Автоимунен тиреоидит на Хашимото (30)

  • 71 362
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 288
Да, знам, че горе - долу е такава ситуацията, но ако тея NK клетки ми убиват плода аз ще ги убия тях #2gunfire ... иначе знам, че Тодорова изписва това, но ме прати в София на изследвания за тези НК клетки в Иван Рилски ...

Мерси за инфото   Merelenda  bouquet

Да търся и Начев казвате ....

П.С. Иначе менструацията ми е по часовник и обикновено забременявам от първия опит  bowuu

# 721
  • София
  • Мнения: 8 691
Здравейте
За цикъла...моя си е със собствен график, всеки месец различно си решава.
Още от началото ми е много обилен и болезнен. След първото идване не ми дойде доста време,та майка ми ме беше водила на лекар, тогава и пих първите противозачатъчни(още не правех секс). Имах по 2-3 цикъла годишно.
Като станах на 18 спря, пиех прогестерон, пяк противозачатъчни. После имам един спонтанен аборт, зя бременността разбрах на момента, тъй като да не ми идва по 2-3 месеца беше обичайно.Та така досега...после напълнях и що годе стана редовен, през около 40-45 дни. От година пак си идва когато иска-през 38, 45,55,60 дни.
Последните месеци ме боли корем всичките дни, не само първия.Повръщам, вие ми се свят. С гинеколога нещо се забатачиха нещата, че имах други ходения при лекари и го оставих на заден план.
Но планувам другия месец да започна пак с прегледите. Той ми предлага пак да пия противозачатъчни, но аз нещо не съм сигурна, хич не ги обичам.

Бях обещала да пиша за резултатите на сестра ми.Вчера и бяха излязли самп Т4 и ТАТ, за първото не можа да ми обясни колко и е, но ТАТ и е 540.

# 722
  • Мнения: X
Сега видях, че пишете за NK клетки и ми възникна един въпрос
Възможно ли е една жена да ги няма и да износи успешно и след време да се появят и да доведат до неуспешни бременнисти?  newsm78
Т.е. ако човек ги има, ги е имал винаги ли или може и изведнъж да ги проима?

# 723
  • Мнения: 11 768
Сега видях, че пишете за NK клетки и ми възникна един въпрос
Възможно ли е една жена да ги няма и да износи успешно и след време да се появят и да доведат до неуспешни бременнисти?  newsm78
Т.е. ако човек ги има, ги е имал винаги ли или може и изведнъж да ги проима?
W'A'S'P', без претенции към написаното, понеже не съм много запозната:
Да, възможно е, при условие, че няма автоимунно заболяване на щитовидната жлеза, а то се отключи след това, жената не знае за него, не се лекува, хормоните и антителата са се повишили и се стигне до аборт в следствие на заболяването.
Наблюденията, кои заболявания и кои хормони играят роля за повишаване и понижаване на НК клетките са различни, противоречиви.
Жена претърпяла един, два или повече аборта освен, че изследват за автоимунно заболяване и повишени антитела, изследват и за НК клетки.
Има връзка между НК клетките, Хашимото и Базедова болест + повишени антитела и спонтанни аборти до 3-ти месец от бременността.
Ако искаш изтегли книжката, която пуснах по-назад. 2-3 странички е, силно казано книжка.
За мен е на неразбираем език, но долу-горе от една форумка каквото знам покрай нейните изследвания и консултация - това споделям.
НК клетките се изследват при спонтанни аборти, наличие на автоимунно заболяване с високи антитела.
Сигурно се изследват и само при наличие на аборти, без автоимунно заболяване, ама не съм наясно, понеже за клетките чух за първи път в тази тема и затова ги свързвам със заболяването и не съм чела в други случаи как стоят нещата.
В книжката пише и за ролята на прогестерона, за ролята на пролактина и т.н. в синтеза на НК клетките, та ако ти е любопитно може да прочетеш. Hug

# 724
  • UK
  • Мнения: 5 999
Сега видях, че пишете за NK клетки и ми възникна един въпрос
Възможно ли е една жена да ги няма и да износи успешно и след време да се появят и да доведат до неуспешни бременнисти?  newsm78
Т.е. ако човек ги има, ги е имал винаги ли или може и изведнъж да ги проима?



Тези НК клетки, все още, не са разгадани напълно.
В чужбина и в турските инв клиники дори изобщо не им обръщат внимание, т.с не се следят, не се изследват и изобщо нищо не се предприема за тях, аз съм склонна да им вярвам Crazy


Иначе е възможно в един момент да ти бъдат установени такива ст-ст на тях като високи и в следващ момент да ги нямаш.
Потърси инфо в проблемното забременяване -подфорум, там си има натрочна тема имунологични и генетични проблеми Peace

# 725
  • Мнения: 11 768
Сега видях, че пишете за NK клетки и ми възникна един въпрос
Възможно ли е една жена да ги няма и да износи успешно и след време да се появят и да доведат до неуспешни бременнисти?  newsm78
Т.е. ако човек ги има, ги е имал винаги ли или може и изведнъж да ги проима?



Тези НК клетки, все още, не са разгадани напълно.
В чужбина и в турските инв клиники дори изобщо не им обръщат внимание, т.с не се следят, не се изследват и изобщо нищо не се предприема за тях, аз съм склонна да им вярвам Crazy


Иначе е възможно в един момент да ти бъдат установени такива ст-ст на тях като високи и в следващ момент да ги нямаш.
Потърси инфо в проблемното забременяване -подфорум, там си има натрочна тема имунологични и генетични проблеми Peace

То точно както с пролактина звучи. При стрес да се повиши пролактинът ( без наличие на аденом), респективно и НК клетките да го последват ( според предположенията на докторите) и като човек не е подложен на стрес, пролактинът се понижи и респективно НК клетките, ако са зависими изобщо от пролактина, каквото е едното предположение на докторите.
Та наистина, повечето "доказателства" са предположения според статиите, които прочетох. Няма ясно и категорично: НК клетките се повишават ОТ и спадат ОТ.

# 726
  • Мнения: X
Благодаря, Мер, кокона
Сега ще погледна линковеъе
И последно, къде в София мога да си пусна такова изследване и на каква цена?

# 727
  • Мнения: 272
Здравейте момичета, включвам се рядко..но за съжаление нещо не мога да се организирам тия дни.

 След раждането преди близо година, хормоните бяха в граници, пусках ги през около 40 дни.
Но май месец изненадващо tsh-то скочи до 8.
Тогава с д-р Начев увеличихме дозата редувайки 75 мкгр и 50 мкгр.
 Юли месец tsh-то беше паднало на 3,900.
 Тогава д-р Начев каза да си остана на тази доза и следващата контрола да е чак декември-януари...

Проблемът е, че не се чувствам много добре като общо състояние, непрекъснато забравям станала съм адски разсеяна, страдам  от безсъние и често чувствам напрежение, умора, тягостни мисли....
 Чудя се дали да не си пусна тия дни една контрола...
Titina, статията е много добра и точна според мен. Със шуслерувите соли се сблъсках покрай дъщеря ми, личната и лекарка ни ги изписа, при хрема.
Зачетох се за тях и бях изненадана приятно.
 Merelenda много бих искала и на мен да изпратиш въпросната книжка.

# 728
  • UK
  • Мнения: 5 999
Сега видях, че пишете за NK клетки и ми възникна един въпрос
Възможно ли е една жена да ги няма и да износи успешно и след време да се появят и да доведат до неуспешни бременнисти?  newsm78
Т.е. ако човек ги има, ги е имал винаги ли или може и изведнъж да ги проима?



Тези НК клетки, все още, не са разгадани напълно.
В чужбина и в турските инв клиники дори изобщо не им обръщат внимание, т.с не се следят, не се изследват и изобщо нищо не се предприема за тях, аз съм склонна да им вярвам Crazy


Иначе е възможно в един момент да ти бъдат установени такива ст-ст на тях като високи и в следващ момент да ги нямаш.
Потърси инфо в проблемното забременяване -подфорум, там си има натрочна тема имунологични и генетични проблеми Peace

То точно както с пролактина звучи. При стрес да се повиши пролактинът ( без наличие на аденом), респективно и НК клетките да го последват ( според предположенията на докторите) и като човек не е подложен на стрес, пролактинът се понижи и респективно НК клетките, ако са зависими изобщо от пролактина, каквото е едното предположение на докторите.
Та наистина, повечето "доказателства" са предположения според статиите, които прочетох. Няма ясно и категорично: НК клетките се повишават ОТ и спадат ОТ.


Да точно, само където за пролактина е ясно, коя е причината, която го покачва съответно стреса, а за НК клетките не е установено, все още Crazy



Благодаря, Мер, кокона
Сега ще погледна линковеъе
И последно, къде в София мога да си пусна такова изследване и на каква цена?


Само в репродуктивните клиники се изследва, не в обикновените лаборатории Peace
За СФ - Надежда на д-р Стаменов, на Владимиров, на щерев
,[/color] виж в темата, за която ти споменах,там си пише какво, как и цени? Те са разл видове, зависи кои ще изследваш Peace  В PeaceКИРМ кирм Плевен също може, изпращаш им кръвен серум по хладилен куриер, като им позвъниш на регистратура, те ще ти обяснят, как да процедираш! Hug

# 729
  • Мнения: 11 768
Evvaa, не се сетих да я кача в dox file, че който иска да я свали.
Ето:
Скрит текст:

# 730
  • Мнения: 272
Evvaa, не се сетих да я кача в dox file, че който иска да я свали.
Ето:
Скрит текст:

Мерси  Hug

# 731
  • Мнения: 127
Момичета ,имам Хашимото, но явно и сериозни проблеми със сърцето. През последните години , започнах и да припадам. Изследват ме за епилептично огнище, но ме съмнява да имам. Кръвното ми постоянно играе и вече съм в състояние да не мога да ходя на работа. След последния припадък не мога да се възстановя. Преди време ендокринолог ми изписа еутирокс 25мг, цевзил и бетасерк. Почувствах се добре за около 4 дни и после пак си се почувствах зле. Случвало ли се е на някой и как да продължа лечението. При кой доктор да отида в София, защото съм от провинцията, нищо чудно да ме разкарат в нашата болница по отделенията , докато си вземат парите от пътеките и пак до никъде няма да стигна.

# 732
  • UK
  • Мнения: 5 999
Момичета ,имам Хашимото, но явно и сериозни проблеми със сърцето. През последните години , започнах и да припадам. Изследват ме за епилептично огнище, но ме съмнява да имам. Кръвното ми постоянно играе и вече съм в състояние да не мога да ходя на работа. След последния припадък не мога да се възстановя. Преди време ендокринолог ми изписа еутирокс 25мг, цевзил и бетасерк. Почувствах се добре за около 4 дни и после пак си се почувствах зле. Случвало ли се е на някой и как да продължа лечението. При кой доктор да отида в София, защото съм от провинцията, нищо чудно да ме разкарат в нашата болница по отделенията , докато си вземат парите от пътеките и пак до никъде няма да стигна.

Ако питаш за ендокринолог, то за Сф- д-р Начев, координати пълни има на 1-ва стр на темата Peace

За сърцето на кардиолог трябва, откъде си? Аз, за Варна мога да препоръчам такъв Hug

# 733
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, много интересни неща пишете, благодаря! Бях започнала да забравям теаорията, но сега с удоволствие ще си я припомня  Hug


# 734
  • София
  • Мнения: 10 704
Да споделя и аз чрез моя опит с НК клетките и не само.
След последния аборт ми бяха ок, но след +тест се повишиха леко. Заради гранични НК клетки,но най-вече заради Б лимфоцити вливах като луда и в седми месец. Контроли на имунологията се прави всеки месец по време на бременност. Сега обаче нито НК клетките,нито Б лимфоцитите бяха повишени, но едни рецепторни С3 и С4 бяха та вливах заради тях...
Извода,който елементарнос е прави,че НК клектите не са повишени постоянно и при едни нормални НК клетки, не може да се прогнозира как ще са при налчине на чуждо тяло-т.е плод. Освен това по време на болест,настинка,възпалителен процес също се повишават.
Имунологията не е само тези клетки,доста неща са.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт