ОКТОМВРИЙКИ - Тема 14

  • 24 377
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18
Здравейте момичета аз бях писала още в началото на темата но отново ще се представя тъй като си смених потребителското име от In the dessert of the heart на Портокали  Simple Smile.
Момичета бих искала да ви попитам тъй като живея в друга държава и все не мога да разбера като хората а ми е първа бременност и съм много зле с информацията , на ехографа ме изкарва , че съм в
30 седмица а тук в сайта около 28 седмица и 3 дена това нормално ли е ? Благодаря ви предварително. Хубава и спокойна вечер ви желая   bouquet

# 31
  • Мнения: 2 850
По принцип може да има около седмица разминаване между ехографа и термина, изчислен на база гестационния календар. Там коя седмица те водят или се гледа на база ехографското изследване?

# 32
  • Мнения: 7
Херцогиня фон Дж-то Аз преди седмица гледах предаване по TLC което се казва Странният секс и точно за това даваха за оргазъма при раждане и бях потресена Embarassed Вярно беше нещо ново ,любопитно и интересно но за мен е и някак извратено.Раждала съм нормално и........някак не правя връзка

# 33
  • София
  • Мнения: 297
Catalonia, благодаря ти за темата - прекрасна е, както винагаи   bouquet Леле, чак на трета стр. се записвам Simple Smile Само хубави новини да има тук пожелавам.

Портокали, до 2 седмици +/- от предполагаемия термин е ок, ако и така си върви отначало, значи всичко си е наред Simple Smile Все пак след 27-28 г.с. бебето започва да забавя растеж и по-равномерно наддава  Peace

Хрисенце, за пазаруване беше питала и за дрешки - аз какво да кажа като вече съм купила абсолютно всичко от списъците, а с пазаруването започнах след 3-тия месец  Mr. Green Всичко е за удоволствие, няма суеверия при мен (имам си един мисед и без пазаруване), не се влияя от чужди мнения, пазарувам всичко за беболина с кеф и мерак  Mr. Green Сега ще се насладя спокойно на оставащите ми 3 месеца в лежане и почивка, знаейки че няма да тичам в 40 градусова жега с корема по магазините, или да мъча мъжа ми с някакви списъци след раждането. Все пак удоволствието от пазаруването искам да си го изживея, а не някой да ми купува нещата  Peace

# 34
  • Мнения: 18
Ами Svetlina* на ехографското изследване показва , че съм около 29 седмици и 6 дена и доктора ми каза , че на всяко 17-то число влизам в нов месец и термина ми е определен за 17 октомври а първоначално беше за 22 октомври , изобщо нищо не мога да му разбера  Grinning .

# 35
  • Мнения: 148
 Каталониа,благодаря за темичката  bouquet

# 36
  • Мнения: 2 850
 LaughingМоят термин е на 17 октомври, виж по линийката в коя г.с се водя. На един ехограф излезе предполагаем термин 22 октомри, т.е. бебето беше -5 дена като развитие, но моят си лекар каза, че така се получава понякога на определен етап от развитието, има разминаване. Сега един месец по-късно си отговаря точно на седмицата и терминът ми още е 17 окт.

# 37
  • Мнения: 91
Запис. Само хубави новини в тази тема Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 334
При мен бебето "изостава" според ехографа с десетина дена. Не ме притеснява особено, аз съм дребна, не чакам 4 кг да родя. Първия път по това време също вървеше уж по-малко, после според обиколката на главата горе-долу отговаряше на гестационната седмица. Накрая за раждането лекарят прогнозираше 3 200 грама, а се роди 50 см, 2 700 грама. Изобщо... не ги вземам тези ехографи навътре.
Малко късно видях, но все пак да споделя:
Световна седмица на кърменето, представители на Ла Лече Лига ще проведат срещи и лекции в различни градове:
http://lllbg.org/2013/08/%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D0%B8-%D0%B0%D … %D1%81%D0%BA2013/.

# 39
  • Мнения: 12
Едно поздравче и от мен в новата Тема   grinning039   bouquet

# 40
  • Мнения: 18
Е много яко , че си и ти на 17 октомври Svetlina* , аз малко съм скарана с познанията си по тези неща и за това реших да ви питам  Laughing Laughing Laughing .
Желая ви момичета лека и спокойна вечер.

# 41
  • London
  • Мнения: 73
Запис в новата темичка   bouquet

# 42
  • Мнения: 669
Здравейте.
Благодаря и аз за новата тема - прекрасна е!

Ние след малко започваме с лепенето на тапетите - за пръв път ще го правим, на всичкото от горе са някакви по-специални и вчера цял ден гледах клипчета и инструкции как се лепят тези тапети - дано успеем, стискайте палци  Simple Smile.


Херцогиня фон Дж-то Аз преди седмица гледах предаване по TLC което се казва Странният секс и точно за това даваха за оргазъма при раждане и бях потресена Embarassed Вярно беше нещо ново ,любопитно и интересно но за мен е и някак извратено.Раждала съм нормално и........някак не правя връзка

Това нещо и аз не го разбрах с моята не дотам развинтена фантазия и въображение. Иска ми се да гледам по-така на нещата, но чак до там ............. явно не съм дораснала  Joy

# 43
  • Мнения: 70
Добро утро, и аз да кажа за покупките - аз си бях решила да купувам по-накрая не от суеверие, а за да не ми стоят нещата, че и аз не издържам да си ги подредя. Но като шок ми подейства едно изказване на родителите на ММ, да не се притеснявам, те всичко щели да купят...От тогава започнах да си поръчвам каквото си бях харесала и всичко ще е напълно готово по-рано. Не ме разбирайте погрешно, те сигурно с добри намерения, да ми помогнат, но за мен това е абсурд. Аз си избирам нещата за моето бебе, отделно, че ми е адски неудобно хората да ми купуват неща, аз съм много странна на тема пари.Иначе за родителите трябва само уважение всеки да проявява, но просто трябва да се знае добре границата на нещата, за някои хора може да е добре да им купят неща, за мен е просто недопустимо. Има неща, които винаги могат да купят, каквото си преценят и каквото ги радва, аз в това не бих се намесила и бих го уважила Peace

# 44
  • Мнения: 0
Фермина Даса, напълно съм съгласна с теб. И аз след малко отивам на шопинг Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт