От плода на нашата любов,през МАРТ ще се роди нов живот!

  • 22 167
  • 754
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 47


alyaa знаеш ли биохимичния скрининг какво по-точно изследва, само синдром на Даун или и нещо друго? Rolling Eyes
В нета можеш да намериш много информация, важното е да знаеш, че скрининга не открива болестта, а само определя риска бебчето да е носител. Ако риска е голям тогава се прави амниоцентеза, която дава краен резултат. Изследването не е задължително, но според мен е добре да се прави от всички бъдещи майки, за съжаление здравната каса не го поема.
 Иначе аз от днес влизам в 13-та седмица. Нямам търпение в понеделник да видя бебчето на прегледа.
[/quote]

Alyaa, a знаеш ли каква е цената горе-долу на това изследване? Аз мисля, че моя доктор ми го препоръча, но то толкова неща ми изброи предния път, че ще правим на следващия преглед, че аз не запомних и просто казах, че ще правя всичките, които смята за нужни. Имам му пълно доверие!

# 616
  • Мнения: 1
Ами на мен ми струва 50 лв, но мисля че ако го правиш в София на място е 30 лв.

# 617
  • Мнения: 919

 
 Иначе аз от днес влизам в 13-та седмица. Нямам търпение в понеделник да видя бебчето на прегледа.

Аз ли бъркам нещо с изчислението ...и двете сме с термин 1.03, а аз си мисля, че влизам в 12 Simple Smile

# 618
# 619
  • Мнения: 47
Ами на мен ми струва 50 лв, но мисля че ако го правиш в София на място е 30 лв.

Ясно, благодаря  Hug е не е много.

# 620
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета,
Мисля, че този форум е за да обменяме опит и да си бъдем взаимно полезни в името на бъдещите бебоци, без да се караме или пренебрегваме.
Laddy D не напускай темата, макар че вече и аз се замислям да го направя. Вече няколко пъти пиша, но никой не ми обръща внимание. Нито добре дошла, нито загриженост или съвет при споделяне на проблем - нищо. На теб поне са ти отговорили.  Grinning Приемай нещата положително и не обръщай внимание на останалото, а и доколкото разбирам е станало недоразумение. Ще се радвам, ако останеш, все пак и си мисля, че ще се постараят да са по-внимателни с теб.
Лудо влюбена Миналата седмица имах същия проблем. Споделих тук, но както обикновено никой не обърна внимание. В моя случай мъдреца е изваден, но венецът се възпалява и събира гной. Оказа се, че се образува джоб, в който се събира храна и това предизвиква възпалението. Консултирах се с гинеколога, който каза, че няма проблем през цялата бременност да се извършват манипулации, при зъболекар, както и да се поставя упойка. Задължително обаче, трябва зъболекарят да е уведомен за бременността, за да подбере правилната упойка. По принцип се слага местна упойка и се почиства /изрязва оперативно/ т. нар. джоб. Има и друг вариант, който е само временно решаване на въпроса и който избрах аз. Без упойка се пука гнойта, почиства се венеца и се правят промивки с вода за уста Елудрил. Вече съм много по-добре и дано следващото възпаление е чак след раждането.  Grinning Пожелавам ти бързо оправяне. По-важното е да не търпиш излишно болките, а да посетиш зъболекар. Успех!
Илиянка Горе главата! Не те познавам, но ти пожелавам от все сърце скоро нова радост.
За витамините специално питах доки, но ми каза, че не ми трябва нищо повече от фолиевата киселина. При предната ми бременност, при същия доки, не беше така.  newsm78 Започвам да се замислям и аз. Може би след лятото, ще започна Прегнакеър плюс, но ще питам пак дотогава.
За амниоцентезата - аз съм против тази процедура. Имам приятелка, която миналата година се подложи, защото се водеше с рискова бременност /над 35 г./ и съжаляваше. Доколкото разбирам има риск за плода. Ето и повече информация, пък всеки сам да си прецени. http://maichindom-varna.com/bg/amniocentesis.html Аз лично ще я откажа, въпреки че съм на 36 г.
Перуника стискам палци всичко да е наред и във вторник да се похвалиш тук. newsm53

# 621
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Бубето, недоразуменията и нечуването в темата мисля, че знам на какво се дължат. Повечето от момичетата за сефте се регистрират във форума, след като разберат, че са забременели и единствено пишат тук, в тази тема. Често се случва всеки да си пише и никой да не отговаря. Мисля, че понякога се изисква време, за да се свикне с този начин на общуване и да осъзнаеш, че срещу теб стоят реални, а не въображаеми хора. Поне при мен беше така. В началото си мислех, че тази анонимност ни лишава от пълноценно общуване, но съвсем не е така  Peace

# 622
  • Мнения: 0
Перуника,
Съгласна съм с теб. Аз също не бих писала тук, ако не съм забременяла и не искам да споделя това и с други като мен. Но не съм си и помислила да пиша без да се интересувам от другите, които естествено са реални лица. След като и третия път никой не ми обърна внимание започнах да си мисля, че е излишно да си водя монолози, но пък съм упорита нали  Joy Радвам се, че все пак не съм сама тук и благодаря за отговора.

# 623
  • Мнения: 919
Бубето, недоразуменията и нечуването в темата мисля, че знам на какво се дължат. Повечето от момичетата за сефте се регистрират във форума, след като разберат, че са забременели и единствено пишат тук, в тази тема. Често се случва всеки да си пише и никой да не отговаря. Мисля, че понякога се изисква време, за да се свикне с този начин на общуване и да осъзнаеш, че срещу теб стоят реални, а не въображаеми хора. Поне при мен беше така. В началото си мислех, че тази анонимност ни лишава от пълноценно общуване, но съвсем не е така  Peace

Освен това, тук е място, където да споделиш и да ти прочетат мнението и да съставят свое или да открият отговор на въпрос, който дори не са задали Simple Smile Това, че не е отговорено поименно, не означава, че си останал непрочетен, неразбран.
Дъщеря ми на 23.08 става на 8 години, а с момичетата от Септември 2005 пишем от самото начало на бремеността до ден днешен. Никога не е имало сърдене, каране или цупене.
Сближаването изисква време, много време.  Разбира се всеки решава за себе си тук ли му е мястото или не и свободен да остане или да напусне Simple Smile

# 624
  • Мнения: 919
 bubeto77, амниоцинтезата не е изобщо задължителна. За да ти я направят, трябва да имат основателни притеснения след ФМ и биохимичния скрининг. Може да се повтори някое от тези две изследвания и едва огава да се премине към амнио.

# 625
  • Мнения: 2
Момичета, в началото на 8 седмица съм, а все още съм ужасно изморена и се чувствам като парцал, а на моменти ми причернява.  ooooh! При вас кога преминаха тези неразположения?
За караниците, за последно споменавам и край: не е моя начин на общуване. Цял ден съм като ошамарена, заради това, което Laddy D си е помислила Rolling Eyes и дори се извиних, въпреки че нямам вина... Мисля, че просто не се познаваме и заради хормоните, сме по-чувствителни. Не екой знае какво, нормалните неща...само, където се чувствам като изрод  smile3538

# 626
  • Мнения: 919
Нели  Hug На мен ми премина в 10 седмица този тип неразположение. Аз лично не можех да ставам от леглото. Дано при теб се оправи по-бързо  Peace

# 627
  • Мнения: 1 441
neliatanasova, при мен неразположенията продължиха до към 9г.с., дано скоро да отмнинат и при теб.

Относно караниците и на мен не са ми приятни, но винаги има хора които не търпят друго мнение освен тяхното и лесно се обиждат. На мен не ми стана приятно да чета как някакъв лекар "заклал родилка като прасе", с каква нагласа да отиде да ражда жена след такива шокиращи разкази. От януарки 2012 не съм чула нито една  кофти история за предишните им раждания и може би затова отидох да раждам положително настроена.

# 628
  • Мнения: 276
Момичета, в началото на 8 седмица съм, а все още съм ужасно изморена и се чувствам като парцал, а на моменти ми причернява.  ooooh! При вас кога преминаха тези неразположения?

Нели, и при мен не са изчезнали, но май ни е рано?! И все вечер ми е гадно и ставам нервна. До кога ще ме търпят не знам Simple Smile.

# 629
  • Мнения: 2
Bibi85, аз дадох и обратния пример с мен.
Целта не е да плаша някого, а по-скоро момичетата да се опитат да не оставят на случайността съдбата си. Не искам да се връщам на това, защото не беше самоцелно, а ескалира отдруги неща.
В крайна сметка,  това е форум: всеки дава мнение, споделя преживявания, опит, съвети от лекари. Тук сме, за да споделим най-хубавите моменти от живота си.
Благодаря за отговорите!   bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт