Макар и още далече, февруарското човече върви към четвърти рожден ден вече (50)

  • 57 918
  • 738
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 163
Здравейте!
Хайде, честита ви астрономическа есен от вчера.


Юхич, Диди много напред с материала (по повод самостоятелното ползване на тоалетната). thumbsup
Имате ли детска дъска? Rolling Eyes

# 181
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Имате ли детска дъска? Rolling Eyes
Не ме питаш, но да си кажа! Embarassed Борката се обслужва сам, а от 3 дена прави опити, между другото напълно успешни, да се избърше сам! Shocked Та по този повод, преди 1-2 месеца в лидъл бяха пуснали едни седалки за тоалетна със стъпалце, взехме и върши прекрасна работа. Peace
Браво на Диди, голямо момиче е вече и с големи таланти (всеки ден гледам рисунката и не мога да и се нарадвам, ей) Hug

# 182
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Аз не съм купила такава придобивка все още, а все се каня.  Embarassed

п.с. Хубава седмица !  Hug

# 183
  • Мнения: 163
седалки за тоалетна със стъпалце
Ние нямаме място за такова. Peace

# 184
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Проблем, да (не заема много място). Но Борил като го домързи или работата е напечена, директно се набира и се качва на тоалетната без адаптера, държи се на ръце и пак се оправя. Обикалям покрай него в това време, но той ме гони и дори затваря вратата, защото не иска да го гледам.  Heart Eyes  Не ми се струва много добро това, защото вчера ме повика да ми покаже какво може и се беше отпуснал целия в тоалетната.  Mr. Green Поговорихме си за микробите и т.н. гадинки  Crazy и едва ли ще повтори, но някой път може просто от невнимание да се изпльоска пак... #Crazy

# 185
  • Мнения: 163
Е, аз предимно от такива съображения не съм се замисляла да го оставям сам в тоалетната.
Ще вземе да се изтресе и да се потроши. Naughty
Пък в детската миналата седмица всеки ден ми връчваха мокри гащи, докато в петък ми заявиха, че чак сега разбрали, че той не можел сам да ходи Shocked и въпросът се реши (е, почти, де - това не е на дневен ред по време на игра Laughing ). И после се замислих, че въобще тригодишните не ходят сами. Но пък ето, наша Диди пак е за пример, да не говорим за Борил. Mr. Green

# 186
  • До Балкана
  • Мнения: 100
И добре, че не разрешаваш, но в това отношение не мога да се наложа, отказва да си върши работата и се стиска ако не изчезна! За пишкането притеснения нямам, защото началото на лятото мина курс на обучение при баща си и като чу, че така правят големите батковци, ритна гърнето и повече не искаше да го види. Проблемът е, че някой път му се посядва и пишка в седнала поза, предимно без адаптер и тогава почва дебненето. Mr. Green

# 187
  • София
  • Мнения: 110
От доста време имаме детска дъска за тоалетна, защото гърнето на Диди не стои в банята (по-лесно ми е  Whistling ), а като влизаме да се къпем, тя почти винаги се сеща, че ѝ се пишка. По тоя повод до известно време я ползваше. После пък взехме от икейските стъпала (най-ниските и обикновените), за да може да стъпва когато ѝ мия ръцете. Тя пък сама се сети, че може да го ползва и за да се качва до тоалетната. И понеже всичко иска сама да прави като голяма  Crazy , ѝ давах да се опитва сама да се обслужва. Няколко успешно проведени надзора ми дадоха увереност да я оставям сама и в резултат сама се обслужва, даже не ще детската дъска. Като се качи на стъпалото има достатъчно стабилност и се придържа сама за тоалетната.  bowuu

В детската градина директно ги пращат сами да ходят и да се мият после.  Peace Диди ми я хвалят - не им създавала никакви грижи нито при събличане и обличане, нито за тоалетна, нито за миене на ръце. Оправяла се, суха била винаги. Само понякога искала помощ с чорапките, НО след като се пробва сама да се обуе.  Flutter Даже давала акъли на другите деца кое как се обличало.  Mr. Green

Ако има наблизо някаква вода - в шишенце или в голям съд, аз обикновено пълня една кана с половин-един литър вода и лочим когато се сетим - сама ходи и пие, внимателно, без да разлива. Вечер като си облича пижамката си хвърля мръсните дрехи в пералнята (което ме устройва, макар ние да нямаме такава практика на събиране на мръсното пране, но за нейните дрехи става). Прибира си почти винаги играчките по нейния установен ред, рядко се налага даже да повдигам въпроса за прибиране. Даже е свикнала като престане да играе с нещо първо да го прибира и чак после да взема друго.  Sunglasses Остана само да я науча да си готви (но пък си яде сама почти всичко) и е готова за женене.  bowuu

# 188
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
 Юхуу, искам гооооооооо това дете Simple Smile Да ти давам 3-тото за отглеждане и после да ми го върнеш  newsm78 Без ирония го казвам ... по лигаво, неподредено и дете, което върти всички и всичко на пръста си от Ирина не съм виждала ... Даже ... не ми се смейте, но продължава да пишка нощем и май сме единствените останали в темата с нощен такъв  Thinking

# 189
  • До Балкана
  • Мнения: 100
 smile3501  прекрасна е Диди (пу-пу). Оф, това с играчките и подредбите да можеше да хване декиш и у дома...!
 Peace Освен това, до колкото си спомням, Диди много добре се справяше с мазането на филийки, което директно я изстрелва в графата "готова за женене". Имам някои познати, които като се зажениха само по този начин можеха да готвят. hahaha

# 190
  • София
  • Мнения: 110
Освен това, до колкото си спомням, Диди много добре се справяше с мазането на филийки, което директно я изстрелва в графата "готова за женене".

Вярно, бях забравила.  doh Отдавна не съм ѝ давала да маже (и да се омазва съответно), но си спомням, че почти беше стигнала нивото на баща си в тази дейност.  hahaha Което за мен обаче си е далеч под норматива.  Crazy

Ла вида, давай го третото.  smile3539 Само че после трудно ще го откопчиш от мен.  Twisted Evil

Шегата настрана, аз нямам много общо с уменията на Диди, сериозно. Освен с прибирането на играчките, там имаше сериозна работа от съвсем невръстна възраст.  Blush За другите неща съм забелязала някакъв интерес и съм ѝ помагала, но не съм дресирала целенасочено.  Crazy Тя милата толкова е била пренебрегвана на моменти... То не беше дисертация, местене, непрекъсната работа (който работи от вкъщи ще ме разбере), после около купуването на апартамента и ся покрай ремонтите пак... Безкрайно много пъти е чувала "Изчакай!", "Ей, сега!", "Не мога сега!" и други подобни.  Confused Често с учудване установявам, че може дадено нещо. Примерно сега ме пита дали може да изяде едно кремче (купувам ѝ още кремчета круша и сливи на Хип, щото ги обича и ѝ действат добре на храносмилателната система  Crazy ). Получи утвърдителен отговор, но вместо да ме чака и врънка да ѝ сервирам, нашата си отворила хладилника, взела кремчето и лъжичка от измитите и си хапва (понякога не може да ги отвори и аз помагам). Дотук нормално, ще кажете. Но когато приключи, тя отива, хвърля бурканчето в кофата за боклук, а лъжичката в мивката, за миене.  bowuu Веднъж ме пита какво да прави с тях, аз ѝ обясних и оттам нататък си отсервира, без да съм я карала. Всеки път на точното място (аз понякога хвърлям белачката в коша примерно  Crazy). Често в мивката пуска чашки от сок, купички от закуска, лъжички.  Peace Да бях искала да я тренирам така, нямаше да успея.  hahaha

# 191
  • York
  • Мнения: 826
Ирка, то не е дете - то е чудо  Heart Eyes
Моето ходи само в тоалетната, но понякога ме вика за компания  Mr. Green, облича се до някъде и се храни сама и много обича да хвърля какво ли не в кофата за боклук  ooooh!

# 192
  • София
  • Мнения: 110
Диди понякога хвърля на своя глава разни неща, но все са боклуци - хартийки, скъсани страници от книжки, обелки от банан, остатъци от лепенки.  Rolling Eyes И още едно умение, което не е много за хвалба, ама... Дребната може да ми отключва телефона, да си включва wi-fi, да пуска ютуба и вече ме вика да ѝ напиша ключови думи (най-често иска play-doh, да гледа как играят деца).  BlushСрам ме е, но понякога заради работата просто трябва да я укротя за 10-15 минути с нещо и това засега действа безотказно.  Rolling Eyes

# 193
  • Мнения: 36
привет-мривет!

най-сетне и при нас се позастуди, Амели на година градина с клин /дълъг/ Simple Smile пропусна 2 дни от вълшебната градина, понеже беше се поразболяла, оставих я в къщи и цял ден плака, че не е отишла. добре че се оправи и й се сбъдна желанието да я пускам да ходи Simple Smile
аз слушах за Диди и реших да похваля и Амели /ся, нИ може да не я поФаля Simple Smile/ децата трябва да се поощряват/. тя май е от една порода с Диди. с всичко описано се справя, сервиране/отсервиране, в това число и чиниите на баща си; зареждане на пералня и после чинното носене до терасата за простиране. дори като гладя си взема детска ютия и дъска за гладене и глади с мен дрехи на кукли или някоя нейна дреха, ако много я иска и няма търпение да ме чака. маже филии, дори и успешно нарежда без грешка парчета шунка/кашкавал/сирене в/у всяко и любимото й е да си мие ръцете. учителката ми каза на шега, че ще ги вкара в преразход на вода. сама се обслужва в тоалетната и съответно сама се мие, но то става едно плискане..... много й харесва. прибрана е и тя, дори в градината прибирала и на другарчетата нещата, но все пак 3 години и половина си беше в къщи с мен и всичко това го е видяла/научила от вкъщи. виж, Диди, ако е самоука е още по-добре Simple Smile вие, за какво мислите, че се бях навила за 2ро толкова рано Simple Smile.
ох, много са ми интересни споделянията ви за момченца, сега нали съм на такава вълна, опитвам се да си представя и моето какво се е. със сигурност много различно от сестра си.
и да споделя нещо под секрет, много зор виждам с ходенето до WC, направо съм Sad

# 194
  • София
  • Мнения: 110
Днес ви черпя с чай:


9876, браво на АмелиPeace Много е готино със спокойно детенце. Диди тия работи също ги е видяла вкъщи, но не се е налагало да я уча. Или просто тя учи чрез гледане.  Crazy

Колкото до споделеното под секрет - ти си знаеш, ама да кажа и аз - повече вода, течности като цяло (сутрин след ставане и вечер преди лягане задължително повечко), овесени ядки, киви, на мен спанак и броколи ми действат, кисело мляко.

Пф, много ми е студено нещо.  cold

Общи условия

Активация на акаунт