От плода на нашата любов,през МАРТ ще се роди нов живот!

  • 22 146
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 95
Здравейте момичета, не се включвам често, но си ви чета редовно.

Да питам нещо и аз макар ,че съм решила утре да хода на лекар-от вчера имам леки болки долу ниско в областа на яйчниците, като болката е поносима и не е през цялото време.Пия но шпа 3 по 1 но взех да се притеснявам данеби да са някакви контракции.Вече съм в 10 седмица и 5 дни. На някой случвало ли се е такова нещо.

Еленка аз имам доста често такива болки. Нормално е все пак зародиша расте и се развива, матката нараства. През 9-те месеца организма на жената доста се променя.

Другият ми проблем е че много бързо се изморявам. С предишната бременност тази умора започна към 7 месец, а сега още от сега.

Искам да ви попитам, биохимичния скрнинг БХС, който се прави между 15-21 седмица- задължително ли се прави ехографско изследване плюс взимане на кръв или само се взима кръв.
Сега ще се запиша за ранна ФМ 11-13 седмица. После пак ли трябва да отида на 4Д ехограф или само ще ми вземат кръв?
С предишната бременност ходих само на едно изследване в края на четвъртия месец 4Д ехограф+взимане на кръв за изследване за Даун. Тогава не се правеше ранна ФМ, а само късна.

Лек ден от мен на всички   bouquet

# 691
  • Мнения: 29
 newsm51 Повече усмивки и без срадни моля. Ние всички сме на един и същи хал извинете за диалектните думи, но си е точно така. Всеки ден чета постовете ви, не се сърдя ако не получа отговор има си други форуми, а и подфоруми в бг мамма където чета ако нещо строго специално ме интересува. Аз не съм компетентна по много въпроси тъй като ми е първа бременност и поради тази причина много пъти не отговарям или не налагам своето мнение. В крайна сметка всеки сам решава сам за себе си.

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 61
О, момичета и още нещо, замислила съм се дали да си направя кичури на косата следващия месец,защото вече са ми израстнали.Четя из интернет и немога да реша дали е правилно. Все пак с шапка си ги правя и няма допир със скалпа на главата, а пък и вече не ми става гадно от миризми.

# 693
  • Мнения: 919

Искам да ви попитам, биохимичния скрнинг БХС, който се прави между 15-21 седмица- задължително ли се прави ехографско изследване плюс взимане на кръв или само се взима кръв.
Сега ще се запиша за ранна ФМ 11-13 седмица. После пак ли трябва да отида на 4Д ехограф или само ще ми вземат кръв?
С предишната бременност ходих само на едно изследване в края на четвъртия месец 4Д ехограф+взимане на кръв за изследване за Даун. Тогава не се правеше ранна ФМ, а само късна.

Лек ден от мен на всички   bouquet

Това, което аз разбрах от лекарката на ФМ миналата седмица, е, че следващият скрининг е през 20 седмица, но кръв няма да се взима.
През 11-13 г.с се правят двете изследвания успоредно - ехограф и кръв Simple Smile

Chery, в четвъртък имам час за боя Simple Smile

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Chery, в четвъртък имам час за боя Simple Smile
[/quote]

Значи да съм спокойна,че не съм единствена  smile3508

# 695
  • Мнения: 47
Здравейте мами,

Вие колко чести ходите на прегледи? Аз бях веднъж края на юли и сега предстои втори края на август. Знам, че по здравна каса е веднъж месечно, обаче, и при вас ли е така, аз нямам против да си плащам и да ходя и извънредно ако има нужда...
Знам ли, май някакви паранои пък ме хващат сега.

За усещането на бебето - аз не усещам и доколкото съм чела, действително е рано още за това, по-скоро след месец, два започва да се усеща  Wink Имам приятелка обаче, коят ми аз каза, че като е била бременна е усещала като балончета да се пукат вътре  Rolling Eyes може да е нещо подобно на гъделичкането.

# 696
  • Мнения: 1 427
cherry_cherry, с първата бременност се боядисвах на 2 месеца, нищо му няма детето.  Допитах се и до фризьорката разбира се. Този път пак мисля да се боядисвам, пък и съм руса, представи си на какво ще заприличам след 9 месеца без подстрижка и боядисване. Не мисля, че е доказано че вреди на бебето по някакъв начин, по-скоро майката може да направи някоя алергия от боята или да й стане лошо от миризмата. Ти си прецени Wink

# 697
  • Мнения: 226
JujiMuji, аз също ходя един път в месеца, като докторът ми каза, ако имам някакви притеснения, веднага да го посетя... но, ако се чувстваш добре, поне аз не мисля, че има за какво да се притесняваш Simple Smile Тъй като това ми е първа бременност, а и беше голяма паника докато се разбере, че съм бременна, а нямам проблем, та бях на преглед, когато видяхме само плодно сакче... докторът каза, че трябва да отида след две седмици, за да чуем сърчице. Когато го чухме, мина малко повече от месец до следващия ми насрочен преглед, който беше на 13-ти август и видяхме бебока Simple Smile Сега съм на преглед на 3-ти септември /3 седмици по-късно/, за да ме запишат за ЖК.

# 698
  • Мнения: 1
Биохимичния и ФМ са две отделни изследвания, по принцип за да се направи БХС се иска да се впишат някой данни за плода, които могат да се направят и на 2Д ехограф, в смисъл не е необходимо да се ходи на цялостна ФМ. Аз смятам да си правя ФМ във Варна, а БХС то с Бургас, защото доколкото знам от Бургас се изпраща в Майчин дом в София, ако ми вземат кръв във Варна се изследва там.

Относно боядисването не виждам да има проблем Simple Smile моята максима е че всичко в нормални граници е позволени Simple Smile

Болките в областта на матката са си нормални, всичко расте и се променя. След 6 тия месец при мен се появи невралгия в областта на ребрата е няма да ви опиша там за каква болка иде реч, и то постоянна, но при мен явно бебето е било доста високо и притискаше ребрата. Бях се побъркала тогава  #Crazy

# 699
  • Мнения: 47
Йото, благодаря ти за отговора, права си, защо а се притеснявам като се чувствам добре, вече даже и не ми е толкова убито като преди. Ама понеже и на мен ми е за първи път почвам да се халосвам май Simple Smile

Биби, представих си те с косата наполовина тъмна и надолу руса  Wink тъкмо щеше да постигнеш този Омбре ефект дето коментират сега за модерен  Peace Аз не се боядисвам от 2-3 години след като преди това почти си унищожих хубавата коса от смяна на цветове. Сега най-много някой оцветител шампоан да ползвам понякога. Обаче също не мисля, че може да се навреди с едно боядисване ако се прави с читави продукти. А то вече има доста такива, които щом щадят косата значи всичко си е ОК.

# 700
  • Мнения: 1 481
Аз мисля края на седмицата да направя БХС в периода 11-14 гестационна седмица.Притеснява ме факта,че лекаря,който ще ми прави снимката приема само петък след 14 ч.-обещал е мен да ме прегледа по-рано,че лабораторията в Майчин дом затваря в 14 ч.-дано не закъснея... Simple Smile

Относно боядисването-аз се изрусявам,фризьорката ми твърди, че няма проблем...Искрено се надявам да е така-не ми се иска да ходя с черни корени и без самочувствие!!!
 Crazy

# 701
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета,

Покахонтас, Браво - чудесни новини.

cherry_cherry, и аз имах такива гъделичкания, но още е много рано да усещаме бебоците. Ето нещо по темата: http://www.moetodete.bg/bremennost/dvijeniyata-na-bebeto.html.

За течението - и при мен е същото. През първата бременност имах същия проблем. Опитваха се да го лекуват до края на бременността, но безуспешно. В крайна сметка изобщо не навреди на плода. След раждането решиха, че е нямало смисъл да се лекува, защото било нормално. С две думи - не се притеснявайте излишно и лекувайте само при нужда /ако има някакви гъбички например/.

За боядисването и подстригването - мисля че е суеверие, че не са препоръчителни и аз поне няма да се съобразя с него.

Честито на всички, които вече нямат неприятни оплаквания. Честно казано и аз съм много по-добре.  newsm44

# 702
  • Мнения: 241
На мен лекарката ми разреши боя след 7-ма седмица. Аз си говорих с фризьорката и тя ме посъветва да изчакам 3 месец да мине. Аз обаче си се боядисах докато бях в очакване на резултата, още в болничния след трансфера. Сега ще изчакам още 3 седмици и ще си се боядисвам. Просто няма начин да ходя без боя, трябва да съм хубавка бъдеща мама   newsm03

# 703
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
По възможност трябва да се избягват химиите, тъй като преминават през кожата. Сещате се, че подобни консултации от една фризьорка звучат най-малкото несериозно  Peace

Аз следобед потеглям към София, утре сутринта  съм на преглед.

# 704
  • Мнения: 226
JujiMuji, моля  Hug
Перуника, с теб сме...  Hug Всичко е наред и ще бъде!
А относно течението... момичета, ако не е в следствие на инфекция, то това е обикновена цервикална слуз, която се засилва през бременността под въздействието на хормона естрадиол и е съвсем нормално! Не се шашкайте, не виждам за какво лекуване трябва да се мисли...

Общи условия

Активация на акаунт