Препарати за съдомиялна - 6

  • 94 604
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 785
Аз не бих го препоръчала Ккласик. Но идва евтино като ползване.

Аз пък бих, просто по нищо не отстъпва на Финиш по измиване, съвсем отговорно го заявявам. Макар,ч е сега ползвам само долната кошница на машината, с извадена горна пак всичко е повече от перфектно измито. Peace Вярно, че като го купувах, не възлагах големи надежди, но той надмина очакванията ми.

И аз потвърдих същото малко по-напред (но аз писах за прахта, таблетките не съм ползвала). Нямам неизмит съд от тогава, хем миялната ми е от калпавите марки  Wink

# 31
  • Варна
  • Мнения: 123
Аз мия с табл. К-класик обикновените и съм супер доволна! Слагам си сол (последно бях със Сомат, мисля да взема на К-класик като ми свърши).
.....

hailie, благодаря за бързия и изчерпателен отговор!
Тепърва ще пробвам и ще пиша впечатления.
А в последствие - и от препаратите, които изпробвам, за да има инфо и за вас Simple Smile

Нямам търпение да ми скърцат чашките  Praynig

# 32
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Мъ℘♥Мяɣ, да за праха става въпрос. Peace

# 33
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 696
Заразихте ме с този прах Laughing. Има ли някой който го е ползвал дълго време, да каже надрасква ли стъклото /знам, че зависи  и от качеството на стъклото/?

# 34
  • Мнения: 4 785
Заразихте ме с този прах Laughing. Има ли някой който го е ползвал дълго време, да каже надрасква ли стъклото /знам, че зависи  и от качеството на стъклото/?

Не, половината ми чаши са някакви смотани, аз и кристал пускам често  Mr. Green Прахта я ползвам повече от половин година, предполагам. Но според мен от чашите зависи доста. Всъщност имам едни леко надраскани, но те са мити с Финиш-Феъри-Лидълски... от тогава са си така, не съм забелязала да са се надраскали повече, дори от преди имат малко драскотинки..

# 35
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Снимах днес резултата от измиване с прах  ККласик, в подкрепа на предходния ми постинг. Първата миялна- ежедневно ползвани чинии, чаши и прибори, тенджера, в която е варено пиле и керамична тава, от пиле с картофи.

Скрит текст:






Втора миялна - тава,в която са изпечени 2 кг пипер и 5 кг патладжан. Интензивна програма, 70 гр, 1/2 миялна, 146 минути, с толкова прах:

Скрит текст:

Ето го резултатът. И филтърът, след миене. Останали са само дребни петънца по краищата на тавата, които само с едно минаване на гъбата паднаха.

Скрит текст:

Мен лично качеството на този прах ме устройва идеално.

# 36
  • Мнения: 37
Аз от скоро използвам таблетките на К-Класик, обикновените 2 в 1 и съм много доволна как измиват.Мога да кажа, че качеството на измиване е такова каквото е и с Феъри.
Дълго време ползвах лидълските таблетки всичко в едно, те също измиват добре, но от тях ми се поизтриха шарките на едни чинии за пица.
Като чета колко сте доволни от праха на К-Класик ми се иска да пробвам и него, но не ми допада това дозиране.В такъв смисъл, че с таблетките пи се вижда по-лесно, слагаш една и готово.
Моята миялна е от средните за 10 комплекта съдове и виждам в инструкциите за употреба, че за различните програми е различна и дозата миещ препарат,но...........

# 37
  • София
  • Мнения: 3 683
Ами да си призная аз мия предимно с 1/2табл на АЛДИ или ГГ за ежетневните съдове на нормална програма куантум го ползвам за интензивната и то за много замърсени съдове...не от икономия а от страх да не дава грешка(много ме наплашиха тук).
Та по тази причина може да си поръчам праха другия път...
А и така съм се заредила с табл ooooh!
Каквото хвалите-купувам Laughing
И се чудех ако не ги свърша до 12.2014 трябва ли да ги хвърля?

# 38
  • Мнения: 2 286
И се чудех ако не ги свърша до 12.2014 трябва ли да ги хвърля?

Не Peace

# 39
  • Мнения: 544
Днес пробвах праха на ККласик, но забелязах че ми остава фин бял прах по съдовете- от какво може да се е получило това... от предозирване...???Сложих около 1 с.л. с връх  на миялна от 12 к-та.

# 40
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Сол и гланц имаш ли в машината? Не е от предозиране, в никакъв случай.

# 41
  • Мнения: 4 785
Сол и гланц имаш ли в машината? Не е от предозиране, в никакъв случай.

 Peace, защото аз моята определено я предозирам  Rolling Eyes Странно.

Последна редакция: пн, 19 авг 2013, 09:06 от Мъ℘♥Мяɣ

# 42
  • Мнения: 544
Имам сол и гланц- даже миналата седмица ги зареждах. Този фин бял прах е по стъклените съдове- понеже дуралекса ми е син и се вижда много ясно...все едно посипано с пудра захар, но не пада, трябва да се измие. Чудно от какво друго може да е. А и профилактика й правих също миналата седмица, имам предвид измиване с препарат.  Thinking

# 43
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Според мен е от неправилна настройка на солта.

# 44
  • Мнения: 176
Джема, може и да е от солта, ако е станала прекалено мека водата и не се разтваря достатъчно препарата newsm78 Според мен препаратът не се е разтворил добре или не е изплакнат добре. Може още да е от налягането, от температурата, или препаратът да е развален и да не се разтваря.

Общи условия

Активация на акаунт