Детски гастроентеролог?

  • 6 380
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 378
Здравейте отново! Шести ден моето бебе е със запек.  Странното е, че бебето е спокойно, сякаш нищо му няма, дори бих казала, че е по-спокойна от преди, когато пълнеше памперса, усмихва се повече, плаче по-малко  newsm78 Случвало се е и по-рано да пропусне два, максимум три дни, но толкова дълго "запичане" никога до сега не е имало. Преди имаше повишен метеоризъм, непрекъснато и куркаха червата, а сега - не.
Както казах е на кърма, но от седмица някъде до вчера включително и давах Био гайа и Колийф против колики, както и чай с копър на Хип. Вчера при прегледа педиатърката и изписа Лактулоза, дадох и снощи и тази сутрин - резултат никакъв, отделно, че лекарката и приложи онази "операция" с термометъра - без резултат  ooooh! Между другото спомена, че при кърмените бебета се случвало и по девет дни да не се изхождат.
Изчетох доста и в нета, както и теми тук, във форума, да, има я тази теория за кърмените бебета, има и такива случаи,  но все пак аз предпочитам да се консултирам със специалист. Та въпросът ми е някой има ли представа как протича такъв преглед при толкова малко бебе (още няма пълни два месеца)? А някой друг да има подобен проблем?
П.С. На път съм да реша, че това за полезното кърмене е мит!! Първо - бебето си има доста силни колики, ето сега и проблеми със стомахчето, мисля, че АМ са по-балансирани и в този смисъл по-полезни ... newsm78

Последна редакция: ср, 10 юли 2013, 16:54 от Klitemnestra

# 1
  • София
  • Мнения: 44 101
Ползите от кърменето не са мит, но коликите са си колики и ги има и при кърмени и при не кърмени бебета, според организма е гежестта им и продължителността. Никой не е казал, че кърменето6липса на колики Wink Иначе вашата ситуация не е необичайна за кърмено бебе наистина... А като се изходи след няколко дни как са  изпражненията, ако не са топчета твърди, то това не е запек...може да пробваш и ти да ядеш по-разхлабващи храни, при някои помага. АМ също често воят до запек(истински при това).... И имай предвид, че някои капки за колики запичат. Чая аз лично също бих махнала... и бих кърмила на поискване, ако не го правиш.

Не пишеш от кой град си, не виждам как ще ти препоръча някой специалист, но едно търсене в този подфорум ще ти даде отговор.
 http://www.bg-mamma.com/index.php?board=19.0

# 2
  • Мнения: 378
Благодаря за отговора, това за кърменето го казах защото бях чела, че кърмените бебета имали по-леки колики... Иначе - за София става въпрос, но аз вече и записах час в МЦ Детско здраве. А какво точно е кърмене на поискване? Кърмя я когато се събуди, не я будя аз само защото е минало еди колко си време или е станало еди колко си часа, но когато плаче много също и давам, това я успокоява, макар че тогава не знам дали "иска" защото едва ли плаче само за хранене... Thinking Нали бебетата нямат чувство за ситост, колкото дам толкова ще изяде, после може да го повърне или, както се шегуваме вкъщи - да прелее, няма ли да и се разшири стомахчето така?

Последна редакция: ср, 10 юли 2013, 18:03 от Klitemnestra

# 3
  • София
  • Мнения: 44 101
Горе-долу това, когато плаче да предлагаш, не да чакаш да минат еди колко си часа, да отказваш да дадеш защото е нощ и трябва да си почива и т.н. Т.е. да откликваш на нуждите.
За съжаление няма такова правило, че кърмените бебета нямат или имат по-малко колики.
Кърми си я, дори да е само за успокоение, не винаги сучат от глад, понякога е жажда, понякога просто  нужда от сигурност и успокоение, особено за мъничките бебета кърменето е повече от  само хранене.

Надявам се всичко да е наред и на прегледа и тревогите ти да са неоснователни  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 484
А не е ли прекалено малко бебето да му се дава Лактулоза  newsm78 .  Пробвала ли си с масажче на коремчето да помогнеш изхождането? важното е както е написано по-горе да следиш консистенцията на акото . Ние сме на Ам и повярвай ми , не е по-добре, за съжаление нямам кърма

# 5
  • Мнения: 2 286
С АМ може повече проблеми да си докарате.
"преливането" често се дължи на физиологичен рефлукс, а не на преяждане.
В Детско здраве са добри специалисти, и аз там го водих.

Коликите се дължат на незрялата храносмилателна система и кърменето само може да подпомогне израстването на проблемите - силна храна, здрав организъм. Моят син беше с лактозна непоносимост и след като минах на диета се успокоиха доста бързо коликите (не че изчезнаха) и раничко я израстна.
АМ не е щадящо и по-полезно Crazy Stop , само на теб ще ти е по-лесно и ще си по-спокойна. Което няма общо с комфорта на детето и това, кое е правилно за него.

# 6
  • Мнения: 200
Здравейте отново! Шести ден моето бебе е със запек.  Странното е, че бебето е спокойно, сякаш нищо му няма, дори бих казала, че е по-спокойна от преди, когато пълнеше памперса, усмихва се повече, плаче по-малко  newsm78 Случвало се е и по-рано да пропусне два, максимум три дни, но толкова дълго "запичане" никога до сега не е имало. Преди имаше повишен метеоризъм, непрекъснато и куркаха червата, а сега - не.
Както казах е на кърма, но от седмица някъде до вчера включително и давах Био гайа и Колийф против колики, както и чай с копър на Хип. Вчера при прегледа педиатърката и изписа Лактулоза, дадох и снощи и тази сутрин - резултат никакъв, отделно, че лекарката и приложи онази "операция" с термометъра - без резултат  ooooh! Между другото спомена, че при кърмените бебета се случвало и по девет дни да не се изхождат.
Изчетох доста и в нета, както и теми тук, във форума, да, има я тази теория за кърмените бебета, има и такива случаи,  но все пак аз предпочитам да се консултирам със специалист. Та въпросът ми е някой има ли представа как протича такъв преглед при толкова малко бебе (още няма пълни два месеца)? А някой друг да има подобен проблем?
П.С. На път съм да реша, че това за полезното кърмене е мит!! Първо - бебето си има доста силни колики, ето сега и проблеми със стомахчето, мисля, че АМ са по-балансирани и в този смисъл по-полезни ... newsm78

Здравей! Ние сме със същият проблем, но сме на адаптирано мляко! Вчера ходихме на гастроентеролог в Медицински Център Детско здраве при доктор Ивет Мастицка. Предписа ни Дуфалак, БиоГая и специално мляко против запек е детето веднага се изака, очаквам и днес да видя има ли резултат .......  Моята бебка за 15 дни беше акала 5 пъти с много зор, но тя няма запек, защото изпражненията и са кашести, а ни твърди. Мога да ти споделя какво ни каза лекарката - " Проблем няма детето, просто е малко и още не е узрял храносмилателният тракт, нещата ще се оправят а това, което можем  ние да направим е да стимулираме този процес, съответно със сиропа против запек, капките БиоГая за чревната флора и мляко за бебета с руфлукс, в него имало съставка, която кара организма по- бързо да изкарва храната преработена отдолу, тоест да се изака вместо да я повръща". !
Питай още нещо, ако се сетиш ще помагам ......... с каквото мога Simple Smile п.с. R И моята бебка е под 2 месеца, ще ги навърши сега на 15.07 живот и здраве Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 4 035
Ако бебето е спокойно, наддава, не е с подут стомах или твърд, най-вероятно се касае за за освояване на кърмата и не са необходими никакви лекарства. Няма нито един показател, покойто АМ да превъзхожда кърмата, коликите са си строго индивидуални. А ако даваш много капки против колики, съвсем спокойно може да направи запек от тях. Ако при следващото изхождане консистенцията си е нормална и количеството е обилно, значи нямате проблем.

# 8
  • Мнения: 378
Аз пък отмених часа, защото бебата свърши работа на шестия ден... и пак се спря!!!  ooooh! Явно и при нея не е запек, но ще е от бебетата, които вършат това веднъж на няколко дни.... не че на мен ми харесва така, та може пак да запиша час ..  Simple Smile И да, спокойна е и наддава нормално.
Love_85, и моето бебе ще навърши два месеца на 15.07!!! Simple Smile
Между другото, аз и давах БиоГая и Колийф, и бях с впечатлението, че БиоГаята и помага за по-редовно стомахче, до въпросния случай с шестте дни когато педиатърката ми каза да я спра, защото и тя запичала. Колийф можело да давам, но БиоГая в никакъв случай, а сега гадай кой доктор да слушаш  ooooh! ooooh! ooooh!
За Лактулозата някой беше питал не е ли малко бебето, ами и тя е изписана от педиатър!  newsm78
В момента съм и спряла всички видове добавки, ще видим какво ще стане.

# 9
  • София
  • Мнения: 484
ние също използваме Био гая. Това което съм чела за  нея е ,че тя регулира чревната флора. ако детето е със запек , разхлабва, а ако е с разстройство запича . newsm78 незнам защо така ви е казала педиатърката

# 10
  • София
  • Мнения: 44 101
Точно така е регулира. Не запича, не разхлабва, а регулира и се дава при всякакви чревни проблеми. Точно пробиотика не бих  махнала.

Общи условия

Активация на акаунт