Направление за ортопед на бебе - кога?

  • 9 541
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
бебка беше на 3 месеца, когато я заведохме на ортопед.

# 31
  • Мнения: 2 241
Май вече изпаднах в паника #CrazyКакто се вижда от лентичката,сина ми е вече доста голям и не сме ходили на ортопед,нито пък педито ме е посъветвала ако искам пожелание да го заведа newsm78Проходи на 1 година и мисля,че няма проблеми Wink
Не мога нищо да кажа повече,защото нямам представа newsm78,а сега дали има смисъл вече да го водя? Thinking

Споко, не е късно и сега да го заведеш, за да не се притесняваш. Щом видимо всичко му е наред, значи по всяка вероятност е така, сестра ми имаше луксация и, повярвай ми, личеше си с просто око, че има ортопедичен проблем. Ние заведохме Ники чак на 1 годинка и Драганов ни направи на бъзе и коприва, че и нещо работеха съвместно с мъжа ми, а не сме се сетили да отидем по-рано. Не че и за племенницата ни не каза, че са я завели късно, а беше на 40 дни Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 5 299
Аз не съм водила Викториа на ортопед

# 33
  • София
  • Мнения: 3 680
Заведох моя сладур на ортопед на 2 месеца- от племенника ми имам едно на ум- на него му се наложи да носи онези гащи за локсация и то защото не отидоха на време

# 34
  • Мнения: 382
Котка,Благодаря ти,ти ме успокой HugМоже би все пак ще го заведа за мое успокоение Rolling Eyes
 Този ли д-р,Драганов е единственият?или той  е детски ортопед newsm78

# 35
  • Мнения: 1 327
нашия педиатър така и не ни даде. каза, че ехографа си се плащал. той нали си преглеждал малката, та трябвало само снимка да се направи. и това беше някъде към 5ти месец. специално го питах за направлението, даже първоначалната му реакция беше - ма вие не ходихте ли  newsm78

# 36
  • Мнения: 1 107
Ходихме, когато Филип беше на 2 месеца.
Ортопедът каза да отидем пак след прохождането.

# 37
  • Мнения: 52
пращат на ортопед когато имат самнение за нещо а пожелание на 3месеца  а после на 6месеца поне така знам

# 38
  • Мнения: 1 809
Ходете възможно най-скоро след раждането на бебето  Peace
JP-то дава направлението за ортопед.
Прегледа е за да се види дали  бебето няма  ВРОДЕНА ЛУКСАЦИЯ !
Доктора трябва да ви обясни какви упражнения се правят на детето Flutter

След като отидете 1-вият път, питайте ортопеда кога и дали да отидете пак.
На нас доктора ни каза преди да проходи да е 2-рия преглед и 3-тия като проходи стабилно  Wink
Най-добре си запишете всички въпроси, които искате да зададете на ортопеда , че аз половината ги забравих  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 1 327
тази тема е в библиотеката и се отнася за прегледите при ортопед http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17251

цитат от нея:
Децата трябва да бъдат прегледани от ортопед за пръв път на 1-2 месечна възраст; и втори път - при навършени 4 месеца.
Педиатърът трябвада ви информира, че прегледът е задължителен, и да ви издаде направление!

# 40
  • Мнения: 1 809
пращат на ортопед когато имат самнение за нещо а пожелание на 3месеца  а после на 6месеца поне така знам

Това въобще не е вярно  Stop

Задължително Jp-то трябва да те изпрати с направление , защото вродената луксация на бебето може да се получи още в утробата !

В други държави правят прегледа веднага след като се роди   Wink

# 41
  • Мнения: 2 271
Ходихме през 2м,а чета,че и на 6м трябва отново!

# 42
  • Мнения: 462
Втори или трети...но при всички положения преди четвърти!!! Simple Smile

# 43
  • Мнения: 8 505
Първия път-на 1-2месеца.
Втория-на 6м.
Третия-когато детето проходи стабилно.

# 44
  • Мнения: 4 358
Момичетата вече са казали - след навършване на 1 месец е хубаво да отидете на ортопед.
Мисля, че има и профилактичен преглед на 3 годинки за плоскостъпие.

Общи условия

Активация на акаунт