От плода на нашата любов,през МАРТ ще се роди нов живот!

  • 22 143
  • 754
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 919
neliatanasova,благодаря. С предишната бременност също ми правиха зъб но вече си ми и личеше,а сега съм едва на 2месеца и половина затова се притеснявам. сега от гаргарата не е надут и не ме боли самият зъб но ме боли....как да го обясня гърлото под самия зъб. все пак ще отида на лекар и ще питам Simple Smile благодаря ви

Нормално е да те боли гърлото, възпаленито тръгва натам, но не е нищо страшно. Продължавай с почистването и гаргарата  Peace

Nikol298 с предната бременност бях зле 2 седмици и всичко отшумя. Сега започна на 5 юли и до ден днешен не мога да се оправя. Все съм като парцал, в началото много повръщане, много гадене, сега един ден съм добре, два дни не мога да стана от леглото.
Аз имам проблем с прекомерно слюноотделяне - това е едно от най-гадните неща, които ми се случват. Слюнката е с много горчив вкус, не мога да преглъщам и навсякъде съм с чашка или шише, в което плюя  Embarassed От това ми пресъхва гърлото и започва да ми се гади  ooooh! Направо се изморих...
За капак, се появи и запек, та снощи по никое време обикалях аптеките да търся свещички, киви и мюсли, щото имах усещането, че вече ще гръмна.
Наистина се надявам скоро да отшуми всичко, просто не мога да се порадвам на бременността от всички гадости, съпътстващи началото.
Откровено завиждам на жени, които "не разбират" , че са бременни.

Оплаках се, прощавайте, но наистина ми писна много Sad

# 646
  • Мнения: 1 540
Tiny, като нищо след 30 години ще се питаме такива неща хехе Simple Smile

Pipiole, и моята слюнка я усещах горчива и гъста (вече май е ок през повечето време). Все се жабурех с вода. Другия месец вече трябва да минат неразположенията, да ни дойде и енергията. Не съм шетала вкъщи от доста време, нямам никакви сили! Поне вече не ми се гади през повечето време. Ще се оправииииим!

# 647
  • София
  • Мнения: 2 817
Nikol298, какви са тези свещички и те за какво са всъщност?

На мен гаденето не ми е чак такъв проблем (не че го няма), колкото постоянната отпадналост и постоянното нетърпимо силно главоболие - направо не мога да гледам от болка понякога.  Tired И през повечето време съм такъв парцал, че нищо не мога да правя (дори неща, които се водят забавления, не са ми по силите - например, отказах няколко пъти на мъжа ми да ме води на кино).

За течението - по принцип е нормално да е по-силно по време на бременността, но е възможно да се дължи и на гъбички - най-добре да се провери чрез изследване на влагалищен секрет.

# 648
  • Мнения: 1
по принцип изписват свещички вомитусхил, които нямаха ефект при мен, но предния ми гинеколог ми изписа Вомакур (има само детски свещички) за гадене и световъртеж, по принцип не го дават за дълго лечение, но предния път си изкарах към месец и нещо с тях.

На мен ми беше голям проблем гаденето, то аз си и повръщах затова полежах и на системи в болницата, ама като излязох и веднага повърнах пак, та веднага почнах свещичките.

# 649
  • Мнения: 12
Благодаря ви за отговорите, сега съм по-спокойна като знам, че не съм само аз така.  Hug

# 650
  • Мнения: 208
she_moto Яйцата защо са от забранените?
Наистина лееко се притесних, защото аз ям яйца и то доста... та даже си мислех (някой ми каза), че е и хубаво да се ядат варени яйца  spoko
Не съм го написала правилно, извинявай. Имам предвид сурови яйца. Обработените добре термично са полезни. И по-специално жълтъкът. Друг е въпросът какво остава след термичната обработка, но мен ме е шубе да рискувам дори с домашни.
За запек може да пробвате грейфрут, сини сливи (сушени може), фурми, овесени ядки и избягвайте картофи, ориз и сухари

# 651
  • Мнения: 71
Против повръщане пробвайте с чай от джинджифил.Хем помагал да не ви се гади,хем е много силен имуностимулант.На мен обаче в тия жеги чай хич не ми върви.Аз 14ден се мъча с хрема и вече имам задух,едва дишам.Може би и оттова съм парцал.Добре че детето е при баба си и два дена само подпирам дивана.Щях да чистя,но утре ще се мобилизирам и дано я свърша някаква.

# 652
  • Мнения: 71
Между другото витамини още не пия,но подкарах на детето крила:)
http://www.zdrave.bg/?c=n&id=5780

# 653
  • Мнения: 1

 
 Иначе аз от днес влизам в 13-та седмица. Нямам търпение в понеделник да видя бебчето на прегледа.

Аз ли бъркам нещо с изчислението ...и двете сме с термин 1.03, а аз си мисля, че влизам в 12 Simple Smile
Ами всички калкулатори в нета ми показват 13-та седмица, не е приключила а сега започва.

# 654
  • Мнения: 919

 
 Иначе аз от днес влизам в 13-та седмица. Нямам търпение в понеделник да видя бебчето на прегледа.

Аз ли бъркам нещо с изчислението ...и двете сме с термин 1.03, а аз си мисля, че влизам в 12 Simple Smile
Ами всички калкулатори в нета ми показват 13-та седмица, не е приключила а сега започва.

Предполагам последен цикъл е 25 май ?
Можеш да видиш и лентичката в подписа ми, странно   bouquet

# 655
  • София
  • Мнения: 54
pocahontas80 Как си , какво стана?
Добре сме, бяхме в Черноморска болница и бебето е ок. Благодаря за подкрепата!

# 656
  • Мнения: 1
Момичета,вашите доктори съветвали ли са ви как да подсилите имунната си система,за да не се разболявате от грип?  Thinking Моят лекар последния път ми каза от септември,живот и здраве,да започвам да смуча по 1 инфлуцид дневно и да пия по 10 капки прополис...  Rolling Eyes
На мен ми изписаха Биозин мама, тъй като съм много болнава, но пак се разболях. Преди да забременея пиех центрум витамини и прополис, но лекарката ми спря витамините, а прополиса четох, че не се препоръчва при бременност и сама го спрях. Иначе се чувствах много добре докато го пия.

# 657
  • Мнения: 1

 
 Иначе аз от днес влизам в 13-та седмица. Нямам търпение в понеделник да видя бебчето на прегледа.

Аз ли бъркам нещо с изчислението ...и двете сме с термин 1.03, а аз си мисля, че влизам в 12 Simple Smile
Ами всички калкулатори в нета ми показват 13-та седмица, не е приключила а сега започва.

Предполагам последен цикъл е 25 май ?
Можеш да видиш и лентичката в подписа ми, странно   bouquet
Точно така, какво ти казват лекарите на теб, пробвай тук да изчислиш http://www.calculator.bg/1/bremennost.html#imgl

# 658
  • Мнения: 919
alyaa да, този калкулатор го знам и наистина показва 13 седмица, но никой освен този Simple Smile
Аз вече бях на Фетална морфология и при въвеждането на 25 май , излезе едно към едно с лентичката на бг.мамма Simple Smile Така за себе си разбрах, че въпросният калкулатор е грешен.
Но ти така или иначе утре си на преглед, там ще въведат последната дата на циккъла и ще видиш какво ще излезе Simple Smile

# 659
  • Мнения: 1

 
 Иначе аз от днес влизам в 13-та седмица. Нямам търпение в понеделник да видя бебчето на прегледа.

Аз ли бъркам нещо с изчислението ...и двете сме с термин 1.03, а аз си мисля, че влизам в 12 Simple Smile
Ами всички калкулатори в нета ми показват 13-та седмица, не е приключила а сега започва.

Предполагам последен цикъл е 25 май ?
Можеш да видиш и лентичката в подписа ми, странно   bouquet
А сега погледнах и лентичката ти е правилна, 12 седмици и 1 ден, тоест вече е минал един ден от 13-тата седмица. А тези ленти как ги слагате, аз четох по-назад във форума обяснение как става, но нищо не разбрах, нямам опит с подобни неща.

Общи условия

Активация на акаунт