Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте скъпи приятели! Имам дъщеря на 2 год и половина, недоносена, диагноза- ниско тегло при раждането, водят я ДЦП, обаче за сега нямаме потвърдена ДЦП диагноза. Скоро разбрах за тези филиали в "Специализирани болници за рехабилитация-Национален комплекс”, и въпроса ми е дали някой си е водил детето в тези филиали, и дали има смисъл, дали както пише по клинична пътека са приемали, и като цяло информация за филиалите в Гр. Велинград, Кюстендил и най-вече на Момин проход, за придружител как стоят нещата, понеже мисля да я водя някъде, дано да има полза. http://www.rehabilitation.bg/bg-main.php

# 1
  • Мнения: 10
Здравей, и аз имам дъщеря на година и 7 месеца, диагноза ДЦП. И аз открих споменатия от теб сайт и доста четох из него. Щом малката има поставена диагноза и има издадени епикризи има право по клинична пътека 240 за престой от 10 дни. В този сайт има таблици със цени за  отделните филиали поотделно. Праз лятото пробвах да се свържа с офиса на Момин проход по телефона, но не успях да се свържа, след като бях изпратила имейл.


Това гласеше моето писмо:

Относно: прием по Клинична пътека - свободни места
Подател:   ........................................
Дата:   Вторник, 2013, Юни 18 17:05:21 EEST
Получател:   mominprohod@rehabilitation.bg

Здравейте,
Главният ми въпрос е дали има свободни дати за записване за престой 10 дни за юли, август или септември.
Дъщеря ми е на 1 год. и 4 месеца и е с диагноза ДЦП спастична квадрипареза. Провеждаме лечение и рахабилитация, от които имаме добър напредък. Запознах се с процедурата по оформянето на документи от посочения сайт rehabilitation.bg


Също така не ми стана много ясно как се настаняват майка с дете в самостоятелна стая с едно или с две легла или или в обща стая 3-4 легла и как се таксува легло + храна
 придружителя на детето (майката). Не държа на кой знае какъв лукс, устройва ме по Вашия ценоразпис I-ва A категория с хладилник, без телевизор.
Благодаря за отделеното внимание!


 А отговорът който получих е :

Re: прием по Клинична пътека - свободни места
Подател: Росица Балабанова-Щъркова (mominprohod@rehabilitation.bg)
Дата:   Сряда, 2013, Юни 19 09:25:11 EEST
Получател:   ..............................

Информация за приема и свободните места може да получите на тел 071426197 или 0882805530 регистратура.

...

ето тук има полезна информация също:
http://www.rehabilitation.bg/20110808-rehabilitation-us-programi … ominprohod-bg.pdf

Последна редакция: пт, 25 май 2018, 10:40 от pk533

# 2
  • Мнения: 10
Днес мога да напиша малко свежа информация. Обаждах се в три филиала на "СБР-НК" ЕАД (Специализирани болници за рехабилитация-Национален комплекс ЕАД) за да се информирам за начините за предварително записване и подаване на документи.
В момента във:

Вършец  - няма свободни места по клинична пътека, евентуално за догодина телефонът е: 0 9527 22 58

Велинград - тук първо се прави резервация на всяко първо число от месеца важи за следващия месец, т.е. сега на 1 ви ноември петък се записват за посещения през несец декември на телефон: 0 359 5 33 59
ако се използва вместо телефон, електронна поща, резервацията се прави за два месеца напред.
След направена резервация се отива на място с детето и с необходимите документи - направление, епикризи, изследвания. Тук не се изисква да се прави изследване за патогенни чревни бактерии.

Момин проход - най-напред се изпраща писмо, съдържащо епикризи, ТЕЛК, изследвания, посредством български пощи или куриерска фирма на адрес:
   
“СБР - НК” ЕАД
филиал Момин проход
ул.”Христо Ботев” №6
гр. Момин проход
пощенски код: 2035
общ. Костенец
обл. Софийска
за Др. Велева
Детски санаториум

сдед това за 5-6 дена чакаш да получиш отговор с покана за резервация
тогава събираш всички документи и направление за постъпване в рехабилитационен санаториум плюс да се направи изследване:

 􀂃- Предходни епикризи и изследвания.
􀂃 - ЕР на ТЕЛК /ако има такива/.
􀂃 - Изследване за протозои и хелминти, микробиологично изследване за шигела, салмонела и коли бактерии /по изискване на РИОКОЗ/.
􀂃-  Имунизационен паспорт или Протокол - решение за освобождаване от имунизации, медицинска бележка от ОПЛ за контакт с ОЗЗ.

# 3
  • Мнения: 10
Забравих да напиша за Момин проход телефонът за резервации на регистратурата е: 0714 26 197 резервации се правят след получено писмо и предварително подадени документи, а
 0884 28 01 50 е тел. на дежурната сестра в детския санаториум, където се изпращат документите (епикризи, телк, изследвания) да ги разгледа Д-р Велева, преди да изпрати покана.
 ...
Конкретно съм се интересувала за диагноза ДЦП по Клинична пътека 240 дете с придружител, за други заболявания нямам информация

# 4
  • Мнения: 33
Здравейте, ако някой се интересува за Момин проход, искам да споделя че това лято с дъщеря ми бяхме настанени в детския санаториум. Детето ми е на 3г и 8м. с ДЦП. Приеха ни по клинична пътека - процедури, храна и легло за детето не се плаща, а за придружителя - 4лв. на ден за легло, без храна. Ние останахме много доволни от всички специалисти, ако някой иска да пита повече инф. да ми пише. Ще се радвам да бъда полезна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт