Аблация на сърцето - 2

  • 100 650
  • 739
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 37
Здравейте!!! Искам да ви споделя,че в понеделник ми бе извършена аблация от др.Трайков в Токуда. Имах два АV възела.Вече съм си в къщи имам леки прескачания и пулсът ми е около 90-100 ама мисля ,че е нормално (все пак 3 часа ми си играха със сърцето) Невероятна болница,страхотен,усмихнат,чаровен и сърдечен екип нямам думи. На всички който се колебаят още дали да си направят аблация или не мога да ги посъветвам идете се консултирайте с др.Трайков.

# 166
  • Мнения: 7
Здравейте!!! Искам да ви споделя,че в понеделник ми бе извършена аблация от др.Трайков в Токуда. Имах два АV възела.Вече съм си в къщи имам леки прескачания и пулсът ми е около 90-100 ама мисля ,че е нормално (все пак 3 часа ми си играха със сърцето) Невероятна болница,страхотен,усмихнат,чаровен и сърдечен екип нямам думи. На всички който се колебаят още дали да си направят аблация или не мога да ги посъветвам идете се консултирайте с др.Трайков.

Здравейте! Изчетох и 2-та форума по темата за ЕФИ и аблация и благодаря на всички, които са споделили как е преминала тази процедура! Някои неща доста ме стресираха, но като че ли повечето хора се чувстват добре след това, което е обнадеждаващо. Аз съм с надкамерна тахикардия вече 6 г. В началото излизах от ритъм 1-2 пъти в годината, предписаха ми пропранолол, пих го цели 3 г. и накрая се чувствах ужасно от него. Започнах да се задъхвам, пулсът ми падна на 48, изобщо много зле. След консултация в 3-та градска ми изписаха беталок, но въпреки това пристъпите продължаваха и даже станаха по-чести. Обърнах се към д-р Ацев в Св. Екатерина, който ми намали дозата на беталока и ми добави ритмонорм 3х1. 8 месеца се чувствах чудесно, никакви проблеми, дори екстрасистоли нямах. И след това пак започна всичко. Вече 4 месеца съм всяка сутрин по 1-2 часа с екстрасистоли, понякога излизам и от ритъм и то за 2-3 часа, усещането, както знаете е повече от ужасно Sad Насочиха ме към НКБ за ЕФИ и аблация. Д-р Шалганов бил най-добрия, очаквам час при него. Но сега ме обнадеждихте с отзивите за д-р Трайков и Токуда и вече започвам да се колебая дали да не се обърна и към него за консултация и мнение. Моля да ми кажете той процедурата под упойка ли я прави или и там е без упойка? Колко време горе-долу продължава, въпреки, че при всеки е индивидуално разбира се...и най-важното, как се чувствате в момента kaleia, tritonus  и tedi8010? Не сте писали в последната седмица, надявам се да се възстановявате добре! Д-р Трайков преди аблацията обяснява ли какви са рисковете от нея и какви са ако не се направи? Благодаря предварително! Желая ви здраве и бързо възстановяване!

# 167
  • Мнения: 37
Здравейте!!! Искам да ви споделя,че в понеделник ми бе извършена аблация от др.Трайков в Токуда. Имах два АV възела.Вече съм си в къщи имам леки прескачания и пулсът ми е около 90-100 ама мисля ,че е нормално (все пак 3 часа ми си играха със сърцето) Невероятна болница,страхотен,усмихнат,чаровен и сърдечен екип нямам думи. На всички който се колебаят още дали да си направят аблация или не мога да ги посъветвам идете се консултирайте с др.Трайков.

Здравейте! Изчетох и 2-та форума по темата за ЕФИ и аблация и благодаря на всички, които са споделили как е преминала тази процедура! Някои неща доста ме стресираха, но като че ли повечето хора се чувстват добре след това, което е обнадеждаващо. Аз съм с надкамерна тахикардия вече 6 г. В началото излизах от ритъм 1-2 пъти в годината, предписаха ми пропранолол, пих го цели 3 г. и накрая се чувствах ужасно от него. Започнах да се задъхвам, пулсът ми падна на 48, изобщо много зле. След консултация в 3-та градска ми изписаха беталок, но въпреки това пристъпите продължаваха и даже станаха по-чести. Обърнах се към д-р Ацев в Св. Екатерина, който ми намали дозата на беталока и ми добави ритмонорм 3х1. 8 месеца се чувствах чудесно, никакви проблеми, дори екстрасистоли нямах. И след това пак започна всичко. Вече 4 месеца съм всяка сутрин по 1-2 часа с екстрасистоли, понякога излизам и от ритъм и то за 2-3 часа, усещането, както знаете е повече от ужасно Sad Насочиха ме към НКБ за ЕФИ и аблация. Д-р Шалганов бил най-добрия, очаквам час при него. Но сега ме обнадеждихте с отзивите за д-р Трайков и Токуда и вече започвам да се колебая дали да не се обърна и към него за консултация и мнение. Моля да ми кажете той процедурата под упойка ли я прави или и там е без упойка? Колко време горе-долу продължава, въпреки, че при всеки е индивидуално разбира се...и най-важното, как се чувствате в момента kaleia, tritonus  и tedi8010? Не сте писали в последната седмица, надявам се да се възстановявате добре! Д-р Трайков преди аблацията обяснява ли какви са рисковете от нея и какви са ако не се направи? Благодаря предварително! Желая ви здраве и бързо възстановяване!
Др.Трайков обяснява всичко със най-малки подробности.Аз също ходих на консултация и при др.Шалганов ноо избрах Трайков и заради самата болница и по новата апаратура и самия доктор ми вдъхна повече кураж (защото така се бях спекла,че щях да получа пристъп от притеснение и при двамата) От ден на ден се чувствам все по-добре но като че ли още не мога да повярвам.Simple Smile)))

# 168
  • Мнения: 7
Здравейте!!! Искам да ви споделя,че в понеделник ми бе извършена аблация от др.Трайков в Токуда. Имах два АV възела.Вече съм си в къщи имам леки прескачания и пулсът ми е около 90-100 ама мисля ,че е нормално (все пак 3 часа ми си играха със сърцето) Невероятна болница,страхотен,усмихнат,чаровен и сърдечен екип нямам думи. На всички който се колебаят още дали да си направят аблация или не мога да ги посъветвам идете се консултирайте с др.Трайков.

Здравейте! Изчетох и 2-та форума по темата за ЕФИ и аблация и благодаря на всички, които са споделили как е преминала тази процедура! Някои неща доста ме стресираха, но като че ли повечето хора се чувстват добре след това, което е обнадеждаващо. Аз съм с надкамерна тахикардия вече 6 г. В началото излизах от ритъм 1-2 пъти в годината, предписаха ми пропранолол, пих го цели 3 г. и накрая се чувствах ужасно от него. Започнах да се задъхвам, пулсът ми падна на 48, изобщо много зле. След консултация в 3-та градска ми изписаха беталок, но въпреки това пристъпите продължаваха и даже станаха по-чести. Обърнах се към д-р Ацев в Св. Екатерина, който ми намали дозата на беталока и ми добави ритмонорм 3х1. 8 месеца се чувствах чудесно, никакви проблеми, дори екстрасистоли нямах. И след това пак започна всичко. Вече 4 месеца съм всяка сутрин по 1-2 часа с екстрасистоли, понякога излизам и от ритъм и то за 2-3 часа, усещането, както знаете е повече от ужасно Sad Насочиха ме към НКБ за ЕФИ и аблация. Д-р Шалганов бил най-добрия, очаквам час при него. Но сега ме обнадеждихте с отзивите за д-р Трайков и Токуда и вече започвам да се колебая дали да не се обърна и към него за консултация и мнение. Моля да ми кажете той процедурата под упойка ли я прави или и там е без упойка? Колко време горе-долу продължава, въпреки, че при всеки е индивидуално разбира се...и най-важното, как се чувствате в момента kaleia, tritonus  и tedi8010? Не сте писали в последната седмица, надявам се да се възстановявате добре! Д-р Трайков преди аблацията обяснява ли какви са рисковете от нея и какви са ако не се направи? Благодаря предварително! Желая ви здраве и бързо възстановяване!
Др.Трайков обяснява всичко със най-малки подробности.Аз също ходих на консултация и при др.Шалганов ноо избрах Трайков и заради самата болница и по новата апаратура и самия доктор ми вдъхна повече кураж (защото така се бях спекла,че щях да получа пристъп от притеснение и при двамата) От ден на ден се чувствам все по-добре но като че ли още не мога да повярвам.Simple Smile)))
Благодаря, tedi8010, а може ли да ми споделиш какво е самото усещане по време на процедурата, болезнено ли е или се търпи? Няма да крия, че и мен си ме е страх...

# 169
  • Мнения: 30
Добро утро на всички,надявам се да сте добре днес!Здравей markonti,аблацията се прави без упойка,само местна долу на краката,но иначе ти вливат успокоителни по време на процедурата,за да те облекчат.Не се бой,не боли,усеща се се леко боцване,парене в гърдите от време на време и това е.лично мен лежането неподвижно ме умори повече,но се търпи.времето е различно при всеки,но се подготиви за няколко часа,при мен беше 7 фичаса,а на колегата от другото легло
3,различно е..вече месец и половина след аблацията се чувствам добрен ямам пристъпи на аритмия..екстрасистули много понякога,друг ден сърцето е спокойно.но това се търпи,важното е че ги няма излизанията от ритъм през нощта,деня,било кога,и неизбежното ходене в спешното,някой път с часове бях извъам ритъм..д-р Трайков е фантастичен човек,и гениален лекар,той и целия му екип са изключително внимателни преди,по време и след интервенцията!Желая ти успех,и горе главата-решение има!!извинявам се за правописа,пиша от тел и ми е трудно,но това е без значене!лек и ритмичен ден на всички!:-)

# 170
  • Мнения: 54 482
7 часа ?
С катетър ли сте ?
Аз ще се напишкам , ако трябва да лежа толкова време . Blush

# 171
  • Мнения: 37
7 часа ?
С катетър ли сте ?
Аз ще се напишкам , ако трябва да лежа толкова време . Blush
Повярвай ми няма да се напишкаш Simple Smile)) аз лежах 8 часа,3 часа аблация и 5 часа след нея...

# 172
  • Мнения: 7
Добро утро на всички,надявам се да сте добре днес!Здравей markonti,аблацията се прави без упойка,само местна долу на краката,но иначе ти вливат успокоителни по време на процедурата,за да те облекчат.Не се бой,не боли,усеща се се леко боцване,парене в гърдите от време на време и това е.лично мен лежането неподвижно ме умори повече,но се търпи.времето е различно при всеки,но се подготиви за няколко часа,при мен беше 7 фичаса,а на колегата от другото легло
3,различно е..вече месец и половина след аблацията се чувствам добрен ямам пристъпи на аритмия..екстрасистули много понякога,друг ден сърцето е спокойно.но това се търпи,важното е че ги няма излизанията от ритъм през нощта,деня,било кога,и неизбежното ходене в спешното,някой път с часове бях извъам ритъм..д-р Трайков е фантастичен човек,и гениален лекар,той и целия му екип са изключително внимателни преди,по време и след интервенцията!Желая ти успех,и горе главата-решение има!!извинявам се за правописа,пиша от тел и ми е трудно,но това е без значене!лек и ритмичен ден на всички!:-)
Здравей и благодаря за отговора! Вече имам записани часове за консултация и при д-р Шалганов и при д-р Трайков. След като чуя мнението и на двамата и ако те потвърдят, че съм за ЕФИ и аблация, което най-вероятно е така, ще реша в чии ръце ще се поверя. Вече 6 години ме мъчи тази проклета надкамерна тахикардия, която се провокира от всичко - емоции, без значение положителни или отрицателни, студ, умора, физическо усилие, жега, хранене или просто ей така...трябва да се сложи край на тая мъка и явно аблацията е единствения изход. Просто вече се чувтсвам тотално изтощена въпреки, че винаги съм се стремяла да съм на принципа: сърцето ти прескача - прескочи го и ти! Е да, ама вече не се получава, много ме умори този проблем, изнервя ме страшно и страдам не само аз, а и близките ми. Искам пак да благодаря на всички, пишещи в този форум и давайки кураж на такива като мен, които се колебаят да се подложат на тази процедура! Жалко, че хората от 1-я форум прекарали аблация още през 2008-9 г. вече не пишат, но се надявам да е защото са добре и отдавна са забравили за този проблем и живеят пълноценен живот без мъки и тревоги, на какъвто се надявам и аз. Искам да попитам в Токуда след аблацията на краката слагат ли торбички с пясък, както в НКБ? И според вас после колко дни болничен са достатъчни? Споккойна нощ на всички  Hug

# 173
  • Мнения: 30
Здравейте!На мен ми направиха стегната превръзка на краката,като точнооа местата където ме бяха боцнали имаше по един бинт,както си е на руло,за да притиска .лежи се още няколко часа и това е!markonti,желая ти успех,не се колебай,където и да направиш аблацията,лекарите са професионалисти!!трябва да им вярваш,и горе главата!аритмията е по неприятна и дискомфортна 100 пъри повече от самата процедура..успех и да пишеш..лек ден на всички!

# 174
  • Мнения: 0
След като ми правиха ЕФИ и установиха в НКЦ,че няма нужда от аблация, сега се появи друг проблем. Вечер като заспя се събуждам след час-два от брадикардия-39 удара в минута.Изчаквам час  правя някакви движения и разходки в къщи като сомнамбул с цел малко да стимулирам сърцето си.Няма много резултат от това,ама нали се хващам за сламката.Чак към сутрина първо започва да прескача и постепенно пулса се нормализира.                                                                                               Имал ли е някой такъв проблем,че да помогне!!!

# 175
  • Мнения: 2 860
На мен ми е падал така пулса вследствие на лекарства. Но при холтер при мен са отчитани стойности около 40 по време на сън. Забравих кой дял от нервната система забавя пулса по време на сън. Може би трябва да се направи нов холтер да се види колко ниско падат стойностите и евентуално да се предприеме лечение. Между другото аз не случайно не те поздравих когато ти казаха, че не си за аблация, защото аблацията си е ефективно лечение, което ти продължава живота нормално.

# 176
  • Мнения: 57
Айде и аз да се включа измежду вас. Правена ми е аблация преди 5 години, направо не мога да повярвам, че минаха толкова Grinning , тогава бях на 14 и я направих в НКБ. Преди аблацията пулса ми стигаше до 260 удара, излизах от ритъм, абеее пристъп с всички екстри. След самата аблация в продължение на 2-3 месеца пулса си ми беше ускорен - около 90-100, а кръвното много ниско и даже залитах като вървях, а се е случвало и да падам. Задъхвах се и от най-лекото натоварване, постоянно получавах екстрасистоли, но всичко утихна с времето. И сега вече напълно съм забравила за проблемите, които имах преди. Живея си пълноценно, натоварвам се физически, даже екстрасистоли нямам. Единствения път когато получих аритмия след операцията стана когато забременях преди 2 месеца, но пристъпа беше много лек около 140-150 удара и продължи не повече от 10 мин.
Пожелавам на всички да се оправите, и не се страхувайте от аблацията, няма нищо страшно. Аз си спомням даже, че когато ме караха към операционната майка ми плачеше, а аз даже не се и притеснявах. Grinning

# 177
  • Мнения: 54 482
Cristianaa Hug

# 178
  • Мнения: 57
 Hug аз се включвам така да вдъхна кураж на тези, които тепърва им предстои да минат през това. Ако някой да разбере нещо да пита, аз съм сигурна, че всички ще се оправите и ще бъдете добре. Най-важното е да мислите позитивно. Аз пишех в първата тема още когато ми предстоеше аблацията и тогава беше много по-страшно. Повечето ги изкарваха с пристъп от операционната с неуспешна аблация, направо ми се беше изправила косата. Обаче аз през цялото време си повтарях, че всичко ще мине както трябва и ще се оправя, и дали заради позитивните мисли или просто съм имала късмет, нямам никакви оплаквания вече 5 години и половина  Wink

# 179
  • Мнения: 51
Единствения път когато получих аритмия след операцията стана когато забременях преди 2 месеца, но пристъпа беше много лек около 140-150 удара и продължи не повече от 10 мин.

При бременност е нормално да ти се повиши пулса, не се притеснявай, аз също при втората ми бременност имах пулс над 100 почти постоянен, на кардиограмата която правят две седмици преди раждането пулса ми беше 150, но така бях свикнала с този пулс, че въобще не го броя за пристъп Simple Smile
Радвам се, че се чувстваш добре  Hug Пожелавам ти много , мноооого здраве  Hug

Общи условия

Активация на акаунт