В тези първи ЮЛСКИ дни, дъжд от бебчета вали! - тема 34

  • 31 620
  • 719
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 21
Имам въпросче към родилите мами - по колко мл кърма или АМ давате на хранене и по каква схема увеличавате количеството?
Моля за помощ, че две докторки ни гледаха и само ме объркаха  #Crazy май детето ми стой гладно.... ужас! Аз имам много малко кърма около 30 до 40 мл на цедене и дохранвам с АМ, все се надявам да се увеличи, но да видим  ooooh!
Агнес може да пращаш и на нас  baby_neutral

# 541
  • Мнения: 11
Момичета ще се побъркам днес бях на преглед и имам един пръст разкритие. Като се прибрах тази вечер ми падна и тапата след дълга разходка и изкачване на стълбите. Докторът ми каза обаче че бебо не бил слязъл още и иска да влизам в болницата на 26-ти , а терминът ми е на 29-ти по принцип. Каза че може да се наложи и секцио. Направо откачих. Много ме е страх от операции, а и искам нормално да си родя. кажете ми колко на колко разкритие може да ти падне тапата. Дано да е тръгнало разкритието. Много се притеснявам. не искам да ме режат. Такъв хубав рев му ударих днес. Не знам какво да правя направо.

# 542
  • Мнения: 5 026
Atrakcia, благодаря ти много за отговора!  Hug Ще го будя явно по-често нощем. Първото мерене (това, по което се водя) го правихме вкъщи, както и всички следващи. Винаги е сутрин, преди ядене, гол, изакан. Днес ме зарадва с нови 55 грама отгоре, явно не наддава равномерно, но предполагам, че това не е проблем. Днес яде като невидял- от 7 сутринта до момента почти нон-стоп яде, плюе и пак яде, сега заспа. Иначе ака доста често според мен, пишка си хубаво, просто няма да се вторачвам във всичко и да търся под вола теле Simple Smile Благодаря ти отново!  Hug

terpsyhora, действително кърмените бебета не наддават равномерно. Те изсукват различно количество мляко на всяко хранене. Чудесно е, че откликваш на нуждите на бебето си и го кърмиш на поискване, което му осигурява и храна, и уют  Heart Eyes

Приятно и безпроблемно кърмене пожелавам   bouquet

# 543
  • Мнения: 5 026

Въпрос към ЛЛЛ
Днес докато ме нямаше вечерта (махаха ми конците и водихме баткото в мола на детски център) майка ми е дала изцедена кърма на Ого и понеже поразляла малко та му е дала около 60мл от 80те които оставих. След като се прибрахме около 10мин след като е нахранен, той изсука едната ми гърда понеже иначе си смчеше ръцете и се сърдеше. Това означава, че е минал 100така определено. Страх ме е да не му се разшири коремчето на детето от толкова много манджа.
Аз бликам от кърма и в момента тека на доста интензивни капки и от двете гърди. Цедя и пак има. Започнах да замразявам вече кърма. Иначе на цедене вадя обикновено между 60 и 80мл от двете гърди, като преди това съм нахранила бебето. За следващото хранене пак гърдите ми са твърди и напрегнати, но гледам да цедя вечер и само веднъж на ден за сега и то при нужда. Ако няма нужда то вече ще замразявам изцеденото.

Здравей, agnesana  Hug

Разбирам, че се притесняваш дали бебето ти не преяжда. 
Кърмата е перфектната храна. В нея няма празни калории или пълнеж. Кърмата се усвоява за около 40 до 60-90  мин. и не е необичайно кърмените бебета да дават по-чести сигнали, че са гладни. Бебешкото стомахче е много мъничко и има нужда от по-често „зареждане”, когато обработи приетата храна. Съвсем нормално за кърмените бебета е  понякога да искат да сучат на час, час и половина, а друг път – по-рядко, както се е случило и при вас.

При кърмените бебета преяждането е рядко срещано. Ограничаването на кърменето може да означава недостатъчен прием на важните вещества, също до не достатъчно добра стимулация. Именно тогава се доразвиват системите и органите в бебешкия организъм, които при раждането все още не са съвършени и е от изключителна важност бебето да получава всички необходими вещества без ограничения. В първите месеци много активно се развива мозъка, като се създават така важните връзки между невроните. В този процес изключително важно място заемат мазнините и захарите, които са в идеален състав в кърмата.
Майки споделят, че са спокойни, когато се ръководят по бебето - кърмят на поискване и оставят бебето да суче толкова, колкото му е нужно.

Удобно ли е да попитам кое налага цеденето след всяко хранене? Ако не целиш стимулиране на лактацията или замразяване, рутинното доизцеждане по-скоро не е необходимо, защото така се подава непрекъснат сигнал, че има нужда от мляко и то се произвежда. Би могла да изцеждаш леко, до намаляване на дискомфорта, ако има такъв.

Поздрави   bouquet

# 544
  • София
  • Мнения: 2 348
към ЛЛЛ:
Честито Сандалка! Живи и здрави и бързо възстановяване! Очакваме те скоро! Форума не е същия без теб !  newsm51

Въпрос към Алдин и Скреч :

Петър е на 26 дни . Роди се 3.000 кг , 48 см., естествено раждане , 11 дни преди термин
 1) На 21-я ден след раждането беше качил едва 220 гр. и беше с 20 грама под рожденото си тегло-2980 . Не наддава ...
Пълни гащите редовно 5-6 пъти на ден. Храним се изцяло само с кърма по 8-9 пъти на ден , като прави 1 пауза от 4 часа . Пие подсладена вода, и чай за колики.
Педиатъра каза, че възможен причинител за малкото наддаване е продължаващата жълтеница. Каза да съм търпелива, до следващата консултация , но аз се притеснявам.
Има ли нехранителна кърма?  Какво е мнението ви по въпроса?

2) Повръща често , на фонтан. Може би по 2-3 пъти на ден . Преди се случваше от преяждане, непосредствено след хранене и затова реших  , да му намаля времето от 7 минути на гърда на 5 мин. /храня го и от двете гърди/. Кърма има бол . В началото е под силна струйка и той едва смогва да преглъща.
Та , след като намалих времето за храна спря да повръща веднага след хранене.... Сега повръща час и половина-два по-късно , обикновено докато спи.... Лошото е , че понякога се задавя и не може да си поеме въздух.... В болницата дори се наложи да му правят аспирация.

След като изчетох всичко налично в нета , предприех следните действия:
Използвам права поза за кърмене.
Започнах да изцеждам по малко количество от гърдата , преди да започна да го храня, тъй като струйката мляко е под голямо напрежение и той едва смогва да гълта. Съответно гълта въздух, който товари стомаха .  
Освен това четох , че първото мляко е по-воднисто и нехранително . Сега предлагам само едната гърда , а другата цедя , за да може да похапне от по-масленото мляко.
Оставям го да яде , колкото иска -обикновено 13-15 мин.
Поставям го да спи на една страна, като го подпирам и от двете страни с възглавници.
Изчаквам го , както обикновено да се оригне по-продължително , около 20-30 мин.
Пропуснах да спомена , че има силни колики и газове. Опитвам се да ги церя с Еспумизан и Колийф , и чай на Хип, ама... ядец.

В болницата ми казаха, че ще се оправи , когато стане на 6 месеца от самосебе си .... Е , добре, ама това задавяне и невъзможност да си поеме въздух ме изплаши вече няколко пъти до смърт ...
Възможно ли е да има непоносимост към кърмата ми ?  

Та от всичките ми брътвежи не знам дали става ясно, но аз всъщност питам защо е качил толкова малко и мога ли да направя още нещо, за да предотвратя този рефлукс?

Предварително благодаря за отделеното време!
Поздрави!
 


Продължение на сагата повръщане: Доктора каза , че било нормално... Нормално , ама той да го гледа това бебе дето все се дави и въздух не може да си поеме ... Как така нормално?... Shocked Twisted Evil Извинявам се за излиянието...
 Хранопровода не бил затворен и затова ни предписа АМ - Фризовом , Биогая и повдигане на матрака с 15 градуса .
АМ каза по 30 мл. преди хранене , после кърма.
Вече ще лудна , как така АМ при положение , че имам много кърма.... Ами тя ще спре така .... Щерката я кърмих 8 месеца ... сега , какви ще ги свърша с това АМ ?  
Не съм спала не знам от кога , тези колики са неописуеми вече .
ПО принцип съм борбена и сдържана и силна жена , но това само по принцип... започвам да се предавам на сълзите ....


Извинявам се , че копирам поста си , но то така или инъче едва ли някой е имал време да го чете ...

 
 nestorowa, притесненията на майките никога не бива да бъдат пренебрегвани. Не всяко притеснение има основателна причина и сериозен проблем зад себе си, но твое право е да провериш всичко, което усещаш за нередно. И е разбираемо, че отговор "нормално е" не те задоволява.

 1.) Отчетеното наддаване от един и същи кантар ли е? Ако не е, възможно е от там да идва разминаване. Понякога разликата в кантарите е твърде съществена, за да се подминава този факт. Подсладената вода и чая общо  в какво количество са за денонощие? Тъй като те заемат обем в стомаха, това може да даде отражение във възможностите на бебето да поеме кърмата, която му е нужна. Подсладената вода допълнително създава(а някои чаеве също са подсладени) създава фалшиво впечатление за ситост и детето отново може да поеме по-малко кърма, като е понижен апетита му.
 Жълтеница може да е причина за по-вяло или по-рядко сукане, което да води до по-малък прием на кърма. Но ако детето е жизнено и енергично, суче добре и редовно, може жълтеницата да не му се отразява негативно.
 Нехранителна кърма няма, освен в изключително редки случаи на драстична небалансирана диета или на изключитело редки заболявания. Когато има симптоми за "нехранителна" кърма обикновено става въпрос за недостатъчен прием на кърма ( по ред причини) или липса на баланс м/у предно-задно мляко. Или да има връзка с повръщането.

2.) Казваш, че кърмата е обилна и шурти. Това е възможна причина за повръщане след хранене или след това. Бебето може да се нагълтва с въздух. Също споменаваш, че си давала и двете гърди на хранене при наличие на облика кърма, което може да значи, че бебето е приемало повечко от т.н. "предно" мляко - по-богато на лактоза. Това може да е дразнело стомахчето. Възможно е да има отношение и към по-силните колики.

 Предприела си съвсем адекватни мерки  Peace :
 Използване по-изправена поза за кърмене. Може дори да опиташ полегнала или удобно облегната назад, а бебето легнало върху теб. Така гравитацията пречи на силата на струята.
  Изцеждането малко количество кърма от гърдата може и да е решение, но има алтернативи, които са за предпочитане - например когато силната струя мляко тръгне, да я оставиш да изтече спонтанно(в чашка или в хавлия) и да върнеш бебето на гърда, като намалее. Ако изцеждаш, е по-вероятно да изкараш повече мляко от нужното и съответно да продължиш поддържането на обилните количества.
 Предлагане само на едната гърда (ако тя не е достатъчна, може да се предложи и втората, но идеята е бебето да суче от първата докато я изсуче, а не да се премества на другата гърда преди това). А за да не се поддържа свръхпроизводството, би могла да опиташ да понамалиш постепенно изцеждането, за да се регулира и млякото спрямо нуждите на бебето. И едно уточнение - предното мляко е също хранително - то си е богато на водоразтворими витамини и минерали, има и мазнини, просто са малко по-малко от колкото в задното мляко.
 Изчакване да се оригне хубаво. А също може да опиташ и да прекъсваш кърменето веднъж или няколко пъти, за да се оригва и по време на храненето.

 Едно здраво, растящо и доволно повръщащо бебе е нещо наистина нормално. В горната част на стомаха има нещо като клапа, която при възрастните пречи храната да се връща обратно, а при бебетата тя не задържа така добре и храната лесно се връща дори ако бебето бъде гушато по-свито. Но това повръщане не е на фонтан, а по-скоро с обливане на брадичката. Когато има разни сигнали, като недобро наддаване, повръщане на фонтан, силни колики, зелени пенести миризливи изхождания, тогава би било добре да се види организацията на кърменето, както и да се чуе мнението на детски гастроентеролог.

 Общата картина навежда на мисълта, че е възможно бебето да приема твърде много предно мляко, за което вече си взела мерки. Възможно е да се нагълтва с много въздух, за което също си взела мерки. Възможно е да приема малко количество кърма, като вероятна причина може да е подсладения вкус на водата и чая, както и големи количества вода, чай, залъгалка, поспаливо бебе и други. Ако прецените, може да се консултирате с детски гастроентеролог, за да изключи здравословен проблем.

 Непоносимост към кърмата е едно доста рядко заболяване, което се установява още в първите дни след раждането. Ако проблемът беше такъв, вероятно щяха да го установят още в родилното.

 Мога само да предполагам каква е била идеята на педиатъра с предписването на АМ. Може би, ако е по-гъсто, да се връща по-трудно по хранопровода. Но това включване на добавка си излага на риск кърменето. Има мерки, които може да се вземат и когато бебето е само на кърма, а именно - да се кърми по-начесто, за да не прегладнява и съответно да не преяжда с лакомо сучене, както и гърдите да нямат време да се препълнят. Да се оставя силната струя мляко да изтече, за да не задавя бебето. Да се кърми по-изправено, да се оригва и по време на хранене, да се оставя добре да изсуче едната гърда, без да се ограничава времето за кърмене, да спи под ъгъл и т.н.
 А ако притеснителните симптоми продължат, консултация с детски гастроентеролог, както и нова организация на кърменето, ако се налага.
 

Последна редакция: вт, 23 юли 2013, 01:56 от skrech

# 545
  • Мнения: 3 595
Кро, завиждам ти за помпата. Моето така и не се научи как се суче и ги прави по най-неправилния начин. Ако го видят от ЛЛЛ ще се потресат  Mr. Green

blizna4e, има бебета, които сучат в причудливи пози. Ако майката и бебето са добре, здрави са, не бихме коментирали, ако ще да са с главата надолу. Ако работи - не пипаме Simple Smile Освен това няма какво да се потриса никой. Всички сме различни и си имаме своите си собствени начини да правим, каквото правим. Ние сме майки като всички вас, кърмили сме успешно децата си, преминали сме обучение и сме избрали да помагаме на други майки за кърменето, захранването и отбиването на техните деца. Както и да се кърмите, ако сте добре и нямате здравословни проблеми, значи вероятно това си е вашия начин.  bouquet

# 546
  • Мнения: 481
Бела - на нас термина ни е заедно  Hug Ами на мен ми падна тапата отдавна, но и бебето е много ниско....гледай сега - ако се наложи секцио така е по-правилно и всичко ще се нареди . Предполагам те е страх, но мисли, кое е най-добре за теб и бебето. Живеем в други времена и вече не е толкова сложно това секцио. Важното е да несе притесняваш и всичко се подрежда

аз съм с контракции на 30мин, наистина няма как да се сбъркат тези родилните болки   Sick
Май се замъчвам (нали така са казвали едно време - замъчила се 3 дни  Rolling Eyes

Мисти - да знаеш, че аз го мисля така - нека госпожицата ти е с една идея по-малка от мъж си - демек принца  Mr. Green

# 547
  • Мнения: 3 595
ЛЛЛ:

Детето ми прави големи нощни паузи. Опитвам се да будя, но ми отнема до час понякога. Суче около 5-6 мин от едната гърда само. С помпа изцеждам понякога другата, защото се пръска. Количеството на изцедена кърма е 100+ мл, без да изцеждам до край.
Възможно ли е 5 мин (главно нощем) да са й достатъчни (на 13 дена е)? Сменям напълно пълен памперс след всяко хранене?
Педиатърката днес ме посъветва да я остявям вече през нощта, без значение, че няма още 2 седмици.
Причината е, че за 9 дена е наддала 600 gr . Мерихме я 2 пъти на една и съща ел. везна без памперс, дори не беше яла последните 2.5 часа. Кърмата ми слезе втори ден след ражднето и детето суче през 2-2.5 часа през деня, а вечер често пъти през час.
Със сигурност имам 10 кърмения, дори само с 2 нощни.
Страхувам се от обезводняване на бебето и от спиране на кърмата без време.
Благодаря.

Ники, предвид наддаването на бебето, изцеденото количество мляко и броя кърмения, по-скоро може да няма нужда да будиш допълнително бебето за сукане. Бебето приема ли друго освен кърма и ако да по колко?

Признаците, които обичайно се следят при изключително кърмените бебета (тези, които са само на кърма), за да се знае дали бебето е добре оводнено и нахранено са следните (за бебета между 5 дни и 6 седмици):
- да има поне 5-6 добре напишкани пелени за еднократна употреба (7-8 за многократна)
- да има поне 2-3 изхождания, поне с големината на монета от 1 лев (не по-малко от 1 изхождане). Ако бебето приема медикаменти, някои от тях могат да запичат или разхлабват и това се взима предвид. Примерно някои капки за колики запичат, някои лекарства разхлабват и ако ака по-малко или по-често се съобразяват лекарствата с бебето.
- да има влажност вътре в устичката - лигички, балончета, слюнка или просто вътре устичката да е влажна
- да има добър тургор на кожата - когато с пръст леко се притисне кожата, тя избледнява и при отпускане, би следвало веднага да възстанови цвета си
- бебето да е жизнено и енергично, когато е будно
- да наддава добре
- педиатъра да го намира за здраво.

Как са при вас останалите показатели? От това, което си написала и при такова наддаване, пълни пелени и количеството мляко само за облекчение, не мисля, че имаш повод да се притесняваш от намаляване на кърмата, а по-скоро е нужно малко време да се регулира до нуждите на бебето, за да не се налага да се цедиш допълнително.

Ето една статия за дехидратацията, но пак казвам, не мисля, че при вас може да става въпрос за такова нещо. Справяш се повече от чудесно!
   bouquet

# 548
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Здравейте, на 21 юли се роди нашият син Емануел  Heart Eyes Heart Eyes, 53 см, и 4200 г. Тати беше с нас през цялото време, утре ни изписват.
Честито и на останалите прясни мами Hug

# 549
  • Мнения: 11
Ами те искат май и на системи да ме слагат в началото, защото корема ми бил още високо и бебето не се било смъкнало. Не ми е ясно защо трябва да насилваме така нещата. да ги насилим на 26-ти, а това че през останалите 3 дни до 29 може да си се фиксира и да си слезе детенцето никой не го интерасува.  Ох не знам хем ми е малко притеснено и... и аз не знам какво ми е вече. направо ми секнаха щастието. Толкова си исках всичко да се получи от самосебе си. Мислих си че ще започне в къщи където ще съм на спокойствие мъжа ми ще е до мен и така, но при мен както винаги плановете се изменят в последния момент. Как съм щяла да си родя бебето, понеже на прегледа ме било заболяло и за това...... Мисля че всяка една от вас ще се съгласи с факта че това са гадните прегледи и е нормално да отреагираш по някакъв начин на болка. Аз нито съм пищяла, просто се стегнах и той ми каза да се отпусна ама я да му бръкна аз в задника на дълбоко да го заболи и да му кажа да се отпусне дали ще се отпусне веднага как мислите? Много ме ядоса. Ами боли си, предния път като нямах разкритие само ми беше неприятно нямаше болка а сега имаше защото си имам разкритие нормално е. Много ме е страх от секцио стискайте палци през тия дни да си тръгне всичко нормално. Казаха ми че при прегледа може да са ми направили още малко разкритие и че може да родя и преди 26-ти.

# 550
  • Мнения: 4 841

Въпрос към ЛЛЛ
Днес докато ме нямаше вечерта (махаха ми конците и водихме баткото в мола на детски център) майка ми е дала изцедена кърма на Ого и понеже поразляла малко та му е дала около 60мл от 80те които оставих. След като се прибрахме около 10мин след като е нахранен, той изсука едната ми гърда понеже иначе си смчеше ръцете и се сърдеше. Това означава, че е минал 100така определено. Страх ме е да не му се разшири коремчето на детето от толкова много манджа.
Аз бликам от кърма и в момента тека на доста интензивни капки и от двете гърди. Цедя и пак има. Започнах да замразявам вече кърма. Иначе на цедене вадя обикновено между 60 и 80мл от двете гърди, като преди това съм нахранила бебето. За следващото хранене пак гърдите ми са твърди и напрегнати, но гледам да цедя вечер и само веднъж на ден за сега и то при нужда. Ако няма нужда то вече ще замразявам изцеденото.

Здравей, agnesana  Hug

Разбирам, че се притесняваш дали бебето ти не преяжда. 
Кърмата е перфектната храна. В нея няма празни калории или пълнеж. Кърмата се усвоява за около 40 до 60-90  мин. и не е необичайно кърмените бебета да дават по-чести сигнали, че са гладни. Бебешкото стомахче е много мъничко и има нужда от по-често „зареждане”, когато обработи приетата храна. Съвсем нормално за кърмените бебета е  понякога да искат да сучат на час, час и половина, а друг път – по-рядко, както се е случило и при вас.

При кърмените бебета преяждането е рядко срещано. Ограничаването на кърменето може да означава недостатъчен прием на важните вещества, също до не достатъчно добра стимулация. Именно тогава се доразвиват системите и органите в бебешкия организъм, които при раждането все още не са съвършени и е от изключителна важност бебето да получава всички необходими вещества без ограничения. В първите месеци много активно се развива мозъка, като се създават така важните връзки между невроните. В този процес изключително важно място заемат мазнините и захарите, които са в идеален състав в кърмата.
Майки споделят, че са спокойни, когато се ръководят по бебето - кърмят на поискване и оставят бебето да суче толкова, колкото му е нужно.

Удобно ли е да попитам кое налага цеденето след всяко хранене? Ако не целиш стимулиране на лактацията или замразяване, рутинното доизцеждане по-скоро не е необходимо, защото така се подава непрекъснат сигнал, че има нужда от мляко и то се произвежда. Би могла да изцеждаш леко, до намаляване на дискомфорта, ако има такъв.

Поздрави   bouquet


Atrakcia искрено благодаря за изчерпателният отговор  Hug Изцеждам до край само когато имам излизане и искам да оставя кърма за дохранване ако не успея да се прибера на време. Точно за това цедя веднъж дневно при нужда за сега. Тази седмица трябва да обиколя доста инстанции и искам да съм подготвена ако се наложи да закъснея. Четох, че не е много желателно да се смесва кърма от няколко изцеждания. Иначе и аз знам, че се цеди до облекчаване, но за сега при това темпо на сукане на бебето гърдите ми са напрегнати, но добре. Това "добре" е в сравнение с предният път като кърмих, понеже тогава беше страшно. Бях станала на камък и дори ми бяха изписали Бромокриптин за намаляване на лактацията, като само след половин таблетка кърмата ми буквално почти спря и видях доста зор докато си я възстановя, понеже видимо държа много да кърмя. Сега вече имам малко повече опит и знаех какво да предприема още в началото. Помолих една акушерка да ми поотпуши каналите понеже аз така и не успявах да се изцедя на ръка, а с помпата ме боляха зърната заради рагади (които минаха вече).

# 551
  • Мнения: 4 841
Лунна Самодива честита рожба и бързо възстановяване  Hug


си_ти ако мога да помогна идвам веднага  Flutter няма да фърляме маТриял на вятъра я  Mr. Green

Аз започвам да си търся бейбифон да си купя, че с нашия батко и заключено бебе в другата сая установих, че ще ми е нужен.

# 552
  • Мнения: 4 255
Лунна Самодива,честито ти бебче!Страхотно име сте избрали!Нека бъде жив и здрав!
Бела,първо миличка,успокой се! HugНапълно разбирам притесненията ти и знам,че имат имаш пълно основание за тях.Ама как се нервя вече с това предизвикване. #Cussing out Ти къде ще раждаш?В държавна или частна болница?Избрала ли си екип или не?Имаш ли някакви проблеми с бременността,които да налагат секцио.Подозирам,че се прави с цел източване на касата.
Факт е,че при прегледа може да са ти помогнали за увеличаване на разкритието.Имаш още седмица до термин,а и да преносиш малко не е фатално ако всичко с бебето,водите,плацентата е наред.За това е важно тези последни дни и особено след термин,да се следиш. Peace
Най-добре е да поговориш с лекаря си и да му кажеш,че не желаеш да насилваш нещата.Кажи му,че много държиш всичко да си дойде от само себе си.
За секцио не разбирам защо всички(е почти всички)лекари  натискат.Като се сетя мен как ме убеждаваха,че било "модерното раждане". Rage
Ако лекарят не уважи решението ти,най-добре е да го смениш!В никакъв случай не се оставяй и не се съгласявай на секцио,ако,разбира се,някакъв проблем не го налага! Hug

Момичета,благодаря ви за отговорите за конците.Явно това са. Ама те дебели бе Shocked Чеи синьо-лилави  Laughing

Последна редакция: вт, 23 юли 2013, 08:38 от gift

# 553
  • Мнения: 4 709
Bellatw нали и на мен искаха да предизвикват раждане
Скрит текст:
най-късно до 19, обаче аз изчезнах в буквалния смисъл, не отидох на прегледа за разкритие, и корема ми взе че си се смъкна и сам, не че има полза от тази работа, тапата и тя сама си падна, вече преди 16 дена, и от това полза никаква. Ето ме днес росна прясна, изкарах си до термин, сигурно и след термин, сега вече ме врънкат да съм влизала след 2 дни, щото не е добре да се пренася, викам си не сте познали, за 2 дни как ли пък няма да дам да предизвикват раждане, само ме е яд, че моята лъвица инатеста, изчака да стане яко жега, времето до днес я чака, тя не, ще вземе да се роди на най-големите жеги. Горката аз  ooooh! Аз като теб съм си наумила да си чакам до последно в къщи. Не са ме гледали за разкритие, защото според мен няма никакъв смисъл, като видят 1см и какво от това??? А пък ако няма, няма да им дам назорлям да ми правят я  Crossing Arms А на сестра ми миналата година и правиха такова изкуствено разкритие, освен болките друга полза нямаше, изкара си 4 дни след термин, така че спокойно, никой не може насила да те вкара в болницата. Аз затова се отказах от избор на лекар, екип и тем подобни. Щото ти го избираш, значи вместо той да се съобрази с теб, той иска да родиш в неговата смяна, когато така или иначе си е на работа, затова ти слага системата и хайде готово, да но ако прочетеш колко случая има на спешно секцио в този случай, и ти ще се скриеш като мен  Mr. Green
Честито на лунна самодива
Жалина е може и да си се замъчила, знае ли те човек. Само да не излезе, като мен снощи, скарахме се ММ, и отиде за поредна вечер да спи на дивана, а от довечера е нощни, така се ядосах, че имах поне 3 през 20 мин контракции, обаче после съм заспала, а уж щях да чакам, и познай тази сутрин вече абсолютно нищо. Но каквото такова, сега вече нали не родих с Кейти ми е все тая.

# 554
  • Мнения: 251
Най сетне ви изчетох.

Хера стискам палци днес за  прегледа.

Мисти, аз бях с такива болки цяла седмица.  Приеха ме с родилни болки през 2-3 мин и след час спряха. Слоэиха ми система и спряха още повече. Явпо тия девойки не искат да излезнат. Ти защо не дойдеш найстина в София да родиш, поне да имаш упойка.

Джине, ще ме умориш с твоите бисери. Утре ме изписват, чакам те с кекса и огкестъра и без друго съм хи близо.

Таничка, хайде приключвайте таази баня и отивай да раждаш.

Агнесана, гери добре дошли у дома.

Катето къъде се покрива?

Аз имам 2 въпроса

Майките с две деца как прие първото бебето
Майките с второ раждане боля ли ви от стягането на матката. Било нормално, боляло повече, ама цяла нощ се превивам Sad

Ние сме добре, бебка слуша. Бях се притеснила че не и стига кърмата но се оказа, че просто е била още малка и е биила в шок. Сега яде от едната гърда и заспива блаженно.
Моят мъж и зет ми бяха единствените които се зарадваха че суче добре. Странно че са мъже

Целувки на всички и стискам палци.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт