.2. Покрита ли е с некротизирала тъкан (черен слой върху раната)?
 20.3. При натискане върху сухата кора на раната излиза ли гной изпод нея?
 20.4. Има ли гной в раната и дали мирише на развалено или неприятно?
 20.5. Има ли в раната фибринов налеп (слабо жълтеникаво-оцветена белезникава
тъкан, която стои залепена в раната и не се отмества при опит за остраняване с
марля) ?
 20.6. Само слабо зачервено ли е местото, което трябвя да се третира с някакаъв
препарат?
Тази информация е необходима за определяне на вида Neprolysin , който трябва да се  изпрати."

Последна редакция: сб, 25 яну 2014, 17:37 от aleksandro

# 2
  • Мнения: 4 500
Извинете, че така директно ще ви го кажа, но мисля, че кистата е дала рецидив. 6 месеца след операция не би трябвало да тече каквото и да е. Наблюдавайте го това място, ако гнои или има болки, трябва пак консултация с хирург. Не го отлагайте прегледа дори и да няма болки, защото тези неща си правят фистулни ходове, бавно но сигурно дълбаят под кожата...
П.П. Имам личен опит, за това така убедено говоря.

Общи условия

Активация на акаунт