КРУИЗИ /тема 2/

  • 75 035
  • 752
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 14 464
"Повторението е майка на знанието." Hug

# 226
  • София
  • Мнения: 3 774
peterky, знаеш че те уважавам, губиш си времето в писане, вместо да кажеш на желаещите това което знаеш, а ти знаеш.
По твоята логика този форум става излишен, търсете си инфо другаде и то по-всички теми.
Ами то толкова информация има вече в интернет, че защо да питаме.
Бегом на рецепцията на корабите. Да, ама не.
Хората искат предварително да са подготвени, не всички знаят езици. И на 20 езика да говорят там, български няма, най-близкия руски се среща твърде рядко. Тези момичета, за които говориш, дори любезни и търпеливи, винаги бързат, защото следващия напира.
Въобще не чувствам неуважение и с радост продължавам да пиша, но ти какво направи. Колкото ми се пълнеше пощата нон-стоп, сега два пъти повече.
Е аз как да смогна да отговарям на всеки поотделно ? А другите как ще го разберат и на тях им трябва ?
Така, че остави хората да си питат, моля те. Всеки сам да решава къде, какво, как и защо...

# 227
  • Мнения: 594
Bled Hug
Не мога да не се зарадвам, че има толкова отзивчиви хора, готови да споделят ценният си опит с нас. Аз за момента само чета и се информирам, но някой ден ...Някой ден и аз ще отида на круиз...  Sunglasses И всякаква информация, натрупана през годините ще ми е от полза   bouquet

# 228
  • sofia
  • Мнения: 4 296
А аз пък преразказвам инфото на мъжа ми. Много ми е интересно
Чакам добра оферта и тръгваме.

# 229
  • София
  • Мнения: 3 774
DeiziL Да започнем с  Венеция.
Много е трудно да ти разказвам тук, какво да видите във Венеция, защото за нея си има специална тема и още една за Италия. В тях ще научиш много неща, ако има нещо конкретно ще питаш отново. Ще нахвърлям само общи неща…
Пристанище  Martittima Terminal Passeggeri



Лесно достъпно, веднага след моста в дясно. На бариерата показвате документите и сте вътре. Там в зависимост кой е терминала, отивате, паркирате съвсем близо и кораба ви очаква.
Това е едно от най-удобните, най-красивите, най-лесните пристанища. Да не говорим за гледката, която се открива след като тръгне кораба и обратно. Дъхът ти спира. Направете си сметка предварително да сте на горна палуба, на удобно място от лявата страна като тръгвате/на връщане обратно/, после ще е късно. Всички ще се струпат там, а снимките които ще направите ще са едни от най-хубавите в живота ви.
DeiziL Само с това минаване Венеция ти е на длан и много от нещата се виждат, но от далеч/но не много/. Подгответе се предварително, да знаете какво виждате...

От едната страна Сан Марко:



От другата Лидо:



Друго, което трябва да се знае, за Венеция може да не се взима екскурзия, спестете е. Всичко може да разгледате сами. Отивате от пристанището на спирката на Vaporetto до автогарата и тръгвате. Вземете си карти, описано е в другите теми.
Ако няма много време, най важното е/ако може да се каже кое е най-важно/:

Сан Марко
Канале Гранде
Дворецът на дожите
Катедралата Сан Марко
Кулата на Сан Марко
Моста на въздишките
Gallery Accademia
Моста Риалто
Museo Correr
Кафе Florian/най-старото в Италия-1720г.,преди Antico Caffe Greco в Рим-1760г./
Ще приключа с него, ако седнете да изпиете по едно капучино, тирамису и безалкохолно, ще ви струва 50 евро за двама. Но е уникално, с жива музика на Сан Марко...
Другите забележителности са стотици, катедрали, музей, острови, площади, мостове, но ще има ли време с едно отиване.

Последна редакция: чт, 22 авг 2013, 17:28 от Bled

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Здравейте на всички тук! Нова съм и току що регистрирана, но съм изчела почти всичко написано. Много сте ценни (особено някои от вас) и въпреки цялата информация аз имам още някое въпросче-извинете ме. Не сме ходили до сега на круиз ,но имам идея за такъв през април 2014 за ваканцията на децата-евентуално средиземноморието, като по-достъпен (приемам и други идеи). Въпроса ми е дали от сега е добре да се оглеждам и резервирам нещо, за да хвана ранни записвания и по евтини сам.билети или има още доста време и е добре да изчакам примерно след нова година? Благодаря

# 231
  • София
  • Мнения: 3 774
rrp Добре дошла......Не, не е момента сега. Ти си гледай, набелязвай, но резервации догодина. Най-добрите цени за круизи излизат преди пролетта, първите 4 месеца от годината. Ако нещо набележиш, а се напълни случайно, отиваш на друг, важна е цената.
Полетите, зависи до къде и дали са нискобюджетни. Ниска цена може да излезе по-всяко време, трябва да се следи непрекъснато. При всички случай трябва първо да знаеш круиза за да мислиш за полет, ако изключвате варианта кола.

И не се извинявайте като питате, мислейки за написаното в някои постове. Нали за това сме тук.......

# 232
  • Варна
  • Мнения: 3 963
peterky, знаеш че те уважавам, губиш си времето в писане, вместо да кажеш на желаещите това което знаеш, а ти знаеш.
По твоята логика този форум става излишен, търсете си инфо другаде и то по-всички теми.



Разбира се че трябва да се пита , десетки пъти съм отговарял и аз , десетки лс съм пращал и снимки и разкази , но нали и все пак трябва да се чете , иначе казано през 5 страници е скучно да  четем за дрес код по корабите примерно........  Simple Smile

# 233
  • Мнения: 15
Veselina
Подобно беше положението и във Витлеем. Cazablanka, Tunis също, кофти порт, немислимо слизането без групите. И т.н.
Така, че ни си го и помисляй да слизате или взимате каквото и да било на подобни места без екскурзия от кораба. Те все пак носят някаква отговорност.
Виж за какво говоря...

Bled Можеш ли да разкажеш малко повече за Казабланка. Взехте ли ексурзия, посетихте ли Маракеш, на порта има ли таксита Simple Smile

# 234
  • Пловдив
  • Мнения: 382
благодаря на Bled за бързия отговор, явно ще има доста време да си почета до януари, а вече нямам търпение да знам круиза и да проучвам всичко около дестинациите  Wink И още един въпрос към някой който е бил по това време на годината-дали не е рано за круиз началото на април, няма ли да е доста студеничко?

# 235
  • София
  • Мнения: 3 774
mimietka Разбира се, че ще ти разкажа за Казабланка, но преди това имам няколко други въпроса, ако не ти е спешно, дано успея, че и аз тръгвам тези дни.....
rrp Мисля, че сме били на круиз почти през всички месеци в годината. Няма лошо време за удоволствие, особено април и май най ги обичам. Не е топло, не е студено, за разходки. Сега отиваме след 2 седмици, за повече плаж на кораба и си мисля, че ще стане.
Най-скъпите круизи са за Нова година и Коледа и са пълни.

Последна редакция: чт, 22 авг 2013, 15:58 от Bled

# 236
  • София
  • Мнения: 3 774
DeiziL Продължаваме с Дубровник...

Пристанище Gradska Luka



Точно до красивият мост Франьо Туджман е разположен порта на Дубровник. Влизането до него е много красиво и романтично. Между малки острови и хотели с плажове кораби си пробива път до там.
Това пристанище е едно от най-посещаваните с оглед на това, че се намира на пътя на повечето кораби. Поради тази причина, когато няма място корабите спират на рейд в морето точно срещу Стария град. Слизането става с тендери/спасителните лодки/, ако имате късмет да е така, е незабравимо.


Точно срещу Старият град/снимката ми е от стената/.

Минавайки вече много пъти през него, вече не слизаме, а оставаме на басейна.
Тук също може да спестите екскурзията и да вземете само Шатъл бус до Стария град /разстоянието е кратко/. На вторият път може да отидете и по-далеч, острови, лифта и др.
Има много забележителности за гледане, няколко от тях:

Градската стена /срещу заплащане може да се разходите по нея/
Gradska Vrata Pile
Velika Onofrijeva fontana/точно след вратата/
Tvrđava Minčeta
Tvrđava Sv Ivan
Крепостта Ловрийенац
Катедрала Дубровник
Францискански манастир
Crkva sv Vlaha
Srpska pravoslavna crkva
площада Bunićeve poljane

И много други, заведения, магазини, галерии. Накрая поседнете на центъра в приятно кафене за почивка:





# 237
  • Мнения: 399
Bled  Много благодаря за ценната информация, за отговорите и за отделеното време! Не съм искала да злоупотребявам с много въпроси и се опитах повече да чета отколкото лично да питам, но ми е за първи път да излизам в чужбина  за толкова време и за круиз също. Трудно ми е да отсявам точната информация.
Пожелавам ви много положителни емоции в сайта и още много прекрасни плавания    bouquet

# 238
  • Варна
  • Мнения: 3 963
Bled  Много благодаря за ценната информация, за отговорите и за отделеното време! Не съм искала да злоупотребявам с много въпроси и се опитах повече да чета отколкото лично да питам, но ми е за първи път да излизам в чужбина  за толкова време и за круиз също. Трудно ми е да отсявам точната информация.
Пожелавам ви много положителни емоции в сайта и още много прекрасни плавания    bouquet





СПОКО
ти си турист
т.е. отиваш да харчиш пари
всички ще са много учтиви и внимателни
нали ТРЯБВА ДА ТИ ВЗЕМАТ паричките
Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 239
  • София
  • Мнения: 3 774
DeiziL Благодаря  bouquet , ще продължим и с другите въпроси...

Общи условия

Активация на акаунт