Панирано кисело мляко

  • 14 729
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Дали пък не трябва да се сложи към изцеденото кисело мляко и малко извара, за да стегне още повече и да не се раздробяват топчетата?!?

# 31
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Не вярвам, ще се получи нещо съвсем друго. Поне нашите готвачки не слагат. Сигурно си зависи и млякото какво е, в нашия регион се използва Роса. Я michel да каже подробности, нали при нея се получи    bouquet

# 32
  • Мнения: 5 873
Нищо не стана...по-точно на вкус бяха добре, но на вид Embarassed
Изцеди се млякото с подправките и чесънчето, направих топчета, които овалях в галета...
Кажете ми къде сбърках?
  bouquet

Ама само в галета ли?Ако е така наистина ще се разтекат.

# 33
  • Мнения: 3 743
Да, само в галета...може би е от това Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 5 873
Пробвай с панировка.Първо галета или брашно и после Патафри.Аз не си играя да разбивам отделно белтъци и жълтъци, а ползвам рецептата за байганети(има темичка малко по-долу)-2 яйца се разбиват с чаша бира и брашно.Трябва да стане гъсто палачинково тесто.Успех! Laughing Laughing Laughing

# 35
  • Мнения: 3 743
Ще пробвам, мерси  bouquet

# 36
Пробвай с панировка.Първо галета или брашно и после Патафри.Аз не си играя да разбивам отделно белтъци и жълтъци, а ползвам рецептата за байганети(има темичка малко по-долу)-2 яйца се разбиват с чаша бира и брашно.Трябва да стане гъсто палачинково тесто.Успех! Laughing Laughing Laughing
Брашното полепва и изолира по-добре. Иначе за Патафри-то - и аз така

# 37
  • Мнения: 2 142
Аз ползвах само кисело мляко с подправки. Киселото мимляко беше цедено на някаква ямболска фирма, от МЕТРО го взимам, тук около нас го нама в суперите, но много го харесваме и за ядене, и за салати, и за слдкиши, а сега и за панирано! Овалвах го в галета или царевично брашно, после в яице и после пак в галета или царевично, защото и на мен първите две ми се разпаднаха, но аз си помислих че не ми се е било загряло достатъчно олиото  newsm78 С пататафри станаха супер, както и с царевичното брашно (бях го омесила и с разни пепери и пикантина, малко) Мммммм, много вкусни станаха!

# 38
  • Мнения: 2 616
Момичета вие сте страшни, къде ви идват на акъла такива рецепти-даже не съм предполагала, че може да има панирано кисело мляко  newsm12. Обещавам да пробвам да го сготвя и да споделя.

# 39
  • Габрово
  • Мнения: 336
Вчера го направих. Хубаво е докато е топло. Само че панировката поема доста мазнина, което на мен не ми харесва! Но...всеки с вкуса си. Grinning

# 40
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Пържи на силен огън, така няма да поеме толкова мазнина. А по принцип всяко панирано ястие е вкусно само топло, за съжаление  Confused

# 41
  • Габрово
  • Мнения: 336
Ами на най-силно го пържих, то нали панираните неща така се правят? И все пак с панировка си е така Simple Smile, мазничко Simple Smile. Обаче вече мога да кажа, че и това опитах Simple Smile.

Последна редакция: пт, 17 фев 2006, 22:48 от Nusha

# 42
  • Мнения: 4 370
И аз ще опитам да направя панирано кисело мляко. Яла съм в едно заведение и много ми хареса.

# 43
  • Мнения: 3 268
Нищо не стана...по-точно на вкус бяха добре, но на вид Embarassed
Изцеди се млякото с подправките и чесънчето, направих топчета, които овалях в галета. Пуснах ги в горещо олио и... стана тя една ooooh! размекна се млякото и топчетата направо се раздробиха Crossing Arms
Кажете ми къде сбърках?
  bouquet

И при мен така стана.Опръсках всичко,стана ужасно.Никога няма да пробвам повече. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт