Осми клас съм вече аз :D Тема 31.

  • 35 055
  • 725
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Та за френския де. Да, някои думи приличат на английските, ама това е, защото са си френските думи, влезли в английския.  Laughing

Една приятелка започна да учи френски на стари години /сега този език й е работен/ и като стигна до цифрите изпадна в див ужас:
Да ви имам езика #Cussing out  ... какво е това четири по двадесет плюс осемнадесет т.е. 98, нямат ли по-прост начин за броене.

# 721
  • София
  • Мнения: 282
Здравейте, и ние сме по Upstream и наистина доста бързо ги хвърля учебника в дълбокото, не знам как е за начинаещите, за нас е добре това. Моята девойка е учила 7 години в алиaнса английски, на всяка цена искаше да продължи с него като първи език, както и стана. За да не скучае много я записах в един ускорен курс по немски който продължава 2 месеца, немския ще го учи като втори език от 9 клас, та викам си малко да си подложим за по-нататъка.

Последна редакция: сб, 21 сеп 2013, 17:56 от ginger tea

# 722
  • Мнения: 3 214
И ние сме по Upstream  Peace

# 723
  • Мнения: 2 701
Та за френския де. Да, някои думи приличат на английските, ама това е, защото са си френските думи, влезли в английския.  

Аз пък мисля, че думите с латински корени са навлезли в английския език през вековете, в които островът е бил част от римската империя.

Последна редакция: нд, 22 сеп 2013, 17:12 от злобарка

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Та за френския де. Да, някои думи приличат на английските, ама това е, защото са си френските думи, влезли в английския.  

Аз пък мисля, че думите с латински корени са навлезли в английския език през вековете, в които островът е бил част от римската империя.

Всеки има право да мисли ... Вярно, че цитатът е от уки-то, но пък другите ми източници не са на български

Скрит текст:
Компютъризирано изследване върху 80 000 думи от стария Кратък оксфордски речник (3-то издание), публикувано през 1973, определя основите на английските думи така:

френски, включително старо-френски и ранно англо-френски: 28,3%
латински, включително научен и технически латински: 28,24%
старо и средно-английски, старохоландски и холандски: 25%
гръцки: 5,32%
без етимология: 4,03%
произлязъл от съответните същински имена: 3,28%
Всички останали езици: по-малко от 1%

Проучване на М. Уилямс на 10 000 думи дава следната статистика:
Френски 41%
Оригинално английски 33%
Латински 15%
Датски 25%
Холандски 1%
Други 10%
Въпреки всичко 83% от 1 000 най-често срещани английски думи имат англо-саксонски корен.

# 725

Общи условия

Активация на акаунт