Ябълков сладкиш с карамел - моя любим, евтин и бърз!

  • 251 123
  • 537
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 622
Разкошен сладкиш!Правила съм подобен, само че с компот от кайсии, но този повече ми хареса.

# 526
  • Мнения: 3 647
Все се каня и днес се наканих да го направя!
Една дума - Невероятен!

# 527
  • Мнения: 6 529
Сладкиша кога го сиропирате? Когато изстине ли?

# 528
  • Мнения: 22 867
Аз веднага. Обръщам сладкиша, ако е останал карамел в тавата, зависи колко е, сипвам вода, на око карам, не меря, слагам тавичката на газта, карамелът се разтопява бързо, и заливам все още топлия сладкиш. Peace

# 529
  • Пловдив
  • Мнения: 855
И аз така, още докато е топъл го сиропирам с топлия сироп, не му пречи. Peace

# 530
  • Мнения: 3 647
Аз го правя в стъклена тава и не се налага да разтапям карамел за да сиропирам Wink

# 531
  • Мнения: 22 867
Аз го правя в стъклена тава и не се налага да разтапям карамел за да сиропирам Wink

Можеш да си направиш карамела в друг съд, да го сипеш в стъкления и да "облееш" дори по стените. Въпрос на вкус е, но според мен с карамел е по-вкусен сладкишът. Heart Eyes Peace

# 532
  • Мнения: 3 647
Аз го правя в стъклена тава и не се налага да разтапям карамел за да сиропирам Wink

Можеш да си направиш карамела в друг съд, да го сипеш в стъкления и да "облееш" дори по стените. Въпрос на вкус е, но според мен с карамел е по-вкусен сладкишът. Heart Eyes Peace
Да, да! И аз го правя с карамел, но не е сиропиран, защото карамелът не залепва по стъклената тава Wink
 Peace

# 533
  • Мнения: 92
Сладкишът е страхотен! Благодаря и аз за рецептата.
Единствената грешка, която допуснах е, че не оставих карамела розов, както авторката е препоръчала, а го разтопих силно до кафяво и сега имам едни особено твърди участъци по сладкиша... Simple Smile) но вкусът и ароматът са невероятни! Правете го - лесен е   chef

# 534
  • Мнения: 3 271
Стана чудесен.Благодаря за рецептата.

# 535
  • пловдив
  • Мнения: 300
Здравейте, ще правя сладкиша, чудех се в тавата ми с ринг дали е подходящо да забъркам карамела на котлона, да не стане фал?

# 536
  • Мнения: 13 768
Коя е тази тава с ринг? Тортената?
Да не стържеш после карамел от котлоните Simple Smile

# 537
  • пловдив
  • Мнения: 300
Коя е тази тава с ринг? Тортената?
Да не стържеш после карамел от котлоните Simple Smile
Да, тортената! Simple Smile ми ще правя в една друга и ще видим кво ще стане Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт