На море в Турция - тема 25

  • 113 770
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 61
epavlowa Hug съжалявам, не искам да вли3ам в спорове, но инфото, което имаш 3а Дидим не е точно.
Дидим Не е стар курорт. До 1991 г, там  е имало малко рибарско селище. Било е 3абранено всякакво строителство,3ащото терена е силно археологичен и е бил 3ащитен т.е. не е бил курорт и е нямало хотели. Няма да навли3ам в повече подробности...в нета има достатъчно инфо 3а то3и район.Впрочем от там съм прочела всичко, което 3нам 3а Дидим.
И3оставен хотел има от лявата страна на Холидей Ресорт, но причината 3а това е доста специфична. 3а въпросния хотел, съжалявам, че сте ра3очаровани. Преди няколко дни уточнихме, че хотела има нов собственик и нивото му е смъкнато катастрофално. Дидим се ра3вива с бър3и темпове и очаквам големи промяни там...към добро.
Не е точно така. Три са хотелите изоставени от лявата страна.Даже двата са вече и без дограма.А срещу хотела е направо като във Филиповци.Палмите на хотела са отрязани.Много хора се оплакват и от душовете и мивките които падат,защото са преправени със силикон.Не исках и аз да влизам в подробности, но всички искаха да избягат от там.В Алтъмкум който се води център на Дидим има много хотели, но празни без посетители, с падащи мазилки.Кое е новото?Големите хотели ги пълнят но хората са разочаровани.Имахме възможност да говорим и с шофьорите на маршрутките, и всички препоръчваха Кушадъса и Мармарис.Защо трябва хората да бъдат подлъгвани.Да не говорим, че цената е различна от различните агенции за едно и също място, по едно и също време.

# 691
  • Мнения: 164
epavlowa , отново и3ка3вам съжаление 3а провалената ви почивка в Холидей Ресорт.Вярвам на споделените впечатления. И отново ка3вам - миналото лято положението беше коренно ра3лично...като 3апочна от палмите и стигна до 10-членния екип на аниматорите. Не ми се тръгваше от то3и хотел.3атова съм силно и3ненадана от от3ивите , които споделяте с Liv.
В та3и връ3ка ... някои хубави хотели 3а лято 2012, пре3 лято 2013 вече не са...какви ли ще са пре3 лято 2014 г. някои хубави хотели от лято 2013 г  newsm78

# 692
  • Мнения: 262
Усещам че навлизаме с последните постове в територията на леко заяждане. А никак не ми се иска да си мерим предпочитанията. Всички сме на едно мнение,че турските курорти ни дават нещо което у нас го няма. Категорично. затова няма никакъв смисъл да спорим дали плажа в мармарис става или не. Да,от гледна точка на бълг. плажове примерно -не става. Но ако се водим по други критерии не само Мармарис,но и всички други курорти са на светлинни години напред от при нас.
Към Красива Бела-пример : плажа на Блу Бейс Класик и Платинум е точно едър пясък,а в морето няма и къмъче.Чисто пясъчно дъно. Също и на Елеганс е така.
Към Татяна: Зная че сте почивала там./дано не бъркам/. От нета и програмата Гугъл Еърт често търся инфо за местността и ми допадат хотелите на първа линия и дългия пясъчен плаж срещу о-в Баба. Поне на снимки и видео изглежда мн.добре.
Към Ваня 6119: Повярвай ,Холидей Резорт НЕ е това което е бил миналата година.За мен заедно с Клуб Диана в Мармарис е начело в класацията ми "пълно разочарование". ПП. Как не им беше жал на новите собственици-смотаняци да изрежат разкошните палми между портала и входа на хотела
 Sad #2gunfire

# 693
  • Мнения: 5 459
момичетааааааааа, аз пак питам. Няма ли някой, който е ходил със самолет и с колко се оскъпява почивката  Thinking, не, че имам излишни пари, но това лято до Банско ,макар и с кола, омрънках целия път.......пък ми говорите за 20 часа, а предполагам до Мармарис са повече..... #Crazy

# 694
  • София
  • Мнения: 350
момичетааааааааа, аз пак питам. Няма ли някой, който е ходил със самолет и с колко се оскъпява почивката  Thinking, не, че имам излишни пари, но това лято до Банско ,макар и с кола, омрънках целия път.......пък ми говорите за 20 часа, а предполагам до Мармарис са повече..... #Crazy
Почти двойно, но това зависи и от цената на хотела. За хубав хотел (5* но от по-скромните)  като минимална цена (ранни записвания и не в топ сезона, с летищни такси) може да за 500Е на човек. Има и по-евтини, но не си струва по-голяма част от бюджета да е за самолетния билет, а после да си в "кофти" хотел.

# 695
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
момичетааааааааа, аз пак питам. Няма ли някой, който е ходил със самолет и с колко се оскъпява почивката  Thinking, не, че имам излишни пари, но това лято до Банско ,макар и с кола, омрънках целия път.......пък ми говорите за 20 часа, а предполагам до Мармарис са повече..... #Crazy
Почти двойно, но това зависи и от цената на хотела. За хубав хотел (5* но от по-скромните)  като минимална цена (ранни записвания и не в топ сезона, с летищни такси) може да за 500Е на човек. Има и по-евтини, но не си струва по-голяма част от бюджета да е за самолетния билет, а после да си в "кофти" хотел.

И не забравяйте, че в обявите за самолетни почивки не са включени летищните такси. За едно 4-членно семейство само за летищни такси трябва да платите 320 евро.

# 696
  • Мнения: 5 459
Ееееееееееех, живот и здраве, значи ще се борим с автобуса лятото...... Simple Smile И като ви чета , че и си поспивате. Ми то как се спи на седалка.......Значи да смятам, че пътят до Мармарис е около 24 часа?

# 697
  • Мнения: 5 459
В Грабо, много често една агенция Юбим пуска съмнително ниски оферти, чак да хлъцнеш от изненада, някъде около 1000 ЛЕВА, не евро излиза една почивка в Мармарис, например. Обаче почти никой не купува ваучери........Имате ли идея защо?

# 698
  • Мнения: 7 605
Да не говорим, че цената е различна от различните агенции за едно и също място, по едно и също време.


Това се нарича пазарна икономика. И киселото мляко на една марка струва различно в различните магазини в един и същи ден, защо при туроператорите да е различно?  Wink

# 699
  • Мнения: 7 605

Към Татяна: Зная че сте почивала там./дано не бъркам/. От нета и програмата Гугъл Еърт често търся инфо за местността и ми допадат хотелите на първа линия и дългия пясъчен плаж срещу о-в Баба. Поне на снимки и видео изглежда мн.добре.

Да, ходила съм. Питам защото беше казал че харесваш Мармарис. Саръгерме ще те разочарова, плажът наистина е много хубав, но то си е един залив с 5 хотела от които 3 не се и няма да се предлагат в България. Селото е на 10 минута пеша но си е баш село, нито интерсно, нито нищо. Природата е хубава, плажът също, хотелите добри. Който търси почивка в която да си остане в хотела и да ходи само на плаж, ще е доволен от там. Но който иска да се разхожда и да види нещо, според мен там не му е мястото.

# 700
  • Мнения: 51
Някой може ли да ми препоръча хотел  в Мармарис с по-голям аквапарк? И има ли изобщо такъв тип хотели-  като Аквафентъзи например, в Мармарис?

# 701
  • Мнения: 6
Някой може ли да ми препоръча хотел  в Мармарис с по-голям аквапарк? И има ли изобщо такъв тип хотели-  като Аквафентъзи например, в Мармарис?

Няма такова чудо в Мармарис Simple Smile Има няколко хотела с повечко от 3 пързалки ,но са си като цяло стандартни и по обикновени.Иначе има два аквапарка.Този на плажа наподобява аквапарка в Приморско.Другият е над града и сякаш е по голям ,но никога не сме ходили.Само сме минавали покрай този горе.В този на плажа може да влезнеш и да видиш за какво става въпрос без да плащаш.

Последна редакция: чт, 03 окт 2013, 17:01 от bgtiger

# 702
  • Мнения: 5 459
Момичета мили, аз все пак искам някаква приблизителна стойност на която излиза  почивка в Мармарис за двама възрастни  и дете на 13 години, че от сега да започваме да  заделяме, та до началото на юли ,белким сме готови  newsm03

# 703
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 864
Момичета мили, аз все пак искам някаква приблизителна стойност на която излиза  почивка в Мармарис за двама възрастни  и дете на 13 години, че от сега да започваме да  заделяме, та до началото на юли ,белким сме готови  newsm03

В много от агенциите все още стоят публикувани цените от това лято, може да ги ползвате за ориентир  Peace Много относително е - хотел, транспорт, допълнителни екскурзии и т.н.   Wink
Като имайте предвид,че при ранни резервации има разлика в цените, така че ако може паричките да са събрани по-раничко , ще е по-добре  Hug

# 704
  • Мнения: 262
Татяна-благодаря за информацията  bouquetДа,Мармарис ми е на сърце,но се интересувам и от много други места,все още непознати у нас.
За Мармарис-има точно 3 аквапарка,но няма според мен аналог на Аквафентъзи или Адаланд в Кушадасъ.Ако отивате само заради пързалки,то определено Мармарис не е вашето място. Или Кушадасъ или хотели в Анталия,където има голям избор(най-добрия в момента е Троя на Риксос Премиум,но се строи някакъв извънземен в Белек,както дочувам)
За пътя да Мармарис с автобус на интересуващите се: нормално с митница,всички спирки,ферибот е около 20 часа. Аз съм го вземал и за 18ч.,но много зависи от самия автобус,дали е с дигитални шайби,които позволяват по-бързо каране.
От новата година ще има ново увеличение на акциза на алкохола в TR.,което неминуемо ще е предтекст на хотелите да повищат леко цените.Неизбежно е и ние нищо не можем да направим.Надявам се да не е голямо увеличението. newsm78

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт