Първото усещане на бебето

  • 7 362
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 122
Някои казват, че при втора и т.н. бременност може и в 13-та седмица да се усети, също така уж по-слабичките по-рано усещали... Може и при първа да има такива по-ранни усещания, кой знае. Но пък също съм чела, че някои бъдещи първескини бъркали газовете с  движенията на бебето в началото и всъщност усещали първите, мислейки ги за вторите. Може и такъв да е случая.

# 16
  • Мнения: 778
Лекарката на една моя приятелка, която роди и казала, че дори през третия месец може да се усети плода как се движи. Тогава обаче той е малък и се усещал като множество малки мехурчета, които се движат ниско долу по предната част на корема (като мехурчета в джакузи). Аз съм имала няколко пъти такова усещане и е приятна мисълта, че това може да е беба! Между другото аз съм в средата на четвъртия месец.

# 17
  • Мнения: 161
Още в първите дни на 3-я месец. Тъкмо ме бяха изписали от болницата и си лежах и го усетих, беше съвсем лекичко. И от ден на ден ставаше все по-често и по-силно. До края на бременността не преставаше да "рита"

# 18
  • Мнения: 1
az sam v 4etvartia mesec i o6te ne sam usetila beb4eto vse o6te e rano li e da go usetia i v koi mesec rita za parvi pat

-------------------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 19 авг 2013, 04:49 от Botten Mary

# 19
  • София
  • Мнения: 1 289
az sam v 4etvartia mesec i o6te ne sam usetila beb4eto vse o6te e rano li e da go usetia i v koi mesec rita za parvi pat
Ще усетиш "ритане" след 20-та седмица. Ако усетиш нещо преди това, ще бъде по-скоро пърхане, леко мърдане.
И пиши на кирилица!

# 20
  • Мнения: 199
Аз усетих бебчо  16 седмица, отчетливо, но еднократно. После постепенно започна да мърда все повече. Аз съм слаба и коремната стена е тънка заради, което се любуваме на движенията му от около 20 седмица си личаха с просто, но съсредоточено око. Laughing

# 21
  • Мнения: 455
В 15-та седмица усетих движенията на бебчо,а 19-та ме ритна. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 261
Много добре помня - със сигурност, че е бебето - в 17 г.с.+5 дни. Усетих го като побутване, след това така го усещах през 2-3 дни, след което - всеки ден. В началото, когато исках да усетя бебето, лягах по гръб, слагах си ръката на корема и след малко то се обаждаше.  Heart Eyes

При всяка жена е различно и момичетата, които не усещат бебока преди 20 г.с. не бива да се притесняват.

Последна редакция: нд, 18 авг 2013, 19:13 от bebe dj

# 23
  • Мнения: 410
Чувала съм за някои, усетили рано бебетата. Аз лично го усетих за първи път 22 седмица и до края съм го усещала максимум 10 пъти  Joy за което много ме беше яд, ама какво да се прави  Party

По същия начин беше и при мен

# 24
  • Мнения: 3
Аз разбрах, че го усещам, когато в 18та седмица казах на една акушерка, че много ми къркори корема и тя ми каза, че това е бебето  Grinning  Та не е ясно от кога съм започнала да го усещам, без да знам, че това е то Simple Smile Така че всичко е възможно Simple Smile

Като каркорене така ли еми чува ли се това каркорене смисъл ако бебето мърда и се усети нещо като каркорене то чува ли се или само се усеща

# 25
  • Мнения: 1 021
За пръв път усетих истински бебето в 20та гестационна седмица - беше едно леко побутване с краче, не може да се сбърка с нищо друго. По-рано към 16-17 седмица си мислех, че усещам нещо като бълбукане, но това усещане в 20та седмица не може да се сравни с нищо друго.

# 26
  • Мнения: 109
Аз усетих бебчо за първи път в 17 гс, бях в болницата за задържане и като за първи път си беше доста активно! 😂 (първа бременност)

Общи условия

Активация на акаунт