Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 23

  • 61 599
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 351
Сигурно сме дъвкали темата на инхалаторите сто пъти , но за първи път обръщам внимание на техническата част на въпроса.  Rallichka , благодаря за разяснението.

# 46
  • Мнения: 5 956
Доста бързо и извикаха, но заради отпуските е чак сега датата.
Аз подадох началото на юли, а към 24-25 юли дадоха дата 09.09 за Телк.
Хм, много са експедитивни при вас, както всъщност би трябвало да бъде  bouquet Обаче ние ще си почакаме явно - точно преди два месеца подадох, и още ни вест, ни кост  Crossing Arms
Клемче, аз като избирах инхалатор, се побърках - колата толкова не сме си избирали  Laughing Та така, просто много изчетох по темата и се радвам, ако мога да помогна  Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 2 908
Нашият инхалатор е този http://www.detski-magazin.com/inhalatori/1545-omron.html
нямам никакви забележки,доволна съм. Peace
Rallichka,много ми беше полезно да прочета информацията,която си дала за инхалаторите.  bouquet

Момичета да ви питам,какво имате впредвид под пръскане с вентолин за по-бързо действие,когато има спазъм,когато правехме инхалациии с бейбихалер впръсквахме вентолин да диша за този вид ли става въпрос или за друг?

Аз тихичко да спомена,че от два месеца не сме имали никаква кашлица,спазъм,хрема,не пие нищо сега от разните сиропи,които доскоро ги пиехме редовно-ксизал,ацц,проспан,умкалор и подобни,единствено си правим инхалациите с Пулмикорт всеки ден,дано така се задържи за дълго. Praynig

След десетина дни ще ходим на Сандански за седмица и се надявам да не се повтори,като пролетта,когато ходихме-спазъм на вторият ден та тичахме по болници и там.

klem4e,продължавам да стискам палци да е грешен резултата. Praynig

# 48
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 157
Здравейте на всички.Искам да попитам майките,на които децата им са с астма,давали ли сте Бронхо ваксон и ако да,как им е повлиал.Четох и чух  много различни мнения и много се чудя какво да правя.Другия месец ще е първа група на градина и съм много шашната....

# 49
  • Мнения: 139
   Давала съм бронховаксом  2 години поред по схема преди зимния сезон. Да чукна на дърво, не сме правили пневмонии от тогава.Миналата зима прескочих, но май поизрастваме и не боледува толкова често.

# 50
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 157
Благодаря ти много.Четох за доста деца,които с приема му изкарвали много тежки пневмонии и бронхити и така се уплаших....

# 51
  • Мнения: 1 351
Ние след миналото лято / юли , август и септември /, когато приемахме Бронховаксом направихме бронхит и октомври ни диагностицираха със астма. Зимата изкарахме два бронхиолита , а сега май месец пневмония. Наистина много противоречиви случаи има.
Мое мнение е , че при здрави деца действа добре , но при предразположени към белодробни заболявания става едва ли не обратното . Пак казвам това си е мое мнение и наблюдение.

# 52
  • Мнения: 47 991
При моят син като че ли имаше добър ефект, но ние съчетахме много неща- климатолечение, спиране от детска, какво ли не
Но не е имал обратния ефект, който казвате тук...явно и това, като всичко друго, е много индивидуално
Бях изумена сега че и двата пъти, когато ходи на море тази година, направи спазми, явно морето не му понася или знам ли и аз вече

# 53
  • Мнения: 139
В листовката на лекарството пише, че  е за :
 - Имунотерапия.
 - Профилактика на повтарящи се инфекции на дихателните пътища и инфекциозни обостряния на хроничните бронхити.
 - Съпътстващо лечение на остри инфекции на дихателните пътища.
Аз съм доволна.



# 54
  • Мнения: 1 351
Имам приятелка със две дечица при баткото действа добре , при малкият - не. 

# 55
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 157
Благодаря ви много.Направо не знам какво да правя...Имам някакво вътрешно усещане,че не трябва да му го давам...

# 56
  • Мнения: 197
Момичета, дъщеря ми е с ТЕЛК и той изтича на скоро, трябва ли да подавам предварително документи и колко време преди края му за подновяването  newsm78

# 57
  • Germany
  • Мнения: 7 948
Здравейте и от мен!
И ние се върнахме с кашлица от морето... Толкова обичаме морето цялото семейство, но май ще се наложи известно време да не ходим... Преди това бяхме 5 дни на планина и всичко беше наред. На морето на 5тия ден стана с хрема и лека Т и днес вече кашля. Не беше боледувал от април месец и се бях обнадеждила, че се оправя.... Другият месец тръгва на дет. градина и умирам от ужас какво ни чака. В Германия, където живеем си ги водят редовно болни и това в комбинация с по влажният въздух там, не знам как ще му се отрази...

# 58
  • Мнения: 47 991
Не знам, лекарката в спешното изкоментира че лятото масово намаляват или спират лекарствата на астматичетата и това в комбинация със смяната на климата и по-влажния въздух на морето веднага води до пристъп
Не знам дали е вярно, но и ние спряхме Сингулера лятото, и в Сандански и на планина нямаше проблем

# 59
  • sf
  • Мнения: 10 156
Моят е имал проблем само един път на морето, когато беше на 2 години , в Сл.бряг, скъса се да кашля сухо, но нямаше свиркане. Всяка година ходи поне по два пъти, а сега е там почти месец и няма проблем. При всички случаи няма как на всички деца да влияе еднакво, така си мисля.
Ох, предстои му ваксина, а така не ми се иска  Rolling Eyes но ще го водя като се върне. 

Общи условия

Активация на акаунт