От плода на нашата любов,през МАРТ ще се роди нов живот!

  • 22 111
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 208
Никол, бхс то във варна ти вземат кръв и изпращат в софия. Не изследват кръвта тук. Мен предният път ме замотаха много. Уж казаха една дата то стана след още 2-3 дни. Онлайн може да проверяваш, ама ако са ти въвели и една грешна буква не можеш да провериш и вероятно ще трябва да се разходиш за да си вземеш лично резултатите. Аз смятам да отида само на ехографския преглед, който се прави преди бхс. Мерят се гънката на врата и се проверява дали ще се видят носни костници. Това е най-категоричния показател за риск от даун. Интервюто преди да ти вземат кръв беше нещо от рода на години, пушене, наркотици, някой от синдромите дали ги има в рода. Ако си над 30+ риска скача много. Чиста статистика е това изследване и не ми се вижда много надеждно. Този път ще пропусна 40-те лв и разходката до терапията. За фм не съм решила още, но ако правя ще е 1, не 3. То реално в ранната правят това което правят за бхс - гънка на врата и костици. Най-показателна е тази към 16 седмица, ако се види нещо притеснително тогава ще правя и други изследвания.
Перуника, много съм съгласна с теб за химиите. И да споделя, че една позната правеше страшни алергии от боя за коса само по време на бременността. И тъй като кожата е най-големият орган на човешкото тяло не е много сигурно дали няма стане проблем малък или голям с плода. Но все пак си зависи и от чувствителността на организма.

Последна редакция: пн, 19 авг 2013, 11:20 от she_moto

# 706
  • Мнения: 95
Nikol298 благодаря за отговора. Не знаех, че тези данни, които трябва да се вписват могат да се видят и на обикновен ехограф. Аз съм от Сливен и на ФМ ще ходя в Бургас при доктор Калчева, а кръв за БХС могат да ми вземе и тук моята лекарка няма нужда да ходя пак до Бургас само, за да ми вземат кръв.

Момичета аз съм се боядисвала с предната бременност и сега смятам да го правя не мисля, че е проблем. Ако се притеснявате можете да се боядисвате с безамонячна боя или с къна.

JujiMuji прегледите по здравна каса в ЖК са веднъж месечно до 9-тия месец и на всеки две седмици през деветия месец. Ранната ФМ, Биохимичния скриниг и късната ФМ са изследвания, които не са по здравната каса и не са задължителни, но са препоръчителни. Те са допълнителните прегледи, на които се ходи.  Simple Smile

# 707
  • Мнения: 0

 
 Иначе аз от днес влизам в 13-та седмица. Нямам търпение в понеделник да видя бебчето на прегледа.

Аз ли бъркам нещо с изчислението ...и двете сме с термин 1.03, а аз си мисля, че влизам в 12 Simple Smile
Ами всички калкулатори в нета ми показват 13-та седмица, не е приключила а сега започва.

Предполагам последен цикъл е 25 май ?
Можеш да видиш и лентичката в подписа ми, странно   bouquet

И аз се присъединявам към вас. И би трябвало да сме в 13-та седмица.

# 708
  • Мнения: 588
Породихте в мен въпроси  Grinning

Това изследване... не разбрах кое е, дето открива само Даун. Има ли смисъл изобщо да го правя?
В смисъл после може ли изобщо нещо да се направи - лекарства, ала бала... май не. Тогава какъв е смисъла, то дори и да ми покаже висок риск, аз няма да... Sad

Мери, мерси за  линка за маслата, аз съм си ползвала масло от хвойна, поне първите няколко седмици, когато изобщо не съм знаела, че съм бременна, а то е от забранените  Sad

JujiMuji от къде си купуваш шампоан-оцветител, аз отдавна искам да пробвам, ама даже бях решила, че са спряли да правят такива, аз докато се наканя.

  bouquet

# 709
  • Мнения: 919
tiny ако недай Боже има сериозен проблем се прави аборт. До подобно решение се стига след много изследвания. Разбира се, няма нищо задължително, но е за твое спокойствие Simple Smile

# 710
  • Мнения: 0
Аз също много се колебая, дали да ходя на БХС. Знам, че е за мое спокойствие, но.... Четох, че това изследване не е на 100% вярно и може да ти кажат, че има риск, а да се окаже, че е фалшива тревога и обратното. Четох също, че по-голям е риска при жени над 30, пушачки, а аз съм на 21, не пуша, не пия (само като се събираме с приетяли и то много малко)... Колебая се  Thinking

# 711
  • Мнения: 1
Аз смятам да отида само на ехографския преглед, който се прави преди бхс. Мерят се гънката на врата и се проверява дали ще се видят носни костници. Това е най-категоричния показател за риск от даун.

Съгласна съм, че за БХС се взимат дебелината на нухалната гънка, но аз изхождам от там че прегледа при специалист по ФМ е по добре, защото не всеки гинеколог може да ги измери правилно, знам за такива случаи и затова за мен ФМ - 1 ра и втора са си задължително, просто във всеки етап от развитие на бебо могат да се видят различни малформации.
Първата бременност заложих само на ФМ, но този път съм решила и да си пусна втората БХС. БХС то наистина е изследване, както му викам теория на вероятностите, затова и първия път не го направих, но сега съм решила да го направя. В интернет има тооолкова много инфо и всеки сам решава за себе си Simple Smile

tiny БХС то не е само за Даун, а е за много видове хромозомни аномалии, и ако наистина и на ФМ то и БХС то ти покаже риск и има данни за аномалии, се препоръчва амниоцинтеза, за да може да се разбере със сигурност. При положение че се докаже че плода има някаква аномалия, поне моята позиция е че по добре да се направи аборт, от колкото да се роди дете обречено на страдание - това си е лично моя позиция и никой не ангажирам с нея разбира се.

# 712
  • Мнения: 588
Ама аз няма да съм по-спокойна ако ми кажат, че риска е висок?...
А така или иначе, често с висок риск се раждат здрави деца. А аз като цял живот занимавала се с болни деца, не смятам, че всички те страдат, но това е друга тема  Simple Smile
Знам, че се прави аборт, но така или иначе не бих направила, защото друго бебенце, няма да си имам Sad

охх, неприятна тема, спираме я Simple Smile))) Такива неща няма да ни се случват   bouquet

# 713
  • Мнения: 0
Едва успях да ви изчета, не съм влизала отдавна, но не съм добре и никак не ми се чете и пише.

Радвам се за всички нови мами, за тези видяли вече бебо, аз с тази бременност, не изпитвам такива вълнения и сте ми много сладки.  Hug

Аз се боядисвах и се подстригвах предния път, и сега не мисля да ставам на плашило.

Относно, ФМ и БХС ще правя всички.

Перуника стискам палци, и чакам хубави новини. Радвам се че звучиш така позитивно.  Praynig

Не помня кой зададе въпроса за течението, но ако слагаш утрогестана вагинално е нормално.

Имам една опаковка Утрогестан, вагинални капсули, купих я миналия месец, използвала съм 9, другите стоят, иска ли някоя мама да и я дам /подаря/, на мен не ми трябва а не ми се иска да я изхвърлям.

Хубав ден ви желая, и много прекрасни емоции.

# 714
  • Мнения: 95
Ако БХС покаже много висок риск за увреждания на плода се прави амниоцинтеза, който показва 99 % наличие или липса на увреждания. Наистина това изследване е нож с две остриета. В много случаи не е обективно за това всеки си преценява дали да го прави.

# 715
  • Мнения: 1
 tiny ама разбира се, че е така, то затова съм го кръстила теория на вероятностите и общо взето всеки сам решава за себе си Simple Smile Никой, никъде не разчита само и единствено на БХС то, то е просто ориентир.

За течението си е нормално, стига да не е придружено с други симптоми Simple Smile

# 716
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Зимно мамче, дай Боже утре да кажат, че ще ми трябва утрогестана още  Praynig

За този спаскуприл за сефте чувам, но много ме заинтригува. Вместо да се тъпчем с но-шпа и подобни химии, по-добре хомеопатия  Peace

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Здравейте мамчета,

Покахонтас, Браво - чудесни новини.

cherry_cherry, и аз имах такива гъделичкания, но още е много рано да усещаме бебоците. Ето нещо по темата: http://www.moetodete.bg/bremennost/dvijeniyata-na-bebeto.html.

За течението - и при мен е същото. През първата бременност имах същия проблем. Опитваха се да го лекуват до края на бременността, но безуспешно. В крайна сметка изобщо не навреди на плода. След раждането решиха, че е нямало смисъл да се лекува, защото било нормално. С две думи - не се притеснявайте излишно и лекувайте само при нужда /ако има някакви гъбички например/.

За боядисването и подстригването - мисля че е суеверие, че не са препоръчителни и аз поне няма да се съобразя с него.

Честито на всички, които вече нямат неприятни оплаквания. Честно казано и аз съм много по-добре.  newsm44

bubeto77 много хубава и интересна статия. Благодаря!

# 718
  • Мнения: 47
Nikol298 благодаря за отговора. Не знаех, че тези данни, които трябва да се вписват могат да се видят и на обикновен ехограф. Аз съм от Сливен и на ФМ ще ходя в Бургас при доктор Калчева, а кръв за БХС могат да ми вземе и тук моята лекарка няма нужда да ходя пак до Бургас само, за да ми вземат кръв.

Момичета аз съм се боядисвала с предната бременност и сега смятам да го правя не мисля, че е проблем. Ако се притеснявате можете да се боядисвате с безамонячна боя или с къна.

JujiMuji прегледите по здравна каса в ЖК са веднъж месечно до 9-тия месец и на всеки две седмици през деветия месец. Ранната ФМ, Биохимичния скриниг и късната ФМ са изследвания, които не са по здравната каса и не са задължителни, но са препоръчителни. Те са допълнителните прегледи, на които се ходи.  Simple Smile

Благодаря ти, Оптимист , ами ще правя аз всичките изследвания, които каже доктора, имам му пълно доверие.

Тини, то не е шампоан, но аз за такова го приемам щото трае точно 2-3 измивания, а иначе на опаковката пише 6-7 май. Това са едни пликчета, аз от Карфур единствено съм ги намирала. Убедена съм, че е абсолютно безвредно, щото му е и толкова файдата де  :lol Но косата става лъскава и хубава!

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Аз пък имам леко бяло течение, но май ми е от гъбички.Сега си взех едни изследвания и пише,че имам candida albicans, утре сигурно ще ми изпишат нещо да пия за тях като ида на преглед. Четох,че са много упорити точно тези, та ще видим как ще ги боря. Стискайте палци да минават по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт